PODPOWIEDZI:

Panasonic wprowadza nową linię 8 kamer video HD

Panasonic wprowadza nową linię 8 kamer video HD

Firma Panasonic wprowadziła kompleksową linię kamer wideo HD, obejmującą 8 modeli z szerokim wachlarzem nowych funkcji. Dzięki połączeniu przetwornika 3MOS System Pro, obiektywu Leica Dicomar z nanopowłokami oraz procesora obrazu Crystal Engine Pro II sztandarowe modele HC-X900, X900M i X800 zapewniają najwyższą jakość obrazu w historii kamer marki Panasonic.

HX-X900, X900M i X800

W modelach HC-X900, X900M i X800 firma Panasonic wprowadziła istotne udoskonalenia wszystkich głównych elementów, czyli obiektywu, przetwornika i procesora obrazu. Przetwornik 3MOS System Pro znakomicie sprawdza się w słabym oświetleniu, zmniejszając szumy o 40% w porównaniu z poprzednimi modelami. Obiektyw Leica Dicomar o jasności F1,5 z nanopowłokami soczewek ogranicza powstawanie cieni i odblasków, zapewniając nagrania o krystalicznym obrazie, a zaawansowany przetwornik 3MOS z technologią przesuwania pikseli o submikronowej dokładności pozwala za każdym razem uzyskać bardzo wyraźny obraz.

Nowy optyczny stabilizator obrazu HYBRID O.I.S. wykorzystuje korekcję pięcioosiową, która pomaga w eliminacji rozmyć. Dzięki temu zarówno w przypadku zbliżeń, jak i filmowania szerokokątnego można osiągnąć zachwycająco ostry obraz.

Nowymi kamerami można również nagrywać wysokiej jakości filmy 3D w rozdzielczości Full HD, korzystając z systemu rejestracji MVC (Multiview Video Coding) formatu AVCHD 3D. W tym celu wystarczy zamontować opcjonalny obiektyw konwersyjny VW-CLT2 3D. Nagrane filmy są kompatybilne z telewizorami 3D i odtwarzaczami Blu-ray 3D, dzięki czemu swoje trójwymiarowe dzieła można podziwiać w domu. Ponadto nagrania 3D można łatwo edytować i uzupełnić o ciekawe efekty wykończeniowe za pomocą oprogramowania dostarczanego z kamerami.

HC-V700

Model V700 umożliwia nagrywanie wyjątkowo ostrych, jasnych filmów nawet przy słabym oświetleniu dzięki nowemu przetwornikowi o dużej czułości opracowanemu przez firmę Panasonic. Model ten oferuje ustawienie szerokokątne 28 mm i inteligentny 46-krotny zoom, a ponadto podobnie jak modele 900 i 800 umożliwia filmowanie 3D. Dzięki temu jest bardzo uniwersalną kamerą, która doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach filmowych.

x900m

HC-V500 i V500M

Modele HC-V500 i V500M to podstawowe, kompaktowe kamery o stylowym wzornictwie, które udostępniają bogaty zestaw funkcji, w tym inteligentny 50-krotny zoom i zaawansowany stabilizator obrazu HYBRID O.I.S. +, który redukuje rozmycia przy wszystkich stopniach zoomu.

HC-V100

Ten poręczny model o lekkiej, kompaktowej konstrukcji umożliwia nagranie 155 minut materiału wideo.

HC-V10

Nowy kompaktowy model HC-V10 charakteryzuje się znacznie lepszą jakością obrazu niż jego poprzednik z 2011 roku, umożliwiając nagrywanie w rozdzielczości HD z dynamicznym 70-krotnym zoomem.

Inne ważne cechy i funkcje:

5.1-kanałowy system dźwięku przestrzennego: Funkcja dostępna w modelach HC-X900 i X900M

Tylko firma Panasonic oferuje 5.1-kanałowy system dźwięku wykorzystujący pięć mikrofonów. Gdy odgłosy zarejestrowane z przodu, z tyłu oraz z lewej i prawej strony kamery są odtwarzane w 5.1-kanałowym systemie kina domowego, odbiorcę otacza wyraźny, bogaty dźwięk, dający poczucie przebywania w samym środku akcji.

Mikrofon z zoomem: Funkcja dostępna w modelach: HC-X900, X900M, X800, V700, V500 i V500M

W kamerach udoskonalono funkcję mikrofonu z zoomem, dzięki której działanie zoomu mikrofonu dopasowuje się do pracy kamery. Ponadto funkcja ta zmniejsza wpływ hałasu dochodzącego z otoczenia. Modele z 5.1-kanałowym dźwiękiem przestrzennym (HC-X900/X900M) obniżają poziom otaczającego hałasu o 20 dB podczas zoomowania, a modele z 2-kanałowym dźwiękiem stereofonicznym (HC-X800/V700/V500/V500M) zmniejszają otaczający hałas o 13 dB. Umożliwia to nagrywanie czystego dźwięku.

