PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie bezprzewodowe nożyce do trawy |TOP 3|

Facebook musi zapłacić i Smartfonowe Przekręty! - VideoNews #89

Facebook musi zapłacić i Smartfonowe Przekręty! - VideoNews #89

Cześć, witam was bardzo serdecznie w kolejnym VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. A w ostatnim tygodniu działo się całkiem sporo i były afery. Serdecznie was zapraszam.

Peta kontra Warhammer  

Zacznijmy od dosyć dziwnego żądania ze strony Pety w kierunku twórców fantastycznego świata Warhammera. Obrońcy praw zwierząt wystąpili z prośbą, by twórcy zaprzestali promowania "przemocy wobec zwierząt" pozbywając się ze swojego uniwersum noszenia przez bohaterów skór czy innych elementów martwych zwierząt. Ekolodzy twierdzą, że te elementy nie wnoszą nic do rozrywki i nie dodają męstwa bohaterom a tylko promują w oczach młodych ludzi noszenie skór martwych zwierząt. Tutaj warto zauważyć, że futra i zwierzęce trofea są fikcyjne tak samo jak i bohaterowie tego uniwersum. A wy co sądzicie o tej dosyć nietypowej prośbie? 

PETA KONTRA WARHAMMER 

Koniec Roamingu 

Znamy daty końca uciążliwego roamingu w zakresie Uni Europejskiej. Według stopniowej zmiany cen opłat roamingowych, które zostały wywalczone przez Nellie Kroes w 2014 roku, ciągle zmniejszane były stawki opłat, jakie nam było zapłacić za granicą za rozmowy telefoniczne, sms-y czy Internet. Dziś już wiemy, że 15 czerwca tego roku wysokie opłaty ramingowe mają zostać zniesione tak, by każdy użytkownik sieci telefonicznej korzystał w obrębie krajów członkowskich UE ze stawkami takimi jak u siebie w kraju.

Ma to działać na zasadzie maksymalnych stawek za korzystanie z usług teleinformatycznych, które ponosić mogą miedzy sobą operatorzy. Dokładne szczegóły mają zostać jeszcze potwierdzone przez Parlament Europejski. Nareszcie przypadkowe włączenie przesyłu danych za granicą nie będzie tak kosztowne. 

KONIEC ROAMINGU 

Oferta PS+ 

W zeszłym tygodniu przedstawiłem wam listę gier, którą otrzymamy w lutym w ramach Games With Gold na Xbox One i Xbox One S. Dziś już znamy gry, które będą dostępne od 7 lutego dla posiadaczy subskrypcji Play Station Plus.Na Playstation 3 Anna: Extended Edition, przygodówka polegającą na eksploracji lokacji i rozwiązywaniu rozmaitych zagadek,  na PS 3 i 4 dostaniemy Starwhal czyli zręcznościówkę 2D od niezależnego studia, następnie na PS Vitę i PS 4 Ninja Senki DX, kolejną platformówkę, tym razem w klimatach retro oraz  TorqueL, platformera mocno skupiającego się na zręczności gracza.

A na wyłączność gracze PS4 otrzymają indie strzelankę Not A Hero utrzymaną w pixel-artowej stylistyce 8-bitowych PC-tów oraz LittleBigPlanet 3, czyli trzecia część niezwykle popularnej i lubianej serii o szmaciaku. Jak wam się podoba oferta od Sony? 

OFERTA PS+ 

Winyle Wracają do łask 

Od jakiegoś czasu można zobaczyć niezwykły powrót winyli do łask, o czym może świadczyć fakt, że niedawno można było kupić odtwarzacz tego typu płyt nawet w biedronce, który prezentowaliśmy wam na łamach naszego kanału. Firma Viryl Technologies opracowała i zaprezentowała autorską technologię prasowania płyt o nazwie WarmTone, która opiera swoje działanie na specjalnie stworzonej przez nich prasie, która automatyzuje produkcje oraz pozwala na kontrole procesu produkcji płyty. Dzięki tej technologii płyty mogą być produkowane znacznie szybciej oraz po prostu wydajniej, co ma skutkować zmniejszeniem cen płyt oraz większą ich dostępnością.  

WINYLE WRACAJĄ DO ŁASK 

Komisja Europejska VS STEAM

Komisja Europejska rozpoczęła specjalne śledztwo, które ma zbadać Valve Corporation, właścicieli platformy Steam, czy przypadkiem nie łamią praw europejskichkonsumentów. Valve popisało umowy z Capcomem, Focus Home, Koch Media, Bandai Namaco i ZeniMaxem, zakładające różnice cen na platformie Steam w zależności od regionu, w którym dana gra jest sprzedawana. Przez takie regulacje, gra w Polsce jest tańsza od tej samej gry w Francji czy Wielkiej Brytanii ale dalej droższa od wersji przeznaczonej na rynek Rosyjski. Gra, zakupiona na region Polski nie zadziała na koncie gracza np. Francuskiego.

