PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Telewizorów OLED do 10000 zł

Seria kart pamięci XQD S firmy Sony: szybsza niż CF

Seria kart pamięci XQD S firmy Sony: szybsza niż CF

168 MB/s przy odczycie i zapisie: najszybsze jak dotąd karty pamięci, idealne do rejestracji szybkiej akcji w sporcie. Miłośnicy fotografii sportowej zyskają tego lata nowe, cenne narzędzie: karty pamięci Sony z najszybszej na rynku serii XQD S. Nowe karty pamięci są nie tylko szybkie, lecz także pojemne i niezawodne, co będzie miało pierwszorzędne znaczenie dla autorów fotoreportaży z imprez sportowych i innych zdarzeń cechujących się dużą dynamiką akcji.

Rzeczywista szybkość ciągłego odczytu/zapisu kart XQD S wynosi 168MB/s i jest większa od maksymalnej szybkości łącza kart Compact Flash (167 MB/s).

Po zainstalowaniu w profesjonalnej lustrzance Nikon D4 karta XQD S umożliwia zapis serii aż 108 klatek w formacie RAW (12-bitowy format RAW z kompresją, pliki o objętości około 10,5MB). Ponieważ szybkość fotografowania seryjnego wynosi 10kl./s, pozwala to udokumentować cały bieg na 100 metrów mężczyzn na jednej, ciągłej serii obrazów RAW.

Bardzo duża szybkość nowych kart skraca także czas przesyłania danych do komputera i zwiększa wydajność pracy fotoreporterów i zawodowych fotografów. W porównaniu z najszybszymi kartami CF, czas wykonywania zapasowej kopii danych jest mniejszy o ponad 30%. Szybki sterownik do czytnika kart XQD MRW-E80 można obecnie pobrać za darmo spod adresu www.sony.pl/support/pl/product/mrw-e80

Dostępne jest również darmowe oprogramowanie, które zapewnia współpracę kart XQD z najnowszymi komputerami z łączem Thunderbolt, przy wykorzystaniu odpowiedniego czytnika kart.

Karty pamięci XQD z serii S mają 64GB pojemności, dzięki czemu doskonale nadają się do przechowywania wielu plików RAW o dużej objętości. Nowe karty będą więc atrakcyjną propozycją dla fotoreporterów sportowych, którzy często zdalnie wyzwalają migawkę aparatu i nie mogą łatwo wymienić nośnika danych.

Sony XQD S

Od sierpnia użytkownicy serii XQD S będą mogli pobrać program File Rescue w nowej wersji 3.2. Będzie to pierwsze na świecie narzędzie do odzyskiwania przypadkowo skasowanych zdjęć i filmów zgodne z najnowszymi formatami AVCHD i3D5 oraz plikami RAW i MOV. Oprogramowanie File Rescue dostępne jest również dla użytkowników serii XQD H.

Nowa seria kart pamięci XQD S o pojemności 64GB będzie dostępna od lipca 2012r. Karta o pojemności 32GB pojawi się w późniejszym terminie (wrzesień/październik 2012r.).

Bogatsza oferta nośników Sony

Oferowane przez Sony rozwiązania do przechowywania danych, wśród których główne miejsce zajmują wyróżnione nagrodą TIPA4 karty pamięci XQD, obejmują coraz to nowe produkty przeznaczone dla różnych użytkowników, do różnych zastosowań i na różne urządzenia.

Rodzina kart micro SD doskonale nadaje się do tabletów, smartfonów i innych telefonów komórkowych. W serii kart klasy 4, dostarczanych z adapterem do gniazda SD o standardowej wielkości, pojawił się nowy model o pojemności 16 GB.

Pamięci USB MicroVault „Style” łączą efektowny wygląd z niezawodnością. Są oferowane w żywych kolorach – różowym i zielonym – i pojemnościach do 16 GB.

Zarejestrowani użytkownicy tych nośników Sony mogą również korzystać z oprogramowania File Rescue.

blog comments powered by Disqus
Seria kart pamięci XQD S firmy Sony: szybsza niż CF
Autor: Łukasz