PODPOWIEDZI:

Vicon Siren - Grafika wkracza na poziom realizmu!

Vicon Siren - Grafika wkracza na poziom realizmu!

Właśnie następuje przełom w grafice komputerowej, która niemalże sięga poziomu "realizmu". Czy obecne komputery oraz konsole są gotowe na nadchodzące zmiany? Sprawdźmy to!

Zdawać by się mogło, że w ciągu ostatnich kilku lat, grafika w grach nie zmieniła się w sposób zauważalny. Co prawda, coraz to nowsze tytuły starają się nęcić nas pewnymi "smaczkami graficznymi", ale nie jest to tak spektakularne jakbyśmy tego oczekiwali. Czy czeka nas wreszcie epoka "fotorealizmu", której namiastkę mogliśmy ujrzeć w ramach newsa o zmodowanym GTA V i komputerze za 10 tys. dolarów?

Przy okazji tegorocznych targów GDC, firma Epic Games przedstawiła swój najgorętszy projekt, który powstaje we współpracy z takimi firmami jak: Vicon, Tencent, Cubicmotion oraz 3Lateral. Czym jest "Siren"? Mówiąc oględnie, jest to swoiste rozszerzenie technologii "Motion Capture", której użycie na stosunkowo wysokim poziomie mogliśmy ujrzeć w grze Hellblade.

Vicon Siren

Osoby, które miały okazję zagrać w ten dość osobliwy tytuł wiedzą, na jak wysokim poziomie  graficznym przedstawiono otaczający nas świat w grze, a wespół z tym, jakże realistycznie odzwierciedlona była mimika twarzy głównej bohaterki. Czyżby wreszcie nastąpił solidny przełom technologiczny? Najwidoczniej tak i owe novum nie zostanie użyte jedynie w przypadku gier komputerowych, ale również w produkcji filmów animowanych czy efektów specjalnych w klasycznych produkcjach filmowych.

Siren

Robi wrażenie, nieprawdaż? Właśnie przypomniałem sobie tę "epicką" mimikę twarzy z gry Mass Effect: Andromeda. Pomyśleć, że gra z jakże wielkim budżetem wpełzła na rynek z takim bublem! Miejmy nadzieję, że nie będziemy mieli okazji przeżyć tego typu doświadczenia po raz wtóry. Kurcze, aż miałoby się ochotę zagrać w grę okraszoną omawianą dzisiaj technologią na dowolnych goglach VR... czyż nie byłoby to epickie? Jak Wy widzicie zastosowanie "Siren"? Jaki zbliżający się tytuł mógłby zostać wyposażony w tę technologię? Podzielcie się swoimi opiniami, bowiem sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji.

źródło: engadget

blog comments powered by Disqus
Vicon Siren - Grafika wkracza na poziom realizmu!