PODPOWIEDZI:

Pierwszy komputer Steve'a Jobsa - jak myślisz, ile teraz wart?

Pierwszy komputer Steve'a Jobsa - jak myślisz, ile teraz wart?

O zawrotnej karierze Steve'a Jobsa oraz o jego wkładzie w świat nowych technologii można by rozmawiać całymi dniami. Wszystko zaczęło się od komputera Apple 1, który odniósł ogromny sukces i zapoczątkował rewolucję. Po około 40 latach wciąż można kupić ten legendarny sprzęt. Przeczytajcie naszego newsa, by dowiedzieć się o nim więcej.

Pierwszym komputerem złożonym przez Steve'a Jobsa był Apple 1. W 1976 roku Jobs wspólnie z Wozniakiem stworzyli 200 egzemplarzy tego modelu, który stał się pierwszym komputerem PC. 50 z nich trafiło do lokalnego sklepu elektronicznego, resztę młodzi wynalazcy sprzedawali w garażu za cenę 666 dolarów. Liczba diabelska, ale zwiastowała ona diabelski sukces obu twórców.

Regenerujące się buty z drukarki 3D

Po prawie 40 latach, wciąż można znaleźć działające komputery Apple 1 - jest ich dokładnie sześć. Niedawno niemiecki dom aukcyjny Breker podał informację, że jeden z nich zostanie wystawiony na aukcji, a jego wartość szacuje się na ponad 380 tysięcy dolarów.

apple 1

Warto zaznaczyć, że w przeszłości odbywały się już aukcję komputerów Apple 1 - osiągnęły ceny 240 tysięcy dolarów i 640 tysięcy dolarów.

Ceny mogą wydawać się zawrotne, ale Apple 1 to prawdziwa ikona i legenda, która zapoczątkowała jedną z najbardziej cenionych marek produkujących komputery, tablety i smartfony.

Zakup takiego komputera to być może inwestycja. Z czasem działających komputerów Apple 1 może być mniej. Są duże szanse, że w przyszłości znajdzie się kupiec, który da jeszcze więcej za Apple 1.

blog comments powered by Disqus
Pierwszy komputer Steve'a Jobsa - jak myślisz, ile teraz wart?