PODPOWIEDZI:

Wyprawa Discovery – milion funtów dla Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Wyprawa Discovery – milion funtów dla Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Organizowana przez Land Rovera Podróż Discovery przekazała milion funtów dotacji na Czerwony Krzyż i Czerwony Półksiężyc (IFRC). Symboliczny czek został wręczony przedstawicielowi brytyjskiego Czerwonego Krzyża w ramach obchodów weekendu Wyprawy Discovery na Goodwood Festival of Speed.

Goodwood Festival of Speed.

Land Rover wspiera działania charytatywne IRFC od 1954 roku, zarówno przekazując dotacje, jak i oferując samochody mogące dotrzeć w najodleglejsze czy najtrudniej dostępne miejsca na Ziemi. Wyprawa Discovery była jednym z najbardziej ambitnych projektów zbierania funduszy, a została zrealizowana, aby poprawić dostępność wody i zaplecze sanitarne w Ugandzie.

„Jestem niezwykle dumny z osiągnięcia, jakim jest Wyprawa Discovery. Chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy postanowili wesprzeć akcję – pracownikom, dilerom i dostawcom Land Rovera na całym świecie. Pozyskane przez nas środki pozwolą poprawić jakość życia społecznościom w Ugandzie” – powiedział John Edwards, Land Rover Global Brand Director.

Land Rover

„Jesteśmy niezwykle wdzięczni za wsparcie, jakie od wielu lat oferuje nam Land Rover. Dotacja w ramach Wyprawy Discovery pozwoli nam pomóc tysiącom bezbronnych mieszkańców Ugandy, którzy potrzebują czystej wody. Brak dostępu do świeżej, niezanieczyszczonej wody jest ciągle jedną z najczęstszych przyczyn chorób i śmierci ludzi na świecie” – dodał Gori Ameri, Podsekretarz Generalny, Humanitarian Values and Diplomacy, IRFC.

Wyprawa Discovery z Birmingham do Pekinu trzema Land Roverami Discovery 4 pokonała 10 000 mil. W trakcie trwającej 50 dni podróży samochody odwiedziły 13 krajów i przemierzyły trasę po zróżnicowanym terenie od szos, przez pustynie, po obszary bagienne. Wyprawa została zorganizowana dla uczczenia wyprodukowania milionowego egzemplarza modelu Land Rover Discovery.

Milionowy Land Rover Discovery był wystawiony na Goodwood Festival of Speed w dniach 29.06-01.07. W trakcie weekendu Land Rover prezentował pamiątki z podróży, uczestniczące samochody oraz ich wyposażenie, które umożliwiło pokonanie tej niezwykle wymagającej trasy.

blog comments powered by Disqus
Wyprawa Discovery – milion funtów dla Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca