PODPOWIEDZI:

Sony Mobile Communications przedstawia smartfony Xperia P oraz Xperia U

Sony Mobile Communications przedstawia smartfony Xperia P oraz Xperia U

Sony Mobile Communications przedstawił dziś najnowsze modele z serii smartfonów Xperia NXT. Są to smartfony nowej generacji opracowane przez Sony, czyli modele Xperia P oraz Xperia U. Ponadto, smartfon Xperia S, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych smartfonów pod względem technologii HD, aktualnie ma swoją rynkową premierę na świecie. Jego premierowa sprzedaż odbywa się w sklepie Sony Style w Barcelonie podczas targów Mobile World Congress. Smartfony Xperia P oraz Xperia U będą dostępne dla odbiorców na całym świecie w drugim kwartale bieżącego roku.

Seria Xperia NXT – łączenie rozrywki na 4 ekranach (ang. connected entertainment experience)

Seria smartfonów Xperia NXT, w której zastosowano najlepsze rozwiązania technologiczne Sony oraz najwyższej jakości funkcje rozrywkowe, jest głównym elementem opracowanej przez Sony połączonej rozrywki, polegającej na współdziałaniu ze sobą wielu urządzeń. Dzięki łatwemu łączeniu urządzeń użytkownicy mogą cieszyć się treściami mobilnymi i przesyłać je na taki ekran, jaki najbardziej im odpowiada – smartfona, telewizora, laptopa lub tableta.

Nowej generacji wzornictwo smartfonów, opracowane przez Sony, sprawia, że seria Xperia NXT jest natychmiast rozpoznawalna. Wspomniane smartfony mają intrygujące cechy wyglądu, w tym "element przeźroczysty", nasadkę na podstawę telefonu, a także zintegrowane, niewidoczne moduły anteny. Element przeźroczysty rozświetla się podczas odbierania rozmów, wiadomości tekstowych i powiadomień.

Nowy interfejs użytkownika (UI) opracowany został według tych samych zasad wzornictwa, co cały smartfon. Wzmacnia on wrażenia użytkownika związane z obsługą systemu Android™ – oferuje bogate aplikacje i treści multimedialne, a jego wygląd cechuje prostota i przejrzystość. Nowa galeria, odtwarzacz wideo oraz odtwarzacz muzyczny umożliwią wspaniałe rozrywkowe przeżycia, a wzornictwo nowego interfejsu użytkownika pozwoli na łatwy dostęp do ulubionych aplikacji bezpośrednio z ekranu blokady telefonu.

Smartfony Xperia P oraz Xperia U posiadają wyświetlacz Reality Display z technologią Mobile BRAVIA Engine, która nadaje obrazowi niezrównaną ostrość. Mają także funkcję szybkiego fotografowania (ang. fast capture), dzięki której czas potrzebny do tego, aby aparat fotograficzny przeszedł ze stanu spoczynku do fazy wykonania zdjęcia wynosi niewiele ponad sekundę, a do uwiecznienia obiektu wystarczy jedno kliknięcie. Obydwa smartfony posiadają potężne dwurdzeniowe procesory o taktowaniu 1 GHz, co umożliwia ich super szybkie działanie.

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku smartfona Xperia S, modele Xperia P i Xperia U również mogą połączyć użytkowników z najlepszymi treściami rozrywkowymi poprzez serwis Sony Entertainment Network. Zaraz po zakupie odbiorcy mogą oglądać najnowsze i najpopularniejsze hollywoodzkie filmy – korzystając z usługi "Video Unlimited" – lub słuchać dosłownie milionów piosenek dzięki usłudze "Music Unlimited".

Xperia P – ultra-jasny ekran

Smartfon Xperia P, posiadający jednolitą obudowę wykonaną w pełni z aluminium, debiutuje z technologią wyświetlacza White Magic opracowaną przez Sony. W smartfonie pojawia się ona po raz pierwszy. Technologia White Magic zapewnia najwyższą możliwą jasność ekranu, niezależnie od tego czy jest się na plaży czy na stoku narciarskim. Funkcja inteligentnego wykorzystania mocy automatycznie dostraja jasność ekranu do otoczenia, aby przedłużyć żywotność baterii.

