PODPOWIEDZI:

PENTAX Optio LS465

PENTAX Optio LS465

PENTAX ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu nowego aparatu kompaktowego PENTAX Optio LS465. Aparat ten nie tylko oferuje szereg zaawansowanych, przyjaznych użytkownikowi funkcji, dzięki którym można w prosty, niewymagający wysiłku sposób wykonać wysokiej jakości zdjęcia, ale również posiada smukłą obudowę , która jest kompaktowa i stylowa – te cechy sprawiają, że możesz zabrać go ze sobą na każdą okazję.

Optio LS465 jest znacznie mniejsze i lżejszy niż konwencjonalne standardowe modele w tej klasie. Jednocześnie wyróżnia go bogata funkcjonalność, taka jak wysoka rozdzielczości obrazu dzięki efektywnej liczbie 16 -megapikseli, 5-krotny zoom optyczny z szerokokątnym obiektywem 28mm oraz dedykowany przycisk do nagrywania filmów Full HD. Jego unikalna, smukła obudowa ma tylko 46,5mm wysokości, dzięki czemu użytkownik może go nosić nawet w małej kieszeni lub w wolnym rogu torby, tak samo jak modne akcesoria.

Dzięki nowoczesnemu, zmniejszonemu 5-krotnemu zoomowi optycznemu oraz ultra-cienkiemu 2,7-cala wyświetlaczowi LCD, Optio LS465 ma tylko 46,5mm wysokości. Jego poziom rozciągnięty, smukły korpus nie tylko sprawia, że ma on ładniejszy wygląd niż knowencjonlane modele, ale również idealnie mieści się w każdej małej kieszeni oraz w wolnej przestrzeni w torbie, co czyni go idealnym narzędziem do fotografowania każdego tematu - począwszy od zwykłych ujęć, przez zdjęcia pamiątkowe z wycieczek oraz dokumentujące nasze codzienne życie.

Optio LS465 zapewnia ostre, wysokiej jakości zdjęcia przez połączenie wysokiej rozdzielczości obrazu dzięki efektywnej liczbie 16-megapikseli , procesorowi state-of-the-art imaging oraz wysokiej klasy obiektywu smc Pentax. Nawet wtedy, gdy zdjęcia są powiększone do rozmiaru plakatu, ich jakość będzie wysoka oraz ostra.

Optio LS465 został wyposażony w szerokokątny obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym o ogniskowej od 5mm do 25mm (28mm-140mm w formacie 35mm). Dzięki zastosowaniu szerokokątnego obiektywu, możemy wykonać dobrej jakości zdjęcia o różnej tematyce i scenerii – począwszy od zdjęć panoramicznych, takich jak spektakularne krajobrazy, majestatyczne zdjęcia architektury, zdjęcia rodzinne / grupowe w zamkniętych pomieszczeniach, skończywszy na ujęciach wymagających użycia teleobiektywu.

PENTAX Optio LS465

Fukcja Inteligentnego Zoomu pozwala na 36-krotne przybliżenie obrazu bez utraty jakości zdjęcia.

Optio LS465 został wyposażony w funkcję “Auto Picture”, która automatycznie dopasowuje najbardziej odpowiedni tryb fotografowania do danego przedmiotu lub sceny poprzez dokładny dobór i ocenę warunków zdjęciowych dotyczących fotografowanego przedmiotu. Ten przyjazny dla użytkownika tryb błyskawicznie i niezawodnie wybiera jeden z 14 trybów tematycznych, w tym portret, błękitne niebo i zachód Słońca oraz optymalizuje ustawienia aparatu, takie jak czułość i szybkość migawki, aby zapewnić najlepsze rezultaty przy minimalnym wysiłku fotografa.

Optio LS465 posiada zaawansowany tryb rozpoznawanie twarzy AF i AE, który natychmiast i dokładnie wykrywa twarze, a następnie automatycznie optymalizuje ustawienia ostrości i ekspozycji. Fukcja ta oferuje również inne przydatne narzędzia pozwalające na robienie ładnych, żywych oraz portretowych zdjęć w tym: tryb Smile Capture, która automatycznie wyzwala migawkę w momencie, gdy aparat wykryje uśmiech na twarzy oraz Tryb Naturalny – dzięki któremu zdjęcia twarzy wychodzą naturalnie a skóra wygląda na zdrową.

Optio LS465 oferuje możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości Full HD (1280 x 720 pixeli, 16:9 aspect ratio) oraz prędkość zapisu 30 kl/s. Do szybkiego uruchamiania nagrywania dedykowany jest specjalny przycisk, który znajduje się na tylnym panelu aparatu. Dzięki temu, użytkownik może przełączyć się w tryb nagrywania filmów z dowolnego trybu fotografowania bez zwłoki. Aparat ten został również wyposażony w zaawansowany tryb Movie SR (Shake Reduction), który automatycznie kompensuje drgania aparatu podczas filmowania. Teraz każdy może cieszyć się wysokiej jakości filmami Full HD przy minimalnym wysiłku.

Optio LS465 oferuje wybór dziewięciu wyróżniających się filtrów cyfrowych, takich jak Toy Camera (efekt lomo) i retro co pozwala na łatwe przetwarzanie obrazów bez konieczności posiadania komputera.

Dzięki łatwym do wymiany przeźroczystym arkuszom umieszczonym na przodzie aparatu, użytkownik może łatwo i szybko zmienić wygląd Optio LS465. Wystarczy umieścić jeden z 10 arkuszy (w zestawie) pomiędzy przedni panel a korpus aparatu, mocując go pierścieniem obiektywu, aby nadać zupełnie nowy i świeży wygląd aparatowi. Przedni panel Optio LS465 wykonany jest z wysokiej jakości szczotkowanego aluminium, dlatego nawet bez kolorowych arkuszy oferuje elegancki i wyrafinowany wygląd.

blog comments powered by Disqus