PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jak słuchać muzyki z iTunes ZA DARMO na Androidzie [PORADNIK]

Jak słuchać muzyki z iTunes ZA DARMO na Androidzie [PORADNIK]

Być może nie każdy z Was zdaje sobie sprawę, że iTunes, należący do firmy Apple sklep z muzyką, jest miejscem, w którym znajdziemy nie tylko płatne utwory i albumy, ale również całkowicie darmowe podcasty, czyli dłuższe, zwykle godzinne audycje różnych wykonawców, w których puszczają oni muzykę. Czasami nawet fajniej jest posłuchać sobie takich podcastów niż osobnych utworów. Niestety, problem polega na tym, że o ile iTunes jest dostępny na różne platformy desktopowe, tzn, i Maca, i PC z Windowsem, to jeśli chodzi o telefony, mamy go tylko na iPhone'ach.

Nie znaczy to jednak, że podcastów z iTunes nie da się słuchać na smartfonach z Androidem, a jak to zrobić, pokażę wam w tym poradniku. Najsampierw musimy ściągnąć sobie ze strony Apple'a program iTunes na Windowsa, a następnie go zainstalować, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Jak słuchać muzyki z iTunes ZA DARMO na Androidzie

Po odpaleniu iTunes logujemy się na swoje konto Apple, lub zakładamy je, jeśli jeszcze go nie mamy.

Wybieramy menu na górze, obok strzałek wstecz/dalej i wybieramy "edycja menu", zaznaczamy ptaszek przy "podcastach", i klikamy "gotowe". Otwieramy listę jeszcze raz i wybieramy podcasty.

Jak słuchać muzyki z iTunes ZA DARMO na Androidzie

TOP 30 Smartfonowych Hitów! ► 

Wchodzimy do iTunes Store i mamy widok podcastów. Możemy sobie zmienić na "Muzyka", wtedy będziemy widzieć te podcasty, które są audycjami muzycznymi. Możemy je sobie przeglądać, przesłuchiwać i te, które nas interesują zasubskrybować. Gdy wejdziemy z powrotem do "Moich podcastów" będą tam widniały wszystkie podcasty, które zasubskrybowaliśmy. Klikając na "źródła" pokażą nam się wszystkie dostępne odcinki.

Jak słuchać muzyki z iTunes ZA DARMO na Androidzie

Jeśli którychś z nich zechcemy posłuchać sobie na naszym telefonie z Androidem, wystarczy że zaznaczymy je (możemy zaznaczać kilka na raz trzymając ctrl), klikniemy prawym przyciskiem myszy i wybierzemy "pobierz odcinki podcastu". Klikając na ikonę w rogu, widzimy postęp pobierania.

Jak słuchać muzyki z iTunes ZA DARMO na Androidzie

Kiedy pobieranie dobiegnie końca, z odcinków które pobraliśmy, zniknie ikonka chmurki. Możemy je wtedy zwyczajnie przeciągnąć, np. na pulpit i zostaną one tam skopiowane jako zwykłe pliki mp3. Teraz możemy podłączyć do komputera swojego smartfona przez kabel USB w trybie przesyłania plików i przerzucić na niego nasze podcasty.

Jak słuchać muzyki z iTunes ZA DARMO na Androidzie

I proszę bardzo, możemy sobie teraz słuchać pobranych z iTunes podcastów na naszym smartfonie, dowolnym odtwarzaczem muzycznym.

Smartfon Sony w niskiej cenie ► 

Jest jeszcze inny sposób, być może wygodniejszy, dla tych z was, którzy korzystają ze Spotify i mają wykupioną subskrypcję Spotify Premium. Wówczas można wykorzystać aplikację Spotify, która jest dostępna zarówno na Windowsy jak i na Androidy. Tak, jak poprzednio, najpierw zaznaczamy i pobieramy odcinki, które chcemy mieć na komórce. Nie musimy ich przeciągać na pulpit, wystarczy żeby były pobrane w programie iTunes.

Jak słuchać muzyki z iTunes ZA DARMO na Androidzie

Gdy podcasty się pobiorą, uruchamiamy program Spotify i klikamy "Lokalne pliki" w bocznym menu. Zobaczycie, że będą tam pokazane nasze podcasty pobrane w programie iTunes. Teraz zaznaczamy je (możemy zaznaczać kilka na raz trzymając ctrl) i klikając na nie prawym przyciskiem myszy, wybieramy "dodaj do playlisty"->"nowa playlista". Możemy zmienić sobie nazwę playlisty, klikając na nią prawym przyciskiem i wybierając "zmień nazwę".

Jak słuchać muzyki z iTunes ZA DARMO na Androidzie

W tym momencie, nie zamykając Spotify na komputerze, otwieramy Spotify na komórce. Widzimy, że nasza playlista z podcastami jest normalnie widoczna, jednak odtwarzać ją tutaj będziemy mogli dopiero, gdy ją pobierzemy, dlatego na początku zaznaczyłem, że potrzebna jest nam subskrypcja premium. Przełączamy "dostępne offline" na komórce. Utwory z playlisty, w naszym przypadku podcasty, pobierają się na telefon. W trakcie tego pobierania musimy mieć cały czas włączone Spotify na komputerze, gdyż to z niego są one pobierane.

Gdy pobieranie w aplikacji na smartfonie dobiegnie końca, możemy już zamknąć Spotify na komputerze i odtwarzać nasze podcasty na smartfonie, kiedy tylko będziemy chcieli.

Mam nadzieję, że od teraz korzystanie z ogromnych zasobów podcastów i audycji muzycznych w iTunes będzie dla was dostępne na każdym urządzeniu. Miłego słuchania!

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 12/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1TP-LINK NEFFOS X1 LITE TP-LINK NEFFOS X1 LITEBest of the best!
2XIAOMI REDMI 4X XIAOMI REDMI 4X Sprawdź sam
3XIAOMI REDMI NOTE 4 XIAOMI REDMI NOTE 4 Ten ma niezłą cenę!
4SAMSUNG GALAXY J5 2017 SAMSUNG GALAXY J5 2017 Polecany model
5MOTOROLA MOTO G5S MOTOROLA MOTO G5S Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 10 Smartfonów do 1000 zł - Świąteczny Ranking 2017

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jak słuchać muzyki z iTunes ZA DARMO na Androidzie [PORADNIK]