PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telewizor vs Monitor - Co lepsze do grania?

AOC podwaja sprzedaż w Polsce i kilku krajach Europy

AOC podwaja sprzedaż w Polsce i kilku krajach Europy

Na malejącym i silnie konkurencyjnym europejskim rynku monitorów firmie AOC udało się w IV kw. 2011 roku zachować swoją pozycję, a nawet osiągnąć znaczący wzrost na ważnych rynkach krajowych.

Firma AOC z powodzeniem obroniła swoją pozycję wśród dziesięciu najlepszych marek monitorów w Europie także w czwartym kwartale 2011 roku. Na niektórych dużych rynkach europejskich, w tym w Polsce, odnotowała nawet znaczne wzrosty sprzedaży. Zgodnie z danymi instytutu badań rynkowych MEKO, specjalizująca się w produkcji monitorów firma AOC uzyskała wzrost o ponad 30% w Niemczech, osiągając udział w rynku na poziomie 3,81%, w porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej. Oddział francuski także uzyskał doskonałe wyniki: w ciągu IV kw. zdołał osiągnąć wzrost w porównaniu rok do roku o ponad 100%, uzyskując udział w rynku na poziomie 2,89%. W porównaniu z ostatnim kwartałem poprzedniego roku, zespół sprzedaży we Włoszech osiągnął wzrost o ponad 100% i tym samym wszedł do pierwszej dziesiątki.

d2357Ph

W Wielkiej Brytanii, Skandynawii i Turcji firma AOC uzyskała stabilne wyniki w porównaniu z IV kw. 2010 roku, natomiast w Polsce odnotowała znaczący wzrost udziału w rynku. W IV kw. 2011 roku wzrósł z 2,69% do 5,81% rynku ogółem. Wzrost udziału AOC o 3,1% na polskim rynku oznacza jego podwojenie w ciągu 12 miesięcy. AOC tym samym znalazło się w gronie 5 głównych marek na rynku monitorów (ósme miejsce w 2010 roku). W IV kw. 2011 roku w porównaniu z ostatnim kwartałem 2010 roku firma AOC zdołała niemal podwoić swoją sprzedaż w Polsce.

blog comments powered by Disqus
AOC podwaja sprzedaż w Polsce i kilku krajach Europy
Autor: Łukasz