Jest to pewien sposób walki z tanimi kluczami z platform G2A czy Kinguin, lecz Komisja Europejska widzi w tym ruch sprzeczny z prawem europejskim. Cały proces może doprowadzić do zdjęcia blokady regionalnej co skutkowało by ujednoliceniem cen gier na terenie całej Uni co najpewniej będzie skutkowało wyższymi cenami gier w dystrybucji cyfrowej

OMISJA EUROPEJSKA VS STEAM

Niezwykłe Medale na Igrzyska Olimpijskie 2020 

Zbliżają się bardzo powoli kolejne Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2020 roku w Japoni. Co to ma wspólnego z technologią? Otóż wszystkie medale olimpijskie mają powstać z recyklingu smartfonów! Japończycy wpadli na pomysł by zebrać tysiące zepsutych, starych, zbytecznych smartfonów i wydobyć z nich 8 ton metalu. 

Przede wszystkim zależy im na cennych pierwiastkach takich jak złoto, nikiel, srebro i platyna. By przygotować zaplanowanych 5 tysięcy medali, Japończycy postanowili otworzyć około 2,5 tysiąca punktów, w których będzie można oddawać swoje telefony.  

NIEZWYKŁE MEDALE NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2020 

Chińskie Przekręty Smartfonowe  

A teraz o przykrym oszustwie jakie organizują nam producenci Chińskich smartfonów. W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie właśnie takimi sprzętami, przede wszystkim przez ich cenne ale również przez obiecywaną wydajność i jakość. Co się jednak okazało, dwaj popularni producenci oszukiwali na testach wydajnościowych swoich telefonów

Specjalnie przygotowane smartfony miały mieć chwilowy wzrost mocy tak, by podczas testów były wydajniejsze niż w codziennym użytkowaniu. O całym incydencie możemy przeczytać na forum XDA Developers, gdzie zostali wskazani OnePlus oraz Meizu. Co sądzicie o takich oszustwach, czy taki proceder może mieć miejsce również u innych producentów takich jak np. Xiaomi? Więcej o tym przekręcie możecie przeczytać u nas na stronie:
Chińskie Smartfony Nie Takie Najszybsze - Oszustwo ze Strony Producentów!>>>

CHIŃSKIE PRZEKRĘTY SMARTFONOWE  

Koniec Nintendo Wii U 

Coraz bliżej do premiery Nintendo Switch i każda najmniejsza informacja przedpremierowa jest na wagę złota. Zanim jednak wspomnę o nowym newsie muszę wspomnieć o wcześniejszej konsoli Nintendo, czyli Wii U. Japoński producent ogłosił, że nie Wii U nie będzie więcej produkowane. Niestety ostatnia konsola Nintendo nie cieszyła się dużym zainteresowaniem i sprzedała się w zaledwie 13,5 mln sztuk, co w porównaniu do PlayStation 4, które sprzedało się w prawie 54 milionach egzemplarzy czy nawet poprzedniku, którego sprzedaż przekroczyła 100 mln, jest niewiarygodnie mizernym wynikiem.

KONIEC NINTENDO WII U 

Ale wracając do Switcha, wiemy już ile będzie kosztował abonament online na najnowszej konsoli Nintendo. Gdzie za podobne usługi u konkurenci w postaci Xbox One czy PS4 musimy zapłacić abonament w wysokości ok. 195 zł rocznie to na Switch ma on wynosić od 70 do 100zł.

CENA Nintendo SWITCH >>

Niestety dalej nie mamy pewności co do jakości usługi oraz nie dostaniemy tu tak jak u konkurencji comiesięcznych darmowych gier a klasyczne gry z 8 i 16-bitowych konsol na okres miesiąca bez możliwości przypisania ich na stałe do swojego konta. Do tego na samej konsoli nie będzie czatu głosowego i paru innych, podobnych funkcji bo te, zostaną przeniesione na specjalną aplikację na smartfony, która będzie wymagała właśnie tego abonamentu. Mam nadzieje, że nie będzie trzeba na nią czekać specjalnie tak jak to ma miejsce z Super Mario Run na androida! 

KONIEC NINTENDO WII U 

Oculus musi zapłacić 

Ostatnim dzisiejszym newsem jest kolejna afera, tym razem pomiędzy Zenimaxem a Oculusem od Facebooka. Zenimax pozwał Oculusa o złamanie zasad tajemnicy handlowej i po wygranym procesie sądowym wywalczył pół miliarda dolarów zadośćuczynienia.

Wszystko przez zachowanie Johna Carmacka, założyciela ID Software, który podczas prac na VR miał przekazać informacje o rozwiązaniach technologicznych opracowanych przez ZeniMax. Zenimax jest zadowolone z wyroku lecz teraz zastanawia się czy w ogóle dalej prowadzić współprace z Oculusem oraz oznajmili, że będą dążyć do wstrzymania sprzedaży gogli VR od Oculusa.

OCULUS 

blog comments powered by Disqus
Facebook musi zapłacić i Smartfonowe Przekręty! - VideoNews #89