Tryb fokusa: Funkcja dostępna w modelach: HC-X900 i X900M

Tryb fokusa pozwala skupić mikrofony na dźwiękach dochodzących bezpośrednio z przodu, nawet jeśli w danej chwili nie jest używany zoom. Poziom hałasu dochodzącego z otoczenia jest obniżany o 20 dB, co zwiększa czystość rejestrowanego dźwięku. Dodatkowo radykalne polepszenie jakości dźwięku zapewnia szerszy zakres akustyczny, który szczególnie uwypukla niskie tony.

Eliminowanie odgłosów wiatru: Funkcja dostępna w następujących modelach: HC-X900, X900M, X800, V700, V500 i V500

Jest to funkcja, która automatycznie wykrywa i tłumi hałas spowodowany wiatrem, zapewniając naturalne brzmienie dźwięków. Dzięki niej ludzki głos jest wyraźny nawet w nagraniach pochodzących z wietrznych plaż lub górskich szczytów.

Panoramiczny 3,5-calowy ekran LCD 3D z intuicyjną obsługą dotykową: Funkcja dostępna w modelach: HC-X900 i X900M

Modele HC-X900/X900M są wyposażone w 3,5-calowy trójwymiarowy ekran ciekłokrystaliczny zawierający ok. 1 150 000 punktów. Dzięki zastosowaniu bariery paralaktycznej do sterowania kierunkiem światła emitowanego przez ekran LCD oko lewe i prawe oglądają obraz o nieco innej percepcji, co daje efekt trójwymiarowości bez potrzeby stosowania specjalnych okularów. Użytkownik może sprawdzać obrazy 3D w trakcie fotografowania bez potrzeby podłączania monitora. Oczywiście wyświetlacz można przełączać między trybami 2D i 3D.

Panoramiczny 3-calowy ekran LCD z intuicyjną obsługą dotykową: Modele HC-X800, V700, V500 i V500M oferują nie tylko 3-calowe ekrany LCD, ale również możliwość obsługi dotykowej.

HC-V700

Oprócz przybliżania/oddalania obrazu ze zmienną szybkością dostępna jest funkcja „zoomu dotykowego”, która umożliwia stabilne przybliżanie/oddalanie w trakcie nagrywania. Wystarczy dotknąć odpowiedniego wskaźnika na ekranie LCD, aby włączyć wolny zoom umożliwiający płynną, optymalną regulację kąta widzenia.

Kolejna funkcja to „migawka dotykowa”, która powoduje automatyczne ustawienie ostrości i zrobienie zdjęcia po dotknięciu wybranego obiektu na ekranie (nie można jej użyć podczas nagrywania obrazu ruchomego). Ponadto przesuwając palcem po ekranie, można zmieniać strony miniatur. Wymienione funkcje dotykowe znacznie ułatwiają rejestrowanie i odtwarzanie obrazu.

Zaawansowane odtwarzanie kluczowych elementów: Funkcja dostępna w modelach: HX900, X900M, X800, V700, V500 i V500M

Funkcja zaawansowanego odtwarzania kluczowych elementów jest przeznaczona dla użytkowników, którym zależy na możliwie najszybszym oglądaniu nagrań. Wykrywa ona zdarzenia i elementy takie jak zoomowanie, panoramowanie, zmiany scen oraz twarze i oznacza je jako kluczowe elementy nagrań przy użyciu inteligentnego systemu indeksowania (I.I.S.). Oprócz tych automatycznie wybieranych scen i zdarzeń użytkownik może dodawać własne.

Jednosekundowe włączanie: Funkcja dostępna w modelach: HC-X900, X900M, X800, V700, V500 i V500M

Kamera włącza lub wyłącza się w chwili otwarcia lub zamknięcia ekranu LCD. Dzięki temu nagrywanie można rozpocząć mniej więcej w sekundę po otwarciu ekranu. Możliwość szybkiego uruchomienia kamery ułatwia rejestrowanie nagłych, niespodziewanych ujęć, a także oszczędzanie energii, ponieważ w przypadku niekorzystania z kamery można zamknąć ekran LCD i wyłączyć zasilanie.

Automatyczna regulacja mocy ekranu LCD: Funkcja dostępna w modelach: HC-X800, V700, V500 i V500M

Ta funkcja automatycznie reguluje jasność ekranu LCD odpowiednio do otoczenia, w którym rejestrowany jest obraz. (Możliwa jest również regulacja ręczna). W ciemnych miejscach, np. w teatrze lub w restauracji z przyciemnionymi światłami, jasność ekranu jest zmniejszana do mniej więcej 1/3 normalnego natężenia, tak aby nie przeszkadzać osobom znajdującym się w pobliżu. W jasno oświetlonych miejscach na zewnątrz pomieszczeń ekran jest mniej więcej dwukrotnie jaśniejszy niż w ustawieniu normalnym, co ułatwia oglądanie nagrań.

Nagrywanie interwałowe: Funkcja dostępna w modelach: HC-X900, X900M i X800

Nagrywanie interwałowe to wygodna funkcja, która umożliwia przyspieszone odtwarzanie np. zachodu słońca lub rozkwitającego kwiatu, co przypomina charakterystyczny efekt znany z programów TV. Ustawiając interwał równy 1 s, 10 s, 30 s, 1 min lub 2 min, można odpowiednio skrócić nagranie, które w przeciwnym razie byłoby znacznie dłuższe.

