PODPOWIEDZI:

Jak Mark Zuckerberg Został Zhakowany?

Jak Mark Zuckerberg Został Zhakowany?

Okazuje się, że złamanie hasła boga internetu nie jest wielkim wyzwaniem. Na światło dzienne wyszły również hasła użytkowników Linkedin.

Linkedin to sieć społecznościowa, służąca głównie do odnajdywania pracy. Wśród nich grupa hakerów OURMINE znalazła hasła Marka Zuckerberga.

OURMINE
Hasło brzmiało DADADA. Niestety założyciel Facebooka korzystał z takiego samego hasła na twitterze oraz printereście (dobrze, że nie na facebooku).

KIM JEST GRUPA OURMINE?

Jest to grupa hakerów, którzy wielokrotnie łamali hasła sławnych osób. Dobrali się także do polskich internetowych celebrytów takich jak Multigameplayguy oraz TheNitroZyniak, Gimper czy nawet Remigiusz Maciaszek.


Jak działają? Wielokrotnie twierdzili iż ich czyny są szlachetne. Włamują się na twoje konto, poznają hasło i informują o lukach zabezpieczeń. Uważacie, że tego typu zachowanie jest szlachetne czy może irracjonalne? Napiszcie w komentarzu.


Telewizory TANIEJ w Media Expert

JAK BRONIĆ SIĘ PRZED HAKERAMI?

Dobrym narzędziem, które ochroni Cię przed atakami jest Adblock. Nie jest to tylko sposób na ominięcie reklam, ale i idealna obrona przed wirusami. Dzięki temu wszystkie niepożądane okno z szkodliwym oprogramowaniem się nie otworzą.

Ważnym nawykiem jest sprawdzanie adresu strony. Gdy dostaniesz maila np: z linkiem do banku lub strony na której masz zapłacić rachunki, koniecznie przyjrzyj się linkowi. Sprawdź czy strona jest szyfrowana przez "HTTPS:// "na początku. Jeżeli już uruchomiłeś stronę spójrz na początek linku. Czy znajduje się tam "kłódka", ewentualnie nazwa firmy której mógłbyś zaufać. W tym przypadku jest to Microsoft.

HTTPS://

Pamiętajcie także, że przeciętny użytkownik powinien mieć zainstalowanego antywirusa! Jeżeli nie jesteście profesjonalnymi informatykami/programistami(lub osobami mocno zaznajomionymi z softwarem) nie będziecie w stanie w pełni ochronić komputera. Nie każdy zna naturalne procesy działające w tle. W tym może nam pomóc antywirus.

Tu możecie sprawdzić niektóre antywirusy:

HAKERZY DZIAŁAJĄ NIE TYLKO W ŚWIECIE WIRTUALNYM.

Niestety hakerzy są nie tylko zaznajomieni z kodem, lecz i z myślami człowieka. Są idealnym psychologami. Dlatego też działają również w prawdziwym życiu. Próbują Cię złamać i wykorzystują twoją niewiedzę. Formułują pytania w bardzo otwarty sposób tak by wydobyć od Ciebie jak najwięcej informacji.


Telewizory TANIEJ w Media Expert

Aby dowiedzieć się jak działają i jak możesz się przed nimi obronić sprawdź nowy film dostępny na naszym kanale.

Korzystacie z antywirusów? Jakie polecacie? Znacie inne sposoby obrony przed atakami hakerów? Podzielcie się w komentarzu.

blog comments powered by Disqus
Jak Mark Zuckerberg Został Zhakowany?