PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jak dbać o wiertarkę?

Rozstrzygnięto konkurs Audi Design

Rozstrzygnięto konkurs Audi Design

18 czerwca 2012 zakończył się konkurs Audi Design, w którym udział wzięło ponad tysiąc prac graficznych. Jego celem było wyłonienie najlepszego projektu dla modelu Audi A1 Sportback.

Konkurs Audi Design był skierowany do entuzjastów marki Audi, młodych grafików i stylistów. Polegał na stworzeniu graficznego projektu oklejenia nadwozia Audi A1 Sportback. Dla wszystkich, którzy zdecydowali się wziąć udział w rywalizacji, przygotowano dwie „ścieżki kreacyjne”. Uczestnicy konkursu mogli wykonać swoje prace korzystając z własnych programów do projektowania graficznego lub ze specjalnego kreatora 3D, który umożliwiał wykonanie projektów online.

Osoby biorące udział w konkursie zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Szczególne uznanie wśród członków komisji konkursowej wywołała różnorodność pomysłów, graficznych rozwiązań i artystycznych języków. Za najlepszą pracę uznano grafikę, której autorem jest Kuba Bieda.

„Projekt bazuje na figurze trójkąta - najbardziej dynamicznej figurze geometrycznej, poprzez multiplikacje kształtów oraz zestawienie barwne, dynamika karoserii jest dodatkowo podkreślona” – tak autor opisuje własny pomysł na oklejenie kompaktowego Audi.

I miejsce Kuba Bieda

Zwycięzca weźmie udział w specjalnych warsztatach, podczas których na bazie swej pracy stworzy w pełni profesjonalny projekt grafiki samochodowej. Projekt ten pojawi się na nadwoziu specjalnej edycji Audi A1 Sportback, która będzie dostępna w sprzedaży.

Poziom nadesłanych prac był bardzo wyrównany, o czym świadczyć może przyznanie trzech równorzędnych drugich nagród i aż czterech trzecich. Nagrodami z kolekcji Audi A1 wyróżniono także kolejne 92 prace.

„Marka Audi od lat przykłada bardzo dużą wagę do kwestii stylistyki swoich samochodów.” – podkreśla Leszek Kempiński, kierownik marketingu i PR marki Audi w Polsce. „Dla konstruktorów i projektantów modeli Audi szczególnie ważne jest łączenie walorów użytkowych i artystycznych, a także podążanie za najnowszymi trendami w dziedzinie sztuki, stylistyki, czy architektury.” – dodaje Leszek Kempiński.

blog comments powered by Disqus
Rozstrzygnięto konkurs Audi Design
Autor: Łukasz