Nowe akcesorium SmartDock, dostępne wyłącznie w modelu Xperia P, oferuje możliwość prostego łączenia smartfona z wieloma ekranami, co sprawia, że staje się on centrum domowej rozrywki w połączeniu z pozostałymi urządzeniami w salonie użytkownika. Pilot od telewizora umożliwi łatwą nawigację poprzez treści multimedialne w smartfonie tak, aby można było oglądać materiały video w technologii HD, najnowsze filmy lub ulubione programy telewizyjne na dużym ekranie. Port USB w stacji SmartDock umożliwia także korzystanie z bezprzewodowej klawiatury i bezprzewodowej myszy w celu pisania wiadomości e-mail, surfowania po Internecie, zamieszczania wpisów na portalu Facebook lub oglądania filmików video na YouTube – na ekranie telewizora.

smartfony Xperia P oraz Xperia U

Kluczowe funkcje smartfona Xperia P

• Wyświetlacz Reality Display z technologią Mobile BRAVIA® Engine, o przekątnej 4 cali,

• Technologia wyświetlacza WhiteMagic – dająca efekt ultra-jasnego ekranu i oszczędzająca baterię,

• Procesor dual-core o taktowaniu 1 GHz, umożliwiający super szybkie działanie, oraz wbudowana pamięć flash o pojemności 16 GB,

• Aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli z unikalną funkcją „fast capture”, zapisem Full HD oraz technologią Sony umożliwiającą rejestrowanie zdjęć panoramicznych w 2D i w 3D,

• Łatwe podłączanie HDMI oraz DLNA, aby przenosić treści multimedialne na każdy ekran,

• Technologia transferu danych cyfrowych drogą radiową na niewielkie odległości, tj. NFC (Near Field Communication) umożliwia korzystanie z coraz większego zestawu aplikacji i usług NFC, a także z Xperia SmartTags,

• Model dostępny w kolorach: srebrnym, czarnym i czerwonym; posiada jednolitą obudowę z aluminium,

• Uruchomienie na platformie Android 2.3 (Gingerbread), aktualizacja do wyższej wersji – do platformy Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) w drugim kwartale 2012 r.

Model Xperia U – ogrom funkcji rozrywkowych Sony w stylowej i kompaktowej formie

Model Xperia U łączy potężne możliwości rozrywkowe Sony ze stylowym i kompaktowym wzornictwem, które użytkownicy mogą dostosowywać do własnych potrzeb – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz urządzenia. Technologia xLoud oraz technologia audio „Sony 3D surround sound” zintegrowane z odtwarzaczem muzycznym sprawią, że użytkownicy będą mogli cieszyć się bardzo wyraźnym i mocnym dźwiękiem. Będą mogli również skierować muzykę ze smartfona Xperia U do głośników bezprzewodowych, za jednym dotknięciem, przy pomocy DLNA.

W smartfonie Xperia U element przeźroczysty rozświetla się, upodabniając się odcieniem do kolorów zdjęć oglądanych w galerii lub do koloru ilustracji graficznej albumu, do którego należą aktualnie odtwarzane utwory muzyczne. Smartfon Xperia U można dostosować do potrzeb użytkownika. Posiada wymienne nakładki oraz różne motywy tematyczne, które można wybrać zgodnie ze swoją osobowością i nastrojem.

Użytkownicy słuchający muzyki na smartfonie Xperia U mogą również cieszyć się doskonalszą jakością dźwięku za pośrednictwem nowego, stylowego zestawu słuchawkowego „Smart Headset” dla smartfonów z platformą Android, który posiada funkcję SmartKey – specjalny przycisk do uruchamiania aplikacji, którego jednokrotne naciśnięcie uruchamia ulubioną aplikację użytkownika.

Kluczowe funkcje smartfona Xperia U

• Wyświetlacz Reality Display z technologią Mobile BRAVIA® Engine, o przekątnej 3,5 cala,

• Procesor dual-core o taktowaniu 1 GHz, umożliwiający super szybkie działanie,

• Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli z unikalną funkcją „fast capture”, zapisem HD oraz technologią Sony umożliwiającą rejestrowanie zdjęć panoramicznych w 2D i 3D,

• Wyraźny i mocny dźwięk dzięki technologii xLoud oraz „3D surround sound”,

• Model dostępny do wyboru w kolorach białym lub czarnym, z różowymi i żółtymi wymiennymi nakładkami na podstawę smartfona – w zestawie.

• Uruchomienie na platformie Android 2.3 (Gingerbread), aktualizacja do wyższej wersji – do platformy Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) w drugim kwartale 2012 r.

blog comments powered by Disqus
Sony Mobile Communications przedstawia smartfony Xperia P oraz Xperia U