PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Czy Komputer Jest Szkodliwy Dla Zdrowia? Obalamy Mity!

Czy Komputer Jest Szkodliwy Dla Zdrowia? Obalamy Mity!

W dzisiejszym artykule z serii Tajemnice Technologii(w skrócie TT) sprawdzimy mity związane z skutkami zdrowotnymi korzystania z komputera.

MIT PIERWSZY: KOMPUTER POWODUJE NOWOTWORY

Dotychczas niedowiedziono, by korzystanie z komputera mogło spowodować raka, jednakże największy wpływ na to ma nasz styl życia. Im mniej aktywny tym istnieje większa szansa rozrost komórek nowotworowych w twoim ciele. Bierne przesiadywanie może także doprowadzić Cię do cukrzycy typu B.

Najlepsze Myszki dla Graczy ►

Największe zagrożenia powodowały monitory typu CRT, ponieważ promieniowanie elektromagnetyczne było zjonizowane co mogło spowodować minimalne ryzyko. Ich szkodliwość jednak nie skupiała się na powodowaniu nowotworów lecz nasze oczy łatwo się męczyły, a właściciele często narzekali na bóle głowy.

Wszystkie maszyny niezwiązane z medycyną mają obowiązek spełniać kryteria dotyczące niskiego promieniowania. Możesz spać spokojnie.

MIT DRUGI: PROBLEMY ZE SNEM

Co do spokojnego snu, niekoniecznie tak samo łatwe jest zasypianie. Jeżeli dużo pracujesz wieczorami przed komputerem, niebieskie światło które tworzy ekran, może spowodować problemy z zasypianiem. Z pomocą przychodzą aplikacje takie jak: Twilight(dostępna na Androidy, bez roota) oraz f.lux( PC, Android po zrootowaniu, Linux)

Rankingi najlepszych laptopów! ►

Producent Twilight o problemach z zasypianiem spowodowanych niebieskim światłem:
"Powodem tego jest fotoreceptor w twoich oczach zwany melanopsyną. Receptor ten jest wrażliwy na wąski zakres niebieskiego światła od 460 do 480 nm, który może hamować produkcję melatoniny - hormonu odpowiedzialnego za twój zdrowy cykl snu i czuwania."

Jak działają te programy? Otóż Twilight lekko zaczerwienia nasz ekran, a f.lux powoduje, że jest żółty. Polecam. Odkąd używam tych aplikacji znacznie łatwiej jest mi "zamknąć oczy".

MIT TRZECI: LAPTOP NA KOLANACH POWODUJE BEZPŁODNOŚĆ

Na szczęscie ten mit można w połowie obalić. Owszem. Laptopy nagrzewają się co powoduje także zwiększenie temperatury "podstawki". W przypadku mężczyzn są to męskie jądra. Prawdą jest, że im większa temperatura tym mniej powstaje plemników. Może to spowodować AZOSPERMIĘ czyli kompletny brak plemników w jądrach. Na szczęscie jest to choroba wyleczalna. Okres rechabilitacji trwa około 4 tygodni. Na czym on polega? Przywracanie jąder do normalnej temperatury.


Gdzie kupić iPhone 8 w dobrej Cenie??!

MIT CZWARTY: NEGATYWNY WPŁYW NA OCZY

Kolejny mit, który jednak okazuje się prawdą. Ekran zazwyczaj jest położony blisko naszych gałek ocznych. Im dłużej wpatrujemy się w niego tym bardziej napięte stają się nasze oczy, a przez to męczą się. Co zrobić by odpoczęły? Wystarczy wyjść na dwór i pooglądać obiekty, które znajdują się w oddali.

MIT PIĄTY: NEGATYWNY WPŁYW FAL RADIOWYCH, GSM, WI-FI

Niestety tak samo jak w micie pierwszym nie posiadamy wystarczającej ilości informacji na ten temat. W Danii w 2004 roku na świat wyszły wyniki badań, które trwały około 20 lat. Poddanych badaniom zostało 420 tysięcy osób. Nie zauważono u nich zmian, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu. Były one wręcz minimalne.

Laptop użyty w filmie - Lenovo Y700 (15 cali) ►

Czy zauważyłeś u siebie jakieś problemy ze zdrowiem spowodowane komputerem? Napisz w komentarzu. Zapraszam do obserwowania serii Tajemnice Technologii, która będzie regularnie się ukazywać na kanale videotesty oraz na stronie videotesty.pl. Dowiesz się wielu ciekawych tajemnic nieznanych powszechnie. Poznaj świat, który czeka na odkrycie.

Jakie notebooki są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu notebooków z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które notebooki warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Acer Aspire F5-573G Acer Aspire F5-573GBest of the best!
2Dell Inspiron 15 ( 5567 ) i5-7200U Dell Inspiron 15 ( 5567 ) i5-7200U Sprawdź sam
3Acer E5-575 Acer E5-575 Ten ma niezłą cenę!
4Lenovo IdeaPad 310 Lenovo IdeaPad 310 Polecany model
5Kiano SlimNote Kiano SlimNote Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Notebooki Jakich Nie Znacie - TOP 30 Laptopów Dla Każdego!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Czy Komputer Jest Szkodliwy Dla Zdrowia? Obalamy Mity!