PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki telefon do 2500 złotych?

Nowy smartfon multimedialny Nokii - N9

Nowy smartfon multimedialny Nokii - N9

Smartfon Nokia N9 nie posiada klawiatury ani żadnych przycisków na froncie urządzenia. Szklany ekran z zaokrąglonymi krawędziami umożliwia płynne sterowanie dotykiem i szybkie przechodzenie do poszczególnych funkcji urządzenia dzieki przesuwaniu palcem po ekranie. Wszystko znajdziemy pod ręką, na trzech spersonalizowanych ekranach, nie ma więc potrzeby przeszukiwania menu, jak w tradycyjnych smarftonach

Nokia N9 to efekt naszego przedefiniowania sposobu w jaki powinien działać smartfon. Przede wszystkim powinien być prosty i łączyć oprogramowanie, sprzęt, usługi oraz zawartość tak, by oferował użytkownikowi niezwykłą jakość obsługi - powiedział Marko Ahtisaari, szef działu Design firmy Nokia. Co równie istotne – wyjątkowe cechy Nokia N9, takie jak wzornictwo, innowacyjne oprogramowanie, nowy interfejs użytkownika oraz prosty pakiet Qt dla deweloperów, będą kontynuowane i rozwijane na wiele różnych sposobów przez firmę Nokia.

n9

Jedno przesunięcie palcem i jesteś w domu
By płynnie poruszać się po zawartości smartfonu i przejść na przykład do ostatnio używanej aplikacji wystarczy jedno przesunięcie palcem po ekranie. Po zakończeniu pracy nie musisz wyłączać aplikacji – wystarczy jeszcze jednym ruchem przejść do miejsca, które Cię interesuje.

n9

Innowacyjny ekran wypełniający całą powierzchnię i mniej zerwanych połączeń
Nowy interfejs wykorzystuje w pełni potencjał dużego wyświetlacza AMOLED o przekątnej 3,9 cala. Wykonany został z odpornego na zadrapania szkła, które umożliwia użytkownikowi płynną interakcję z wyświetlaną zawartością. Obudowa smartfonu została wykonana przy użyciu najlepszych obecnie technologii obróbki poliwęglanów. Dzięki temu antena Nokia N9 działa wydajniej niż w większości konkurencyjnych urządzeń, oferując lepszą jakość odbioru, wyższą jakość głosu i zapewniając mniej zerwanych połączeń.

n9

Zdjęcia, mapy i multimedia — inteligentne i wszechstronne
Matryca 8Mpix. Carl Zeiss z funkcją automatycznej ostrości, szerokokątny obiektyw, nagrywanie wideo z jakością HD oraz bardzo jasny obiektyw to cechy, dzięki którym aparat działa świetnie nawet przy słabym oświetleniu, a Nokia N9 staje się urządzeniem oferującym jedne z najlepszych zdjęć w historii smartfonów. Filmy wykonane nowym aparatem Nokia można oglądać w panoramicznym formacie 16:9. Nokia N9 to także pierwszy na świecie smartfon z technologiami Dolby Digital Plus i Dolby Headphone, dzięki którym użytkownik może słuchać dźwięku surround za pośrednictwem dowolnych słuchawek.

Dzięki najnowszej technologii łączności bezprzewodowejNFC (Near Field Communication), można łatwo wymieniać się zdjęciami i nagraniami wideo oraz łączyć się z akcesoriami Bluetooth. W tym celu wystarczy jedno dotknięcie urządzeń.

blog comments powered by Disqus
Nowy smartfon multimedialny Nokii - N9