PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jak Mark Zuckerberg Został Zhakowany?

Jak Mark Zuckerberg Został Zhakowany?

Okazuje się, że złamanie hasła boga internetu nie jest wielkim wyzwaniem. Na światło dzienne wyszły również hasła użytkowników Linkedin.

Linkedin to sieć społecznościowa, służąca głównie do odnajdywania pracy. Wśród nich grupa hakerów OURMINE znalazła hasła Marka Zuckerberga.

OURMINE
Hasło brzmiało DADADA. Niestety założyciel Facebooka korzystał z takiego samego hasła na twitterze oraz printereście (dobrze, że nie na facebooku).

KIM JEST GRUPA OURMINE?

Jest to grupa hakerów, którzy wielokrotnie łamali hasła sławnych osób. Dobrali się także do polskich internetowych celebrytów takich jak Multigameplayguy oraz TheNitroZyniak, Gimper czy nawet Remigiusz Maciaszek.


Jak działają? Wielokrotnie twierdzili iż ich czyny są szlachetne. Włamują się na twoje konto, poznają hasło i informują o lukach zabezpieczeń. Uważacie, że tego typu zachowanie jest szlachetne czy może irracjonalne? Napiszcie w komentarzu.


Laptop do Pracy? Mamy dla Ciebie 5 Propozycji!

JAK BRONIĆ SIĘ PRZED HAKERAMI?

Dobrym narzędziem, które ochroni Cię przed atakami jest Adblock. Nie jest to tylko sposób na ominięcie reklam, ale i idealna obrona przed wirusami. Dzięki temu wszystkie niepożądane okno z szkodliwym oprogramowaniem się nie otworzą.

Ważnym nawykiem jest sprawdzanie adresu strony. Gdy dostaniesz maila np: z linkiem do banku lub strony na której masz zapłacić rachunki, koniecznie przyjrzyj się linkowi. Sprawdź czy strona jest szyfrowana przez "HTTPS:// "na początku. Jeżeli już uruchomiłeś stronę spójrz na początek linku. Czy znajduje się tam "kłódka", ewentualnie nazwa firmy której mógłbyś zaufać. W tym przypadku jest to Microsoft.

HTTPS://

Pamiętajcie także, że przeciętny użytkownik powinien mieć zainstalowanego antywirusa! Jeżeli nie jesteście profesjonalnymi informatykami/programistami(lub osobami mocno zaznajomionymi z softwarem) nie będziecie w stanie w pełni ochronić komputera. Nie każdy zna naturalne procesy działające w tle. W tym może nam pomóc antywirus.

Tu możecie sprawdzić niektóre antywirusy:

HAKERZY DZIAŁAJĄ NIE TYLKO W ŚWIECIE WIRTUALNYM.

Niestety hakerzy są nie tylko zaznajomieni z kodem, lecz i z myślami człowieka. Są idealnym psychologami. Dlatego też działają również w prawdziwym życiu. Próbują Cię złamać i wykorzystują twoją niewiedzę. Formułują pytania w bardzo otwarty sposób tak by wydobyć od Ciebie jak najwięcej informacji.


Gdzie kupić iPhone 8 lub iPhone 8 Plus w dobrej Cenie??

Aby dowiedzieć się jak działają i jak możesz się przed nimi obronić sprawdź nowy film dostępny na naszym kanale.

Korzystacie z antywirusów? Jakie polecacie? Znacie inne sposoby obrony przed atakami hakerów? Podzielcie się w komentarzu.

Jakie dyski ssd są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu dysków ssd z 9/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które dyski ssd warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1ADATA 256GB SATA SSD Ultimate SU800 M.2 ADATA 256GB SATA SSD Ultimate SU800 M.2Best of the best!
2Crucial 275GB SATA SSD MX300 M.2 Crucial 275GB SATA SSD MX300 M.2 Sprawdź sam
3Samsung 250GB M.2 2280 SSD 850 EVO Samsung 250GB M.2 2280 SSD 850 EVO Ten ma niezłą cenę!
4SanDisk 256GB SATA SSD X400 M.2 SanDisk 256GB SATA SSD X400 M.2 Polecany model
5Plextor 256GB SSD M.2 SATA M7VG Plextor 256GB SSD M.2 SATA M7VG Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Dysków SSD M.2 o Pojemności 256GB

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jak Mark Zuckerberg Został Zhakowany?