PODPOWIEDZI:

Nowości we wprowadzaniu tekstu za pomocą ekranów dotykowych

Nowości we wprowadzaniu tekstu za pomocą ekranów dotykowych

Urządzeń przenośnych z dotykowymi wyświetlaczami stale przybywa, ale metody wprowadzania tekstu w takim sprzęcie praktycznie się nie zmieniły. Użytkownik korzysta z mniejszej lub większej wirtualnej klawiatury ekranowej QWERTY. Nie zawsze używanie jej jest wygodne – choćby obsługa jednym palcem nastręcza trudności – dlatego pojawiają się pomysły na inne sposoby pisania.

Od pewnego czasu użytkownicy części sprzętu wykorzystującego mobilne systemy operacyjne z jabłkiem lub robotem w logo mogą korzystać z interfejsu pod nazwą Swype. Innowacja wprowadzania liter polega na tym, że poszczególne znaki nie są kreślone oddzielnie, ale jedny ciągiem, co przypomina klasyczne pisanie.

Tiki6Keys

Konkurencyjnym pomysłem, który właśnie ma swój rynkowy debiut, jest Tiki6Keys firmy Tiki’labs. Twórcy tej metody wykorzystują sześć klawiszy, za pomocą których dwoma naciśnięciami można wprowadzić niemal wszystkie znaki – inspiracją do tego niewątpliwie był sposób pisania wiadomości na zwykłej klawiaturze telefonu. Póki co w praktyce sprawdzić to mogą posiadacze iPhone’a – w AppStore można za darmo pobrać odpowiednią aplikację Tiki’Notes. Wkrótce ma się pojawić wersja dla Windows Mobile i Androida.

blog comments powered by Disqus
Nowości we wprowadzaniu tekstu za pomocą ekranów dotykowych