PODPOWIEDZI:

Najnowsze procesory AMD Opteron w ofercie Actina Solar

Najnowsze procesory AMD Opteron w ofercie Actina Solar

Oferta serwerów sygnowanych logo Actina Solar powiększyła się o urządzenia wyposażone w najnowsze procesory AMD Opteron z Serii 4200 i 6200. Nowe procesory AMD Opteron są dostępne we wszystkich modelach serwerów Actina Solar, niezależnie od liczby procesorów i rodzaju konstrukcji (Tower, Rack, Blade, Twin). Rozwiązania na nich oparte przeznaczone są zarówno dla firm z sektora MSP, jak i dla większych przedsiębiorstw potrzebujących znacznej mocy obliczeniowej.

Actina Solar przygotowała trzy serie serwerów wyposażonych w nowe procesory AMD Opteron. Układy z Serii 4200, przeznaczone do maszyn jedno- i dwuprocesorowych, są dostępne w serwerach Actina Solar z grup 100 i 200. Modele Actina Solar E 100 A2 oraz E 110 A2 są ekonomicznymi rozwiązaniami stworzonymi z myślą o firmach z segmentu SOHO/SMB. Ich ekonomiczność polega nie tylko na konkurencyjnej cenie procesora, ale również na jego energooszczędności - niski pobór prądu przekłada się na niższy koszt utrzymania sprzętu. Urządzenia z Serii 100 doskonale sprawdzą się w niewielkiej firmie oraz jako serwery zarządzające większych grup roboczych, serwery plików czy platformy obsługi wyspecjalizowanych aplikacji.

Do wydajniejszych serwerów dwu- i czteroprocesorowych dedykowane są procesory AMD Opteron Serii 6200. Są one instalowane w serwerach Actina Solar Serii 200 lub 400. Serwery Actina Solar 210 A2 i 220 A2 to urządzenia, które sprawdzą się najlepiej w roli wydajnego serwera aplikacyjnego, serwera mailowego lub serwera ogólnego przeznaczenia. Czteroprocesorowe urządzenia Actina Solar 402 A2, 410 A2 oraz 422 A2 doskonale nadają się do zadań wymagających najwyższej wydajności – wirtualizacji serwerów i aplikacji bazodanowych. Dzięki możliwości uzyskania 16 rdzeni w jednym procesorze, np. w modelu 410 A2, możemy uzyskać 64 fizyczne rdzenie obliczeniowe oraz 512GB pamięci operacyjnej.

AMD Opteron 6200

Współpraca ACTION i AMD trwa od dłuższego czasu. Jej owocem są bardzo dobrze przyjęte przez rynek serie serwerów Actina Solar z procesorami Opteron. AMD stale udoskonala procesory wykorzystywane w rozwiązaniach serwerowych - mówi Stanisław Rejowski, Dyrektor Działu Produkcji Serwerów Actina Solar w firmie ACTION S.A.

Procesory AMD Opteron z Serii 4200 i 6200 charakteryzują się najmniejszym poborem energii elektrycznej w przeliczeniu na rdzeń. Układy AMD cechuje bardzo korzystny współczynnik cena/wydajność. Pozwala to na implementację zaawansowanych rozwiązań, do tej pory dostępnych jedynie dla największych przedsiębiorstw ze sporymi budżetami, również mniejszym podmiotom.

W Interdyscyplinarnym Centrum Matematycznym UW znajduje się największa instalacja układów AMD Opteron w Europie Środkowo-Wschodniej. Urządzenia te wykonują różnorakie funkcje z zakresu rozmaitych dziedzin nauki – matematyki, fizyki, chemii, geologii czy oceanologii. Serwery wspierają również naukowców z Polskiej Akademii Nauk, m.in. przy badaniach związanych z diagnozowaniem medycznym lub prognozowaniem meteorologicznym.

W III kwartale 2011 roku do ICM trafiły 53 serwery Actina Solar. 30 z nich to 4-procesorowe maszyny Actina Solar 420 A2, oparte o 12-rdzeniowy procesor AMD Opteron 6174. Każdy z serwerów 420 A2 udostępnia 48 fizycznych rdzeni, co oznacza, że może zastąpić co najmniej 48 serwerów jednoprocesorowych. Uwzględniając pozostały postęp w zakresie architektury rozwiązań serwerowych urządzenie Actina Solar zastępuje ok. 70-ciu maszyn sprzed kilkunastu lat.

Ponadto do ICM trafiło jeszcze 23 serwery Actina Solar 210, 220 oraz 230 A2. Dostarczone serwery zawierają łącznie 158 procesorów, 1856 rdzeni, 8288 GB pamięci operacyjnej oraz 200 dysków twardych o pojemności 3,5 TB.

blog comments powered by Disqus
Najnowsze procesory AMD Opteron w ofercie Actina Solar