PODPOWIEDZI:

Canon PowerShot A3100 IS i PowerShot A3000 IS – łatwość obsługi i stylowy design w przystępnej cenie

Canon PowerShot A3100 IS i PowerShot A3000 IS – łatwość obsługi i stylowy design w przystępnej cenie

Kolejne debiutujące dziś aparaty Canona z rodziny PowerShot to A3100 IS i A3000 IS. Nowe modele cechuje stylowa obudowa i wyjątkowa łatwość obsługi. Dzięki gamie inteligentnych funkcji przyjaznych użytkownikowi fotografowanie za pomocą nowych aparatów staje się jeszcze większą przyjemnością.

Dzięki obiektywom marki Canon oraz przetwornikom obrazu DIGIC III aparaty PowerShot A3100 IS i PowerShot A3000 IS oferują wyśmienitą jakość obrazu i dobry stosunek ceny do wartości. Oba modele wyróżniają się lekką i kompaktową obudową oraz atrakcyjnym wzornictwem, idącymi w parze z zestawem inteligentnych technologii. Aparat PowerShot A3100 IS jest dostępny w trzech żywych kolorach: niebieskim, czerwonym i srebrnym, natomiast obudowa PowerShot A3000 IS jest srebrna i ma delikatne czarne wykończenie. Jako następcy modelu PowerShot A1100 IS, nowe aparaty stanowią duży krok naprzód w rozwoju serii A linii PowerShot.

Canon PowerShot A3100 IS

Matryca światłoczuła modelu PowerShot A3100 IS oferuje rozdzielczość 12,1 megapiksela, a matryca tańszego PowerShot A3000 IS – 10 megapiskeli. Oba nowe aparaty – wyposażone w przetwornik obrazu DIGIC III, 4-krotny zoom optyczny (35–140 mm – wartości odpowiadające filmowi 35 mm) oraz zintegrowany optyczny stabilizator obrazu – rejestrują bogate w szczegóły obrazy pozbawione rozmycia. Jasny, wysokiej rozdzielczości ekran LCD o przekątnej 6,7 cm (2,7 cala) wyświetla ostry i klarowny obraz, umożliwiając precyzyjne kadrowanie i przeglądanie zdjęć.

Oba nowe modele ułatwiają kadrowanie dzięki inteligentnemu trybowi fotografowania Smart Auto. Technologia rozpoznawania rodzaju sceny (Scene Detection Technology) oraz Smart Auto rozpoznają do 18 różnych scen i automatycznie stosują optymalne ustawienia konieczne do wykonania zdjęcia.

Canon PowerShot A3100 IS

Tryb automatycznej regulacji parametrów ekspozycji Smart Auto korzysta także z technologii i-Contrast, która rozjaśnia i wydobywa szczegóły z niedoświetlonych partii obrazu, jednocześnie nie wypalając partii naświetlonych prawidłowo. Tryb Łatwy jest przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią – dezaktywuje większość przycisków i usuwa ikony z ekranu LCD – po to, aby maksymalnie uprościć proces wykonywania zdjęć.

Inteligentne wyzwalanie lampy błyskowej poprawia oświetlenie naturalne i zastane, dostosowuje błysk lampy do obiektu i warunków. Na przykład w świetle dziennym funkcja ta eliminuje cienie na twarzy powstałe, gdy światło słoneczne pada pod kątem – lampa wyzwalana jest automatycznie i rozjaśnia słabo oświetlone części twarzy. Także w trybie makro błysk lampy jest kontrolowany w celu zapobieżenia prześwietleniu i zachowania szczegółów odwzorowania obiektów fotografowanych z bardzo małej odległości.

Canon PowerShot A3100 IS

Technologia rozpoznawania twarzy śledzi twarze, dobiera odpowiednie parametry ekspozycji i ustawia ostrość. Funkcja wyboru i śledzenia twarzy (Face Select & Track) potrafi wybrać jedną twarz z grupy, a korekcja efektu czerwonych oczu identyfikuje i koryguje ten niechciany efekt. Inteligentny samowyzwalacz dla twarzy (FaceSelf-Timer) pozwala osobie fotografującej znaleźć się na zdjęciu grupowym – spust migawki jest zwalniany dopiero po pojawieniu się dodatkowej twarzy w kadrze.

Jedną z kreatywnych funkcji fotografowania jest nowy program „Słabe oświetlenie” (Low Light) umożliwiający wykonywanie zdjęć z rozdzielczością dwóch megapikseli przy słabym świetle. Nowy program „Super żywy” (Super Vivid) wzbogaca obraz o nasycone kolory i dodaje mu dramaturgii, zaś program „Efekt plakatu” (Poster Effect) redukuje liczbę barw, aby zdjęcie nabrało wyglądu retro.

Na wyświetlaczu modelu PowerShot A3100 IS pojawiają się proste wskazówki i porady odnośnie nawigacji menu i dostępnych funkcji.

Canon PowerShot A3000 IS

Zarówno PowerShot A3100 IS, jak i PowerShot A3000 IS nagrywają udźwiękowione ścieżki wideo z rozdzielczością VGA. Pakiet oprogramowania dołączony do obu modeli zawiera aplikację służącą do szybkiego i łatwego udostępniania filmów w internetowym serwisie YouTube.

Nowością w serii PowerShot A jest zastosowanie akumulatorów litowo-jonowych – niewielkich i lekkich, które można ładować w dowolnym czasie. Oba nowe aparaty są kompatybilne z kartami pamięci SDHC i SDXC. Dzięki pojemności karty SDXC równej nawet 2 TB możliwe jest umieszczenie tysięcy zdjęć na jednym nośniku.

blog comments powered by Disqus
Canon PowerShot A3100 IS i PowerShot A3000 IS – łatwość obsługi i stylowy design w przystępnej cenie