PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Procesory do streamowania |TOP 3|

Intel prezentuje drugą falę Ultrabooków

Intel prezentuje drugą falę Ultrabooków

Firma Intel Corporation na specjalnym pokazie prasowym podczas festiwalu Ursynalia 2012 oficjalnie zaprezentowała drugą falę Ultrabooków. Nowe Ultrabooki są jeszcze wydajniejsze i bardziej energooszczędne dzięki zastosowaniu procesorów Intel Core trzeciej generacji (dotychczas znanych pod nazwą kodową „Ivy Bridge”).

Ultrabooki to zainspirowana przez Intela nowa kategoria komputerów przenośnych, łączą w sobie wydajność pełnowymiarowego laptopa z mobilnością tabletu. Aby komputer mógł być nazwany Ultrabookiem musi spełnić określone wymagania. Obudowa nie może być grubsza niż 18 mm (dla modeli do 14”) lub 21 mm (modele powyżej 14”), sercem komputera musi być procesor Intel Core, a start ze stanu hibernacji nie może trwać dłużej niż 7 sekund. Ostatni z wymogów to długość czasu pracy na baterii, który musi wynosić przynajmniej 5 godzin (wiele modeli pracuje nawet 8 godzin i więcej na jednym ładowaniu baterii).

-Debiutująca właśnie na rynku druga fala Ultrabooków wyposażona jest w nową platformę opartą o procesory Intel Core trzeciej generacji, zapewniającą lepsze osiągi zarówno samej jednostki obliczeniowej, jak i grafiki, której wydajność jest nawet 2-krotnie wyższa niż w modelach opartych o procesory poprzedniej generacji – powiedział Juliusz Kornaszewski, PR Manager w Intelu. – Po raz pierwszy w historii Intel zastosował najnowocześniejszy na świecie 22-nanometrowy proces wytwarzania procesorów, co nie tylko poprawiło wydajność komputerów ale jednocześnie zmniejszyło zapotrzebowanie na energię elektryczną. W praktyce oznacza to, że Ultrabooki drugiej generacji są wyraźnie szybsze niż ich poprzednicy, a jednocześnie dłużej pracują na baterii.

Prezentacji najnowszych modeli towarzyszył także pokaz możliwości, jakie użytkownikom oferują technologie dostępne wraz z Ultrabookami.

Lenovo U300s

Intel Wireless Display 3.0

Technologia Intel Wireless Display 3.0, wykorzystując bardzo popularną sieć Wi-Fi, umożliwia przesyłanie dowolnych materiałów wysokiej jakości, w tym filmów w standardzie HD, z ekranu laptopa czy Ultrabooka do telewizora obsługującego funkcję WiDi (jest ich na rynku coraz więcej) lub wyposażonego w dodatkowy, specjalny adapter. Oznacza to, że możemy przeglądać portale internetowe czy ulubione filmy oraz zdjęcia zapisane w pamięci komputera siedząc wygodnie w fotelu i ciesząc się ich jakością – wystarczy nacisnąć jeden przycisk w laptopie, a obraz bezprzewodowo zostanie przesłany na ekran telewizora.

Intel Anti-Theft

Technologia ta pozwala na zdalne zablokowanie komputera w sytuacji, gdy zostanie on skradziony bądź zaginie. Umożliwia zabezpieczenie cennych danych nawet wówczas, gdy komputer nie jest podłączony do sieci. Skuteczność technologii Intel Anti-Theft zaprezentowano na Ultrabookach Lenovo U300s.

Intel HD Graphics 4000

Procesory Intel Core trzeciej generacji wyposażono w zintegrowany układ graficzny, który oferuje nawet 2-krotnie wydajniejszą obsługę mediów i grafiki w porównaniu z poprzednimi generacjami. Wydajność Intel HD Graphics 4000 zaprezentowano podczas rozgrywki w Diablo III na Ultrabooku z procesorem Core i5-3427U trzeciej generacji – Fujitsu Lifebook Ultrabook U772.

Działanie w praktyce technologii Intel Wireless Display 3.0 zaprezentowano, przesyłając obraz Full HD i dźwięk w jakości Dolby Digital 5.1 bez użycia kabli z Ultrabooka Lenovo U310 do telewizora LG55LM760S.

blog comments powered by Disqus
Intel prezentuje drugą falę Ultrabooków
Autor: Łukasz