PODPOWIEDZI:

West Cheshire College wprowadza system lokalizacji firmy Zebra

West Cheshire College wprowadza system lokalizacji firmy Zebra

West Cheshire College w Wielkiej Brytanii będzie pierwszą uczelnią, która zastosuje technologię lokalizowania studentów. Rozwiązanie to – w rewolucyjny sposób - zoptymalizuje warunki eksploatacji budynków uczelni.

System lokalizacji oparty na technologiach firmy Zebra daje możliwość precyzyjnego rejestrowania, analizowania i zarządzania ruchem studentów zarówno w ogólnie dostępnych strefach publicznych, jak i strefach nauczania. Podczas rejestracji na zajęcia studenci otrzymują identyfikator z dwoma kodami kreskowymi, wyposażony w funkcję lokalizowania. Dane, które uzyskuje się dzięki mechanizmom raportowania w czasie rzeczywistym, władze uczelni mogą wykorzystać do obserwacji 20 tys. studentów przebywających na dwóch kampusach uczelni. Ponadto za sprawą systemu uczelnia może dostosowywać i z powodzeniem wdrażać odpowiednie procedury, niezbędne do skutecznej alokacji studentów i personelu oraz optymalizacji obłożenia budynków w różnych strefach nauczania.

System lokalizacji nauczycieli i studentów wykorzystywany w West Cheshire College jest skuteczny w ponad 95% przypadków przy pierwszej próbie i daje możliwość dokładności odczytu do trzech metrów na obu kampusach uczelni. Dane pochodzące z systemu wspierają wydajność operacyjną innych rozwiązań, np. przez zarządzanie użytkowaniem sal. Dzięki temu uczelnia wydajnie wykorzystuje własne zasoby, a za sprawą prawidłowego rejestrowania i raportowania zapisów do szkoły i obecności uczniów na wykładach - stwarza źródła generowania dochodu.

W przyszłości West Cheshire College połączy system lokalizowania i obłożenia budynków z systemem ogrzewania, chłodzenia i oświetlenia, a tym samym zwiększy wydajność i obniży koszty operacyjne funkcjonowania uczelni.

Zebra Technologies

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Zebra ze względu na oferowane przez nią specjalistyczne rozwiązania lokalizacyjne. Dokładność i szczegółowość informacji uzyskiwanych w trakcie prowadzenia monitoringu idealnie spełniają nasze oczekiwania. To rozwiązanie stanowi dla nas ogromną pomoc zarówno w optymalizacji naszych zasobów edukacyjnych, jak i kosztowych – powiedział Kevin Francis, zarządca nieruchomości uczelni West Cheshire College.

Uczelnia West Cheshire to dla nas wyjątkowy klient. Na podstawie tego innowacyjnego wdrożenia, prezentujemy wysoką jakość technologii lokalizujących proponowanych przez naszą firmę. Rozwiązanie to może optymalizować funkcjonowanie organizacji ze wszystkich branż – powiedział Stephen Logue, wiceprezes ds. sprzedaży i usług z pionu rozwiązań lokalizacyjnych w firmie Zebra Technologies. – Firma Zebra stale poszukuje nowych możliwości rozpowszechniania zaawansowanych technologii lokalizacyjnych na wszystkich rynkach branżowych (wertykalnych).

blog comments powered by Disqus
West Cheshire College wprowadza system lokalizacji firmy Zebra