PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Znamy Wyniki Sprzedażowe Smartfonów za Rok 2016!

Znamy Wyniki Sprzedażowe Smartfonów za Rok 2016!

Za nami pierwszy miesiąc nowego roku, zatem czas wreszcie ostatecznie podsumować wyniki praktyk marketingowych, które doprowadziły poszczególnych producentów do wielkiego zwycięstwa lub sromotnej porażki! Czy tym razem Apple zdołał wyprzedzić swojego największego konkurenta w biznesie mobilnym? Zapraszam!

W sposób dość regularny, firma analityczna IDC publikuje raporty przedstawiające wyniki poczynań poszczególnych firm z branży mobilnej. Jak się okazuje, od ok. 5 lat popularna marka z Cupertino nie zdołała wyprzedzić swojego największego koreańskiego oponenta, Samsunga. Czy tym razem los uśmiechnął się do Apple? Tak, ale w nieco pogardliwym i szyderczym tonie... zresztą spójrzcie sami na wyniki roczne!

Chcesz być stale poinformowany(-a)? Bądź na bieżąco i oglądaj naszego VideoNewsa!

wynik za rok 2016

Wynik ten podsumowuje całą pracę jaką zdołała włożyć ekipa Tima Cook'a, czego owocem jest ilość sprzedanych produktów wynosząca 215.4 mln! Porównując ten wynik do roku 2015, przytłoczyć może fakt o spadku o 7% do wyniku poprzedniego. Czy jest to jedynie wynik słabego zaangażowania Apple? Być może to stale rosnąca w sile konkurencja stoi za problemem? Osobiście optuję za tym drugim, bowiem najpopularniejszy "duet" goni nie kto inny jak Huawei! W zeszłym roku osiągnął on ponad 30% wzrost do roku wcześniejszego i na tym nie koniec, bowiem za nim ciągną się kolejne marki rodem z Państwa Środka...

Oto najniższe ceny najpopularniejszych flagowców Apple i Samsunga:

Apple iPhone 7>>>

Samsung Galaxy S7 Edge>>>

samsung galaxy edge

Z pewnością nadejdzie dzień, w którym dwaj najwięksi gracze odejdą w cień, ustępując miejsca chińskim gigantom. Osobiście nie widziałbym w tym nic złego, gdyby nie myśl o możliwości przeistoczenia się chińskich marek w swego rodzaju monolity, które nie pozwolą na rozwój innych marek. Kto wie, może za parę lat seria Galaxy S albo iPhone, staną się urządzeniami niszowymi?! Cóż, na ten czas zejdźmy na ziemię i pochwalmy Apple za wynik, który osiągnął w grudniu zeszłego roku! 

wynik za miesiąc grudzień 2016

Amerykanie być może nie wygrali wojny, ale jedną potyczkę mieli praktycznie w kieszeni. Jak wiecie, ostatni miesiąc roku stoi różnej maści obniżkamii masowymi zakupami prezentów dla najbliższych. W przypadku urządzeń premium Samsung poprzez swoją pechową wpadkę z Note 7został skreślony z listy życzeń do Mikołaja, a w jegomiejsce wskoczyły inne produkty Apple'a. Tę hipotezę potwierdza wyniki IDC za końcówkę roku ubiegłego, w której Apple sprzedało 78,3 mln produktów, zaś Koreańczycy sprzedali... 77,5 mln. Co prawda, miażdżącej różnicy tutaj nie dojrzymy, ale te dane dają nam do myślenia. 

iphone 7 plus


Kosiarka spalinowa czy elektryczna – Sprawdź, która będzie dla Ciebie lepsza!

Podsumowując. Ekipa Tima Cook'a może oblewać wyniki za ostatni miesiąc roku ubiegłego, ale to Samsung może w pełni świadomie świętować w miarę udany rok. Mimo wszystko, największe brawa należą się marce Huawei, która dzielnie walczy o każdy punkt procentowy w wynikach sprzedażowych. Pozostałe marki z Chin także nie pozostawiają złudzeń i należy się szykować na pewnego rodzaju odwrócenie się obecnie panujących ról i zasad. Co Wy na to? Zapraszam Was do komentowania, udzielania się na forum i pozostawienia łapki w górze! ;)

blog comments powered by Disqus
Znamy Wyniki Sprzedażowe Smartfonów za Rok 2016!