PODPOWIEDZI:

Brother wysyła swoje drukarki „w chmurę”

Brother wysyła swoje drukarki „w chmurę”

Zaawansowane funkcje internetowe umożliwiają nowym urządzeniom wielofunkcyjnym Brother skanowanie i drukowanie materiałów z popularnych serwisów, takich jak Facebook, Picasa, Flickr, Google Docs, Evernote czy Dropbox

Coraz większa część codziennej działalności firm, instytucji z sektora publicznego i osób prywatnych odbywa się w Internecie i za pośrednictwem smartfonów. Jest zatem zrozumiałe, że firma Brother jeszcze mocniej integruje swoje drukarki i wielofunkcyjne urządzenia biurowe z Internetem i smartfonami czy tabletami.

Odbywa się to przez wprowadzanie serii rozwiązań kompatybilnych z „chmurą”, które oferują użytkownikom urządzeń Brother kilka sposobów łatwego, szybkiego i efektywnego drukowania, skanowania i wysyłania dokumentów przez Internet za pomocą zdalnego sterowania. Rozwiązanie to pozwala klientom na oszczędność czasu, pieniędzy i uniknięcie dodatkowych niedogodności.

Drukowanie na poziomie chmury - Koncepcja cloud computingu polega na tym, że użytkownik wykorzystuje do przetwarzania danych z serwera wirtualnego w Internecie (chmurze obliczeniowej), zamiast lokalnego serwera fizycznego. Ta „chmura” może być oczywiście wykorzystywana także do drukowania dokumentów z serwera wirtualnego bez sterowników drukarek lub bezpośredniego połączenia z komputerem PC. W praktyce oznacza to, że można na przykład, przebywając w Republice Południowej Afryki, drukować z własnego laptopa używając do tego celu drukarki, która znajduje się w domu lub w biurze w Polsce. Kilka urządzeń drukujących Brother jest już obecnie zgodnych z rozwiązaniami innych dostawców, takimi jak Google Cloud Print.

Urządzenie wielofunkcyjne działająca bezpośrednio w „chmurze” - Firma Brother oferuje także dwie własne usługi wykorzystujące „chmurę obliczeniową”. Usługi internetowe dają drukarce Brother bezpośredni dostęp do serwisów internetowych, takich jak Facebook, a usługa Mobile Connectivity umożliwia drukowanie z lub skanowanie do smartfonu lub tabletu.

MFC-J825DW

Początkowo Usługi internetowe są dostępne w dwóch modelach DCP-J925DW i MFC-J825DW, modeli z nowej serii wielofunkcyjnych drukarek atramentowych firmy Brother. Za pomocą wbudowanego ekranu dotykowego użytkownicy mogą połączyć to wielofunkcyjne urządzenie bezpośrednio np. z Facebookiem, bazami obrazów Picasa i Flickr lub z Google Docs. Zdjęcia i dokumenty mogą być skanowane przez urządzenie Brother i wysyłane na konta w tych serwisach internetowych lub odwrotnie — urządzenie Brother może drukować dokumenty prosto z serwisów.

Bezpośrednie drukowanie i skanowanie za pomocą telefonu komórkowego - Sercem usługi Mobile Connectivity firmy Brother jest darmowa aplikacja Brother iPrint & Scan, pierwsza aplikacja na rynku, która umożliwia drukowanie i skanowanie bezpośrednio z lub do smartfonu czy tabletu. Ta bezpłatna aplikacja zdobyła ogromną popularność wśród użytkowników smartfonów z system Apple i z systemem Android, używanym przez takich producentów, jak HTC czy Sony Ericsson. Od niedawna aplikacja jest również dostępna na tablety i smartfony oparte na systemie Windows Phone 7. iPrint & Scan współpracuje ze wszystkimi nowymi urządzeniami wielofunkcyjnymi firmy Brother wyposażonym w połączenie z siecią stacjonarną i/lub bezprzewodową.

blog comments powered by Disqus
Brother wysyła swoje drukarki „w chmurę”