PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Jasna i Ciemna Strona "Killera" Flagowców!

Jasna i Ciemna Strona "Killera" Flagowców!

Dzisiaj przygotowaliśmy coś wyjątkowego, co z pewnością pomoże wam w nakreśleniu konkretnego obrazu słynnego nie od dziś, “killera” smartfonów! Czy ten bez wątpienia wyjątkowy model zasługuje na wspomniane miano? Być może jedynie “jedzie” na wypracowanej przez poprzedni model tak pozytywnej i zasłużonej opinii? Zapraszam do lektury!

Chiński producent OnePlus to bez najmniejszych wątpliwości, dość osobliwy przypadek. Na rynku działa zaledwie od kilku lat, a już teraz ma na koncie kilka niebywałych sukcesów! Swój pierwszy twór postanowił sprzedawać w dość dziwaczny sposób, bo za pośrednictwem specjalnych i limitowanych zaproszeń! Można by rzec, iż takim podejściem nie znajdzie się zbyt wielu chętnych na zakup telefonu, ale jednak!  Tym sposobem nietypowa metoda prowadzenia sprzedaży stała się nieszablonową promocją. Ale przejdźmy już do sedna sprawy, w której postaram się pokrótce zaprezentować jasne i ciemne strony smartfonu OnePlus 2. Czy da radę przebić się w rankingach polecanych smartfonów? Zaczynajmy!

Pokaźna ilość pamięci..

Warto pochwalić producenta za zainstalowanie całkiem sporej ilości pamięci ROM. Tym razem z pewnością nie zabraknie wam miejsca na ulubioną muzykę, film czy też całą gamę zdjęć! Bowiem, OnePlus 2 ma zainstalowane 64 GB pamięci wewnętrznej. Co było powodem zastosowanie takiej ilości pamięci?

Masz dosyć klasycznego złącza USB? Żaden problem!

Bez wątpienia dużym plusem jest rezygnacja z typowego złącza micro USB, na rzecz gniazda USB, ale typu C. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy znacznie szybciej przesyłać dane czy szybciej naładować baterię telefonu! Ponadto, nie odczujemy problemu z lokalizacją odpowiedniej pozycji gniazda, ponieważ wtyczka posiada jednolitą strukturę!

Ponadprzeciętne walory fotograficzne...

Osoby robiące spontaniczne zdjęcia, z pewnością przypadnie do gustu 13 mpix aparat główny. Element ten ma optyczną stabilizację obrazu oraz laserowy autofocus. Zdjęcia wyglądają naprawdę przyzwoicie, które mogą się podobać. Szału nie ma, ale tragedii również! Ale…

Co powiesz na taniego flagowca od Huawei'a?

Z ładowarką rozstaniesz się na nieco dłużej!

Pewną rzeczą, którą może się pochwalić OnePlus 2, to nic innego jak ogniwo akumulatora. Z pewnością podczas korzystania z tego smartfonu, nie zabraknie nam energii. Przynajmniej nie ubędzie jej w tak zastraszającym tempie, w jakim byśmy się spodziewali po urządzeniu z takimi podzespołami. Producent zamieścił w słuchawce 3300 mAh ogniowo. Powiem tyle… zniesie wiele!

Interesujące i dość nietypowe rozwiązanie...

Ostatnim plusem (wg redakcji) tego urządzenia jest ciekawy fizyczny przełącznik profilów głośności. Coś wam to mówi? Nie inaczej, ponieważ takie rozwiązanie można spotkać także wśród iPhone’ów. Jednakże ten przełącznik ma trzy tryby, a nie dwa jak w przypadku urządzenia od Apple.

Żeby nie było tak kolorowo…

Zatem, pozytywnym elementem może być… nie, nie. Żeby nie było tak kolorowo, na wstępie przedstawię jedną z licznych wad, na którą z pewnością się natkniecie. Chodzi mi o tragiczną wręcz optymalizację oprogramowania! Wszystko bym zrozumiał, gdybym miał do czynienia z urządzeniem klasy średniej. Wtedy dałoby się zrozumieć pojawiające się “lagi” podczas nawigowania po systemie, ale nie przy tej klasy smartfonie! Przyciąć potrafią się nie tylko zewnętrzne aplikacje, ale nawet te wewnętrzne jak Wiadomości czy Kontakty! Cóż, błędem była rezygnacja z Cyanogen OS na rzecz własnego tworu - Oxygen OS.

Zapomnijcie o dodatkowym zwiększeniu pamięci!

Już śpieszę z wyjaśnieniami! Otóż,powodem zainstalowania takiej ilości ROM-u, był brak umieszczenia czytnika kart pamięci! Tak, w rzeczonym “killerze” smartfonów nie znalazło się miejsce dla karty microSD. Co prawda, pod obudową odnajdziemy dwa sloty na kartę SIM, ale w żadnym z nich nie umieścimy karty. Czasami producenci dają nam możliwość wykorzystania jednego slotu na kartę microSD, ale nie tym razem!

Chcesz używać smartfonu jako karty płatniczej? Lepiej zapomnij...

W dobie dzisiejszych czasów bardzo często korzystamy z bankowości elektronicznej. Prawie równie często korzystamy ze smartfona jak z karty płatniczej o możliwości płacenia metodą zbliżeniową. Aby telefon był w stanie dokonać takichże operacji, konieczny jest zainstalowany moduł NFC, którego w OnePlus 2 nie znajdziecie! Coś, co posiada niemalże każdy smartfon, ten flagowiec może tylko pomarzyć o takim “gadżecie”!

Aparat może i dobry, ale ubogi...

Aplikacja aparatu jest dość ograniczona. Posiada jedynie kilka podstawowych funkcji i na tym koniec. Nie tego spodziewalibyśmy się po flagowym smartfonie! Co prawda, możemy zainstalować zewnętrzne oprogramowanie, ale to nie o to chodzi…


Ładowanie baterii może być nie lada wyzwaniem i grą na czas!

Kiedy to sama bateria jest mocną stroną OnePlus 2, tak wiele do życzenia pozostawia sam system jej ładowania. Otóż, gdy baterię naładujemy do końca, a zaczniemy używać podłączonego do ładowarki telefonu, wówczas poziom baterii będzie mimo to leciał w dół! Nie jest dokładnie wiadome czy jest to spowodowane przez soft czy hardware. Musicie to jedna mieć na uwadze!

"Słowo na niedzielę"

Cóż, o to przedstawiliśmy wam słuszne uwagi dotyczące pozytywów oraz negatywów, które najbardziej nam utkwiły w pamięci po wcześniejszym zaznajomieniem się z OnePlus 2. Z pewnością nie są to wszystkie wady i zalety tego modelu, ale chcieliśmy podzielić się z wami tymi najważniejszymi Jeśli jednak posiadacie z goła inną opinię lub chcecie dodać coś od siebie, proponuje wówczas zabranie głosu w komentarzach poniżej artykułu! ;)

blog comments powered by Disqus
Jasna i Ciemna Strona "Killera" Flagowców!