PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie laptopy dla graczy |TOP 5|

Firma Acer wprowadza serię Aspire V5

Firma Acer wprowadza serię Aspire V5

Na targach CeBIT w Hanowerze firma Acer zaprezentowała notebooki z serii Aspire V5. Jest to nowa rodzina cienkich i lekkich notebooków, dostosowana do potrzeb osób zwracających uwagę na cenę, dużą wydajność, komfort termiczny, atrakcyjny styl oraz swobodę użytkowania w czasie podróży.

Firma Acer projektuje coraz cieńsze i lżejsze notebooki, które umożliwiają inforozrywkę, a także pozwalają na tworzenie treści multimedialnych oraz korzystanie z nich w każdym miejscu i o każdej porze. Notebooki z serii V5 są o 30% cieńsze od innych komputerów tej klasy, dzięki czemu są wyjątkowo poręczne i wygodne do noszenia. Grubość 11,6-calowego modelu nie przekracza 15 mm, natomiast model 14-calowy z napędem optycznym ma niecałe 21 mm grubości i waży 2,1 kg. Ponadto, 15,6-calowy model, także wyposażony w napęd optyczny, jest cieńszy niż 23 mm i waży niecałe 2,3 kg.

W notebookach z serii V5 zastosowano wydajne procesory z rodziny Intel Core oraz cieszące się uznaniem układy graficzne NVIDA GeForce GT, pozwalające na wydajną pracę wielozadaniową oraz tworzenie treści multimedialnych i korzystanie z nich. Inteligentne zarządzanie energią oraz przemyślane rozmieszczenie podzespołów pozwoliło na obniżenie poziomu hałasu i zapewnienie komfortu termicznego bez pogarszania wydajności systemu. Dzięki temu, notebooki są ciche i mogą być wygodnie trzymane na kolanach, zarówno przy pracy z aplikacjami obliczeniowymi, jak i podczas odtwarzania multimediów. Notebooki z serii V5 są energooszczędne i przyjazne dla środowiska, czego potwierdzeniem jest certyfikat ENERGY STAR.

Z myślą o ułatwieniu użytkowania w podróży, w notebookach z serii V5 zastosowano funkcję Acer Instant Connect, która automatycznie wyszukuje i rejestruje najczęściej używane punkty dostępowe, przez co pozwala na nawiązanie połączenia z Internetem w zaledwie 2,5 sekundy, czterokrotnie szybciej niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych. Atrakcyjna, opływowa obudowa ma gładkie powierzchnie sprawiające, że notebook jest przyjemny w dotyku. Ergonomiczne rozmieszczenie pełnowymiarowej klawiatury typu chiclet oraz dużej płytki dotykowej Click-pad ułatwia nawigowanie oraz zapewnia dużą produktywność. Notebooki z nowej serii Aspire V5 zwracają na siebie uwagę cienką, nowoczesną konstrukcją i atrakcyjnym wzornictwem oraz przyciągają wzrok interesującymi kolorami.

Acer V5

Aby zapewnić swobodę użytkowania, w notebookach zastosowano kombinowane gniazdo LAN/VGA, pozwalające na podłączenie do Internetu oraz zewnętrznego monitora przy użyciu tylko jednego kabla. Z myślą o szybkim i łatwym przesyłaniu plików między urządzeniami cyfrowymi zastosowano natomiast porty USB 3.0.

Notebooki V5 zostaną wprowadzone do sprzedaży w drugim kwartale 2012.

blog comments powered by Disqus
Firma Acer wprowadza serię Aspire V5