PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Najszybszy Samochód Świata i Oszuści w Overwatch! - VideoNews #90

Najszybszy Samochód Świata i Oszuści w Overwatch! - VideoNews #90

Cześć, ja jestem Mikołaj i witam was w cotygodniowym VideoNews, w którym przedstawiam wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Zapraszam was już do 90 odcinka z tej serii.

Nowe Usługi Ubera 

Jeździcie Uberem? A co powiecie na to, by Uber przywiózł wam jedzenie do domu? Właśnie taka możliwość składania zamówień jedzenia została uruchomiona w Warszawie pod nazwą UberEats. Cała usługa kosztuje 7.99zł i niestety jest dostępna w zaledwie paru dzielnicach Warszawy, ale za to przewoźnik w swojej usłudze umożliwia nam śledzenie trasy naszego posiłku od kuchni po drzwi naszego domu. Dodatkowo, jeżeli zarejestrujecie swoje konto do walentynek, otrzymacie 200zł do wykorzystania. Brzmi to naprawdę ciekawie. Jednak to nie koniec na dziś z Uberem. W Indiach rusza nowy program Ubera o nazwie UberHIRE, który umożliwia wynajęcie prywatnego kierowcy na okres maksymalnie 12 godzin. Ceny są zaskakująco nieduże bo płacimy po przeliczeniu za 30 kilometrów lub 2 godziny ok. 38 złotych, ale trzeba pamiętać, że to są ceny na rynek Indyjski i najpewniej, jeżeli usługa zostanie uruchomiona w Polsce, ceny będą się znacząco różnić.

NOWE USŁUGI UBERA 
 

Nagrywanie w 1000fps na smartfonie 

Ostatnio na naszej stronie i kanale mogliście zobaczyć plotki o najnowszych flagowcach Samsunga i Apple. Jednak Sony w tym tygodniu ujawniło nowy sensor do aparatów w naszych smartfonach. Specjalna matryca CMOS, która dzięki swojej budowie wspiera kręcenie filmów w rozdzielczości 1920x1080px nawet w 1000 kl./s. S Dodatkowo Sony zapewnia, że smartfony, które zostaną wyposażone w tę matryce będą mogły wykrywać nagłe ruchy i odpowiednio na nie zareagować ustawiając optymalne ustawienia nagrywania. Japoński gigant również chwiali się, że ich sensor może wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 2520x3840 pikseli oraz nagrywać wideo 4K w 30kl./s. 

NAGRYWANIE W 1000FPS NA SMARTFONIE 

Facebook bez Zuckerberga 

Czyżby nadchodził koniec Marka Zuckerberga w stworzonym przez niego Facebooku? Już ponad 300 tysięcy osób z udziałowców Facebooka podpisało specjalną petycje by usunąć Szefa największego portalu społecznościowego na świecie. Ale dlaczego ktokolwiek chciałby go usunąć? Udziałowcy twierdzą, że Mark za bardzo angażuje się w politykę i przez jego jednostronne lewicowe ukierunkowanie, nie podoba się on coraz większej ilości mieszkańców świata czyli jednocześnie użytkownikom serwisu. Udziałowcy chcą na tak ważnym stanowisku kogoś bardziej niezależnego.  

FACEBOOK BEZ ZUCKERBERGA 

Oszustwa w Overwatch

Blizzard rozpoczyna batalie z oszustami grającymi w ich produkcje Overwatch na konsolach. Jak dobrze wiemy, granie na klawiaturze i myszce w FPS-y jest zdecydowanie bardziej precyzyjne od grania na padach. Wiele konsolowców zaczęło w ostatnim czasie specjalnie odkładać pady na rzecz klawiatury i myszki podczas grania w tego sieciowego FPS-a, co zauważył Blizzard, który teraz apeluje do Sony i Microsoftu o zakazanie używania tych urządzeń albo o otwarcie systemu tak by każdy użytkownik bez najmniejszego problemu mógł je podłączyć do konsoli i na nich grać. Co wy sądzicie o takim zachowaniu graczy? Jest to oszustwo czy może Blizzard za ostro reaguje na sprytne zachowanie graczy? 

OSZUSTWA W OVERWATCH

Nowe samochody Tesli 

Amerykańska Tesla Motors zmienia nazwę na same "Tesla", co może sugerować, że firma zamierza poszerzyć zakres swojej działalności. Jednocześnie, została wstrzymana produkcja samochodów Model S czy Model X w Kalifornii na okres tygodnia. Produkcja została zatrzymana umyślnie przez firmę, tak by można było rozpocząć produkcje jeszcze nowszego pojazdu – Modelu 3, który jako kolejny samochód elektryczny ma zrewolucjonizować rynek oraz jeszcze bardziej przyczynić się od ekologicznej przyszłości naszej planety. Jednak w sektorze ekskluzywnych super samochodów, Tesla miała już swój najszybszy samochód - Model S P100D , który stał się trzecim, stale produkowanym, najszybciej przyspieszającym samochodem, zaraz za LaFerrari i Porsche 918 Spyder. Jednak Model S P100DL po bardzodokładnych testach wykonanych przez Moto Trend pokazały, że pojazd Tesli przyspiesza od 0 do 60 mil w ciągu 2.28 sekundy, co jest obecnie najlepszym wynikiem ogłaszając S P 100DL najszybciej przyspieszającym samochodem na świecie. Niestety nie jest to jednocześnie najszybszy, stale produkowany pojazd, ponieważ tym są Ferrari LaFerrari, który wyprzedza po rozpędzeniu obu pojazdów do 70 mph o ok.0.1 sek a po rozpędzeniu do 80 mph, samochód Tesli wyprzedzają również Porche 918 I McLaren P1.  

NOWE SAMOCHODY TESLI 

Inwestycje na podstawie Twittera Trumpa 

Po wygranej w wyborach prezydenckich w USA, Donald Trump został jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Dlatego też Max Braun, pracujący na co dzień w Google X stworzył specjalnego bota, który zajmuje się analizowaniem konta na twitterze prezydenta USA a później odpowiedniej inwestycji prawdziwych pieniędzy, co podobno wychodzi mu naprawdę dobrze. Teraz Braun, publikuje analizy sztucznej inteligencji , pokazując łapką w górę lub dół, pokazującą czy akdcje firmy pójdą w górę lub właśnie dół. 

TWITTER TRUMPA 

Nowe Spoty Nintendo Switch 

Już naprawdę blisko do premiery Nintendo Switch, która jest planowana na 3 marca. Na to może wskazywać doskonała wiadomość, że najnowsza Zelda – Breath od the Wild zyskała już złoty status, co oznacza, że jest już ukończona. Teraz też Nintendo postanowiło zasypać graczy nowymi spotami reklamowymi, które są dosyć straszne i chyba bardziej skierowane do daleko wschodniego użytkownika.  

NOWE SPOTY NINTENDO SWITCH 

blog comments powered by Disqus
Najszybszy Samochód Świata i Oszuści w Overwatch! - VideoNews #90