PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Procesory do streamowania |TOP 3|

Procesory Intel Core trzeciej generacji oferują nowe, ekscytujące funkcje użytkownikom komputerów PC

Procesory Intel Core trzeciej generacji oferują nowe, ekscytujące funkcje użytkownikom komputerów PC

Pierwsze na świecie 22-nanometrowe procesory czterordzeniowe zapewniają nawet dwukrotnie wyższą wydajność układu graficznego, oferując niedoścignione wrażenia użytkownikom komputerów PC

Firma Intel Corporation zapowiedziała dziś rodzinę czterordzeniowych procesorów Intel Core trzeciej generacji, które zapewniają radykalny wzrost wydajności wizualnej i mocy obliczeniowej zarówno graczom i entuzjastom mediów, jak i masowemu użytkownikowi. Nowe procesory, które jeszcze w tym miesiącu zadebiutują w desktopach klasy wyższej, komputerach przenośnych oraz eleganckich urządzeniach typu all-in-one (AIO), są pierwszymi układami na świecie produkowanymi z wykorzystaniem 22-nanometrowej (nm), trójwymiarowej technologii tranzystorowej Tri-gate.

Połączenie najnowocześniejszej intelowskiej technologii Tri-gate oraz ulepszeń architektonicznych pozwala podwoić wydajność przetwarzania grafiki 3D i mediów HD w porównaniu z poprzednim generacjami procesorów Intela. Dzięki niezwykłej wydajności wizualnej wszystkie zadania, które ludzie wykonują na swoich komputerach PC — od tworzenia i edycji filmów oraz zdjęć do surfowania po sieci, oglądania filmów HD i grania — stają się szybsze i bardziej naturalne. Nawet 20-procentowy wzrost mocy obliczeniowej mikroprocesora oraz nowe technologie, które przyspieszają przepływ danych między układami, umacniają Intela na pozycji lidera w dziedzinie ogólnej wydajności.

W nadchodzących miesiącach pojawią się dodatkowe wersje procesorów Intel Core trzeciej generacji, które będą napędzać nową falę systemów, zaczynając od Ultrabooków, a kończąc na serwerach i systemach inteligentnych w handlu detalicznym, służbie zdrowia oraz innych branżach.

Intel HD

„Procesory Intel Core trzeciej generacji zaprojektowano od podstaw z myślą o nowych, ekscytujących wrażeniach użytkownika — powiedział Kirk Skaugen, wiceprezes firmy Intel i dyrektor generalny PC Client Group. — Nasi inżynierowie przekroczyli oczekiwania, podwajając wydajność medialną i graficzną w porównaniu z naszymi najlepszymi bieżącymi procesorami, co oznacza niezwykłe wrażenia wizualne dla użytkowników nowych komputerów AIO oraz nadchodzących Ultrabooków. Wszystko to jest zasługą wiodącej intelowskiej technologii produkcyjnej i architektury procesorowej oraz nacisku na ciągłe wprowadzanie kolejnych innowacji”.

Wzrost wydajności nowych procesorów wynika po części z przełomowej, trójwymiarowej struktury nowych tranzystorów Intela. Dotychczas komputery, serwery i inne urządzenia używały tylko dwuwymiarowych tranzystorów planarnych. Dodanie trzeciego wymiaru pozwoliło zwiększyć gęstość tranzystorów i zmieścić więcej funkcji na każdym milimetrze kwadratowym nowych procesorów. W ten sposób Intel wynalazł tranzystor na nowo i uzyskał bezprecedensową kombinację wydajności oraz energooszczędności, podtrzymując tempo rozwoju technologii i przedłużając ważność prawa Moore’a na kolejne lata.

Inżynierowie Intela przeprojektowali też architekturę graficzną procesorów Intel Core trzeciej generacji, co przełożyło się na zupełnie nową jakość wrażeń wizualnych. Zmiana architektury układu przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiarów tranzystora oznacza przyspieszenie intelowskiego modelu „tik-tak”. Model ten był dotychczas ściśle przestrzegany i polegał na wprowadzaniu nowego procesu produkcyjnego w jednym roku („tik”) oraz zmianie architektury w kolejnym („tak”). Przyspieszenie prac i jednoczesna zmiana architektury oraz procesu produkcyjnego była możliwa dlatego, że Intel jest jedną z nielicznych firm, które zarówno projektują, jak i wytwarzają swoje układy, co określa się mianem zintegrowanej produkcji urządzeń (Integrated Device Manufacturing).

