PODPOWIEDZI:

Czołowi producenci telewizorów zawiązują SMART TV ALLIANCE

Czołowi producenci telewizorów zawiązują SMART TV ALLIANCE

Członkowie założyciele: LG Electronics oraz TP Vision (producent telewizorów Philips) dzisiaj oficjalnie rozpoczęli działalność Smart TV Alliance, podczas gdy japońscy producenci telewizorów są w trakcie przystępowania do organizacji. Misją organizacji jest stworzenie otwartego ekosystemu Smart TV, który umożliwi deweloperom tworzenie atrakcyjnych aplikacji kompatybilnych z kilkoma platformami Smart TV jednocześnie. Rozpoczęcie działalności Smart TV Alliance jest efektem współpracy między producentami telewizorów ogłoszonej podczas targów IFA 2011 w Berlinie. Informacje o przystępowaniu nowych członków będą ogłaszane na internetowej stronie organizacji.

Standaryzacja Smart TV Oznacza Większy Wspólny Rynek

“Do dzisiaj biznes Smart TV był bardzo trudny zarówno dla producentów telewizorów jak i dla deweloperów aplikacji, ponieważ dostępne na rynku platformy Smart TV wykorzystywały różne, niekompatybilne technologie” powiedział Bong-seok Kwon z LG Electronics, Prezydent Smart TV Alliance. “Smart TV Alliance rozszerza pole działania branży oferując deweloperom narzędzie do tworzenia większej ilości atrakcyjnych aplikacji a zarazem dając producentom telewizorów oraz konsumentom bogate źródło filmów na żądanie, muzyki, gier, serwisów społecznościowych i innych interesujących aplikacji.

Zredukowanie Czasu oraz Kosztów Tworzenia Aplikacji

Alain Perrot, członek zarządu Smart TV Alliance reprezentujący TP Vision, jest przekonany, że zredukowanie czasu oraz kosztów tworzenia aplikacji będzie korzystne dla wszystkich: „zamiast tracić czas na portowanie i testowanie aplikacji na różnych platformach deweloperzy mogą teraz skoncentrować swoją aktywność na kreowaniu nowych aplikacji, które będą sprawiać radość konsumentom. Teraz naprawdę możemy sprawić, że będzie to interesujące i przyjazne dla wszystkich.”

Smart TV Alliance

Aby ułatwić nowym partnerom przyłączenie się do organizacji oraz zapewnić warunki do efektywnych dyskusji, członkowie założyciele utworzyli konsorcjum Smart TV Alliance (www.SmartTV-Alliance.org). Jednym z głównych zadań konsorcjum jest zdefiniowanie specyfikacji technicznych, które umożliwią deweloperom tworzenie jednej aplikacji działającej na wielu platformach Smart TV jednocześnie bez konieczności tworzenia odrębnych aplikacji dla poszczególnych platform.

Aby to umożliwić Smart TV Alliance stworzy pierwszą wersję SDK (Software Development Kit) i udostępni ją deweloperom nieodpłatnie na swojej stronie internetowej. SDK jest oparte na otwartych technologiach takich jak HTML5 i umożliwia tworzenie aplikacji, które będą działać na platformach Smart TV prowadzonych przez członków konsorcjum Smart TV Alliance.

Smart TV Alliance planuje do końca roku stworzyć i opublikować SDK 2.0. Dzięki tej wersji SDK deweloperzy będą mogli tworzyć aplikacje kompatybilne z telewizorami, które ukarzą się na rynku w 2013 roku.

Smart TV Alliance zostało stworzone, aby działać na korzyść wszystkich członków organizacji – producentów telewizorów, deweloperów aplikacji, dostawców treści, oraz wszystkich podmiotów zainteresowanych członkostwem w konsorcjum. Najnowsze informacje na temat aktywności i planów organizacji można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej (www.SmartTV-Alliance.org), można tam przeglądać wiadomości na temat członków konsorcjum, SDK oraz planów konwencji dla deweloperów.

blog comments powered by Disqus
Czołowi producenci telewizorów zawiązują SMART TV ALLIANCE