PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telewizor vs Monitor - Co lepsze do grania?

Nowa seria 60ID: doskonała do pracy i rozrywki

Nowa seria 60ID: doskonała do pracy i rozrywki

AOC przedstawia nową serię monitorów 60ID, przeznaczonych do standardowych zastosowań w biurze i w domu. Czy to w aplikacjach biurowych, multimediach czy grach, seria 60ID doskonale radzi sobie we wszystkich popularnych zastosowaniach, a dodatkowo, dzięki płaskim, teksturowanym obudowom świetnie prezentuje się przy każdym komputerze. Monitory 60ID dzięki ich dyskretnemu i jednolitemu wzornictwu doskonale wpisują się w wystrój każdego biura o otwartej przestrzeni wreszcie koniec z wrażeniem bałaganu, jakie może wywołać zbieranina różnie wyglądających monitorów. Jednocześnie funkcje tych monitorów umożliwiają firmom dostosowanie się do indywidualnych wymagań w różnych środowiskach roboczych.

Rozmiary i formaty

Monitory wykorzystują najnowszą technologię podświetlenia LED, zaś przekątne ich ekranów mieszczą się w zakresie od 48,1 cm (19) do 60,9 cm (24). Monitory o klasycznej, matowo-czarnej powierzchni obudowy mają także różne proporcje ekranu: oprócz standardowego formatu panoramicznego 16:9 dostępne są także w formacie 16:10, co może być szczególnie przydatne w biurze.

Doskonałe parametry, małe zużycie prądu

Dzięki jasności 250 cd/m², kontrastowi statycznemu 1000:1 (kontrast dynamiczny: 20 000 000:1) i czasowi reakcji od 2 ms do 5 ms (szary do szarego), wszystkie monitory z rodziny 60ID zapewniają żywy i nadzwyczaj ostry obraz. Nowoczesna technologia podświetlenia LED sprawia, że są one bardzo cienkie i szczególnie energooszczędne podczas normalnego trybu pracy: zależnie od przekątnej ekranu, zużywają tylko od 26 do 42 W. Inteligentne tryby pracy pozwalają na jeszcze większą oszczędność energii: w trybie gotowości zużycie energii spada nawet poniżej 0,5 W. Monitory z serii 60ID spełniają surowe wymagania certyfikatów środowiskowych, takich jak EPEAT Gold czy TCO 5.0.

AOC 60ID

Właściwy monitor do każdego celu

Wszystkie monitory z rodziny 60ID wyposażone są w funkcję nachylania. Zależnie od modelu mogą mieć także regulację wysokości, możliwość obrotu i funkcję pivot, która pozwala zmienić w ciągu kilku sekund orientację monitora z poziomej na pionową. Poszczególne modele mają rozdzielczość od 1440 x 990 pikseli aż do Full HD (1920 x 1080 pikseli), co pozwala im wiernie odtwarzać wysokiej jakości zdjęcia i filmy. Niektóre modele są wyposażone w huby USB, każdy po cztery porty, co umożliwia łatwą łączność z pamięciami USB, dyskami twardymi czy aparatami cyfrowymi. Dopełnieniem opcji łączności są cyfrowe złącza DVI-D i HDMI dostępne w wybranych modelach.

Zaawansowane funkcje

Każdy monitor 60ID jest kompatybilny z HDCP i standardem montażu ściennego VESA, a także ma wbudowane głośniki oraz gniazdo do linki bezpieczeństwa Kensington. Inteligentne oprogramowanie i-Care zwiększa komfort oglądania obrazu, a jednocześnie zmniejsza zużycie energii: czujnik mierzy natężenie światła w otoczeniu i automatycznie dopasowuje jasność podświetlenia LED. Wbudowany wysokonapięciowy jonizator AOC Ionic Breeze dodatkowo oczyszcza powietrze w miejscu pracy.

Monitory 60ID powinny być dostępne w sprzedaży w czerwcu 2012. Sugerowana cena detaliczna zaczyna się od 509 zł.

blog comments powered by Disqus
Nowa seria 60ID: doskonała do pracy i rozrywki
Autor: Łukasz