PODPOWIEDZI:

Fundacja Acer ogłasza pierwszy konkurs pro-ekologiczny Incredible Green Contest

Fundacja Acer ogłasza pierwszy konkurs pro-ekologiczny Incredible Green Contest

Fundacja Acer ogłosiła pierwszą edycję dorocznego konkursu Incredible Green Contest, promującego działania na rzecz poprawy środowiska naturalnego. Konkurs, otwarty dla studentów wszystkich uczelni z całego świata, jest organizowany, aby zachęcić do opracowywania innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań owocujących oszczędnością energii oraz zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla. Ponadto, jego celem jest popularyzacja zagadnień związanych z ochroną środowiska

“Fundacja Acer jest dumna, że organizuje konkurs zwiększający świadomość oraz zrozumienie troski o środowisko naturalne. Z niecierpliwością czekamy na innowacyjne pomysły ochrony naszego środowiska” - powiedział Richard Lai, dyrektor zarządzający Fundacji Acer.

Konkurs odbywa się pod hasłem „2020 Future TechLife enabled by green innovation” (technologie w roku 2020 powstałe dzięki proekologicznym innowacjom). Jego celem jest zachęcenie studentów, aby wykorzystali wiedzę zdobytą w szkole do tworzenia metod lub produktów poprawiających stan naszej planety. Promowanie troski o środowisko naturalne powinno być przedmiotem troski każdego człowieka, niezależnie od wieku i narodowości. Z tego powodu Fundacja Acer postanowiła zachęcić studentów z całego świata, aby podzielili się pomysłami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju.

Stare indiańskie przysłowie mówi „nie odziedziczyliśmy Ziemi po przodkach, pożyczyliśmy ją od naszych dzieci”. Firma Acer zgadza się z tym przesłaniem i jest zaangażowana w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz poprawy warunków ludzkiego życia. Właśnie z tego powodu firma ogłosiła konkurs Incredible Green Contest, aby zapoczątkować nową falę produktów przyjaznych dla środowiska oraz proekologicznego myślenia.

1

Konkurs jest otwarty dla studentów na wszystkich poziomach kształcenia, którzy mogą zgłaszać się indywidualnie lub w zespołach liczących maksymalnie 5 osób. Uczestnicy mogą rejestrować się przez Internet do 31 października 2021, natomiast termin składania prac konkursowych upływa 15 listopada 2012.

Spośród zgłoszonych prac, Fundacja Acer wybierze maksymalnie dwanaście, które wezmą udział w finale. Prace konkursowe będą oceniane przez zespół ekspertów, na podstawie głównych kryteriów: przyjazności dla środowiska, realności oraz innowacyjności. Ponadto, zostaną uwzględnione takie czynniki jak: wpływ na klimat, ochrona zasobów naturalnych, przystępność cenowa, możliwość wdrożenia oraz dostępność.

Lista finalistów zostanie ogłoszona 15 marca 2013, natomiast ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 4 czerwca 2013. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 60 000 USD, przewidziano też nagrody za drugie i trzecie miejsce, a także Nagrodę Specjalną Jury. Ponadto projekty, które uzyskają najwięcej głosów w plebiscycie internetowym People’s Choice, otrzymają nagrody specjalne.

Dodatkowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa, nagród oraz zgłaszania prac zamieszczono na stronie https://greencontest.acerfoundation.org.tw

blog comments powered by Disqus
Fundacja Acer ogłasza pierwszy konkurs pro-ekologiczny Incredible Green Contest