Szybkie zdjęcia seryjne 60 klatek/s: Funkcja dostępna w modelach: HC-X900, X900M, X800, V700, V500 i V500M

Dzięki tej funkcji kamerą można fotografować z szybkością nawet 60 zdjęć o rozdzielczości 2,1 megapiksela na sekundę, co daje 180 zdjęć w ciągu około 3 sekund. Funkcja ta doskonale nadaje się do analizowania uderzeń w golfie lub tenisie albo innych zdarzeń sportowych.

HC-V100

Dioda LED do fotografowania w słabym oświetleniu: Funkcja dostępna w modelach: HC-V700, V500 i V500M

Gdy kamera wykryje, że poziom światła w otoczeniu jest niewystarczający, automatycznie włącza diodę oświetlającą filmowany obiekt. Dioda LED charakteryzuje się niskim poborem mocy, długą żywotnością i bezpieczeństwem związanym z niską temperaturą pracy.

Łatwe odtwarzanie obrazu 3D na kompatybilnych telewizorach trójwymiarowych/ odtwarzaczach/nagrywarkach AVCHD Funkcja dostępna w modelach: HC-X900, X900M, X800 i V700

Telewizory 3D Panasonic Smart VIERA umożliwiają łatwe oglądanie trójwymiarowych nagrań Full HD przy użyciu metody Frame Sequential. Wystarczy, że użytkownik włoży kartę pamięci SD do odpowiedniego gniazda lub podłączy kamerę wideo kablem mini HDMI. (Odtwarzanie jest możliwe w modelach telewizorów VIERA pochodzących z wiosny 2012 roku lub nowszych). Nagrania można również odtwarzać przy użyciu kompatybilnego odtwarzacza lub nagrywarki 3D Blu-ray Disc™ firmy Panasonic. Ponadto nagrywarki można użyć do zapisywania wysokiej jakości obrazów 3D.

Łatwe przesyłanie do serwisów YouTubeTM i FacebookTM: Funkcja dostępna we wszystkich modelach

Oprogramowanie HD Writer umożliwia łatwe przesyłanie plików wideo do serwisów YouTube i Facebook, dzięki czemu nawet niedoświadczony użytkownik może publikować swoje nagrania w Internecie.

Tryb iFrame Funkcja dostępna we wszystkich modelach

Dzięki trybowi iFrame nagrania wideo w kamerze mają format, w którym będą edytowane, tak więc można je łatwo zaimportować i edytować w kompatybilnych aplikacjach komputerowych.Tryb iFrame jest obsługiwany w wielu aplikacjach, np. iMovie.

Krótka historia filmowa

Nowo dodana funkcja krótkiej historii filmowej umożliwia przekształcanie zdjęć w pełne dramatyzmu filmy krótkometrażowe. Wystarczy wybrać zdjęcia, motyw i tło muzyczne, a oprogramowanie automatycznie utworzy film. Gotowe dzieło można zapisać na dysku w jakości HD lub z łatwością przesłać do serwisu YouTube lub Facebook.

Retusz wideo

Retusz wideo to nowa funkcja, która umożliwia przyozdabianie obrazów za pomocą tekstu, grafiki lub stempli. Dodając do gotowych obrazów nowe, ciekawe elementy, można jeszcze bardziej zwiększyć ich atrakcyjność wizualną.

Inteligentny kreator

W wielu modelach dostępny jest „inteligentny kreator”, uruchamiany z chwilą podłączenia kamery do portu USB komputera. Wykonując proste wskazówki wyświetlane na ekranie, nawet osoba nieznająca oprogramowania może łatwo skopiować pliki wideo na komputer lub dysk BD/DVD.

Kopiowanie/archiwizacja/odtwarzanie

Oprogramowanie umożliwia wybranie konkretnych plików do przeniesienia na komputer. Zapobiega to automatycznemu transferowaniu zarówno potrzebnych, jak i niepotrzebnych obrazów.

Oprogramowanie HD Writer pamięta nawet, które pliki obrazów zostały już skopiowane na komputer, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że ten sam plik zostanie skopiowany ponownie. Funkcja ta przydaje się w przypadku zarejestrowania dużej ilości danych na karcie pamięci SDXC/SDHC/SD i kopiowania ich w trakcie kilku sesji.

Kopiując obrazy na dysk DVD, można wybrać format Full HD AVCHD lub DVD-Video. Formatu AVCHD należy używać w przypadku obrazów, które będą oglądane przy użyciu odtwarzacza/nagrywarki Blu-ray DiscTM, a formatu DVD-Video (rozdzielczość standardowa) w przypadku obrazów, które będą oglądane przy użyciu odtwarzacza DVD. Obrazy można również przenieść na komputer Mac w celu ich edytowania w aplikacjach takich jak iMovie.

blog comments powered by Disqus
Panasonic wprowadza nową linię 8 kamer video HD