PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Najtańszych polecanych pralek do 800 zł

Małe, bezprzewodowe klawiatury mogą zastąpić piloty

Małe, bezprzewodowe klawiatury mogą zastąpić piloty

Niemalże jednocześnie na rynek trafiają dwie miniaturowe klawiatury bezprzewodowe, które mogą służyć np. do sterowania domowym komputerem pełniącym rolę centrum rozrywki. Obie konstrukcje mają taki sam zasięg – ok. 10 metrów – ale różnią się zastosowanym medium komunikacyjnym. Model oferowany przez Lenovo korzysta z dedykowanego nadajnika działającego w pasmie 2,4 GHz, natomiast urządzenie nieznanego producenta bazuje na transmisji Bluetooth.

Oba modele oferują pełną klawiaturę QWERTY i przyciski do sterowania multimediami. Lenovo umieściło także trackball, co pozwala na bezproblemową obsługę peceta pracującego pod kontrolą jednego z systemów Windows 2000, XP, Vista i 7. Za nietypowo wyprofilowane urządzenie trzeba zapłacić 60 dolarów.

Lenovo multimedia remote keyboard

Nieco inną drogą poszedł anonimowy producent drugiej klawiatury. Wykorzystanie standardu Bluetooth powoduje, że jego produkt może współpracować z każdym sprzętem, który obsługuje ten rodzaj komunikacji bezprzewodowej. Może to być równie dobrze komputer, jak i palmtop czy konsola np. Playstation 3. Urządzenie jest zasilane z dwóch ogniw AA, zostało wyposażone w etui i wycenione na równowartość ok. 130 złotych.

Klawiatura bezprzewodowa

blog comments powered by Disqus
Małe, bezprzewodowe klawiatury mogą zastąpić piloty