Procesor Intel Core trzeciej generacji z Intel HD Graphics 4000 zapewnia nawet dwukrotnie większą wydajność grafiki 3D, niż procesory poprzedniej generacji, umożliwiając uruchamianie gier bogatszych w szczegóły, w wyższych rozdzielczościach. Intel HD Graphics 4000 obsługuje Microsoft DirectX 11, OpenGL 3.1 i OpenCL 1.1.

„Obsługa grafiki 3D w procesorach Intel Core trzeciej generacji reprezentuje ważny postęp w grach PC — powiedział Gabe Newell, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Valve Software, czołowego dostawcy gier sieciowych. — Intel HD Graphics 4000 pozwoli bezproblemowo uruchomić takie tytuły, jak nasza nadchodząca gra DOTA 2".

Doskonałe wrażenia wizualne mają znacznie nie tylko w grach. Wideo online wciąż zyskuje na popularności i w tym roku ma stanowić połowę ruchu internetowego. Kluczową sprawą jest możliwość szybkiej konwersji wideo w celu udostępnienia go w sieci przyjaciołom i rodzinie. Dzięki technologii Intel Quick Sync Video 2.0 wbudowanej w nowe procesory użytkownicy mogą przekształcać wideo nawet dwukrotnie szybciej, niż za pomocą procesorów z zeszłego roku, i nawet 23-krotnie szybciej, niż na zaledwie trzyletnich komputerach

Ivy Bridge

Procesor Intel Core trzeciej generacji oferuje również nowe zabezpieczenia, w tym Intel Secure Key i Intel OS Guard, które chronią dane osobiste i tożsamość. Intel Secure Key składa się z cyfrowego generatora liczb losowych, który tworzy rzeczywiście losowe liczby, aby wzmocnić algorytmy szyfrowania. Intel OS Guard pomaga zabezpieczyć się przed atakami polegającymi na eskalacji przywilejów, w których haker zdalnie przejmuje system innej osoby. W połączeniu z istniejącymi zabezpieczeniami, takimi jak technologie Intel Identity Protection (Intel IPT) oraz Intel Anti-Theft (Intel AT), funkcje te sprawiają, że platformy Intela są jednymi z najbezpieczniejszych w branży. We współpracy z chipsetem Intel Series 7 nowe procesory z technologią Intel IPT mogą uczynić część ekranu nieczytelną dla oprogramowania szpiegowskiego za sprawą funkcji „chronionego wyświetlania transakcji”, uniemożliwiając hakerowi zdobycie danych logowania, co mogłoby doprowadzić do kradzieży tożsamości.

Platformy bazujące na procesorach Intel Core trzeciej generacji zapewniają również szybszy transfer danych dzięki interfejsowi USB 3.0 wbudowanemu w układ Series 7 Platform Controller Hub (PCH) oraz magistrali PCI Express 3.0 zintegrowanej z procesorem. Te technologie wejścia-wyjścia zwiększają przepustowość platformy i zapewniają swobodny przepływ danych, minimalizując ewentualne opóźnienia podczas pracy na komputerze.

Systemy z procesorami Intel Core trzeciej generacji będą oferowane jeszcze w tym miesiącu przez czołowych producentów komputerów. Pudełkowe wersje procesorów również będą dostępne jeszcze w tym miesiącu w sklepach internetowych, detalicznych i u dystrybutorów. Dodatkowe wersje procesorów Intel Core trzeciej generacji, przeznaczone do serwerów, systemów inteligentnych w handlu detalicznym, służbie zdrowia i innych branżach, urządzeń Ultrabook i laptopów, będą dostępne później w tym roku.

blog comments powered by Disqus
Procesory Intel Core trzeciej generacji oferują nowe, ekscytujące funkcje użytkownikom komputerów PC
Autor: Łukasz