PODPOWIEDZI:

Nowy aparat SMART FOTO EX2F firmy Samsung - bardzo jasny obiektyw oraz funkcja łatwego udostępniania

Nowy aparat SMART FOTO EX2F firmy Samsung - bardzo jasny obiektyw oraz funkcja łatwego udostępniania

Samsung Electronics Co., Ltd, światowy lider w dziedzinie technologii mediów cyfrowych i konwergencji cyfrowej, poinformował, że wprowadza do sprzedaży EX2F, najnowszy model z rodziny aparatów SMART FOTO z obsługą Wi-Fi. Nowy aparat, następca modelu EX1 z obiektywem F1,8, który odniósł duży sukces rynkowy, jest wyposażony w obiektyw F1.4, najjaśniejszy wśród kompaktów dostępnych na rynku. EX2F nie tylko zapewnia wysoką jakość zdjęć i wideo, ale umożliwia też zdalne zapisywanie i udostępnianie obrazów za pomocą Wi-Fi. Dzięki pełnemu sterowaniu ręcznemu i wytrzymałej, a zarazem lekkiej obudowie, EX2F jest idealną propozycją dla posiadaczy lustrzanek cyfrowych, którzy szukają bardziej poręcznego sprzętu do fotografowania.

EX2F łączy kilka funkcji, które zapewniają doskonałą jakość zdjęć w każdych warunkach. Zaawansowany, obiektyw F1.4 o szerokim kącie 24mm oferuje szeroką gamę ustawień przesłony, co gwarantuje klarowny obraz nawet w bardzo słabym świetle. Aparatem można wygodnie sterować za pomocą profesjonalnego, przedniego pokrętła oraz dwóch pokręteł kół nastaw, które pozwalają na łatwe przełączanie parametrów i trybów. Dobra jakość zdjęć jest również zasługą matrycy BSI CMOS 1/1,7” o rozdzielczości 12 megapikseli, która zapewnia ostry, nieporuszony obraz nawet podczas fotografowania w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Możliwość nagrywania filmów w trybie 1080p/30fps zapewnia najwyższą jakość obrazu i umożliwia rejestrowanie wideo nadającego się do oglądania na telewizorach Full HD. Dzięki funkcji Dual Capture, EX2F pozwala też na jednoczesne rejestrowanie wideo i zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli, więc każdą scenę można uwiecznić zarówno na fotografii, jak i na filmie.

Najjaśniejszy na świecie obiektyw aparatu kompaktowego

Szerokokątny, 24-milimetrowy obiektyw F1.4 aparatu EX2F jest około cztery razy jaśniejszy od obiektywów F2.8. Jego kolejną zaletą jest to, że składa się z jedenastu elementów w dziewięciu grupach, w tym z czterech soczewek asferycznych i dwóch soczewek o wysokim współczynniku załamania światła. Łącznie zapewnia to 20-procentowy wzrost ilości światła padającego na matrycę, 20-procentowy wzrost jakości obrazu i 10-procentowy wzrost współczynnika zoomu.

Samsung SMART FOTO EX2F

Obiektyw w aparacie EX2F jest również wyposażony w filtr Neutral Density (ND), który zapewnia większą kontrolę nad czasem ekspozycji w różnych warunkach i pozwala uniknąć prześwietlonych zdjęć. Umożliwia też fotografowanie z bardzo małą głębią ostrości, co pozwala wyodrębniać obiekty z tła w celu tworzenia doskonałych portretów. Aby obraz był bardziej klarowny, EX2F oferuje również podwójną stabilizację obrazu (optyczną i cyfrową), która minimalizuje efekt drżenia ręki — zwłaszcza podczas robienia zdjęć w słabym świetle.

Pełna kontrola

Aparat EX2F ma elegancką, ale wytrzymałą obudowę ze stopu magnezowego, charakterystyczną dla droższych lustrzanek cyfrowych oraz łączy wysoką jakość obrazu z wygodą i szybkością. Użytkownicy przyzwyczajeni do kreatywnej kontroli, jaką zapewniają lustrzanki, mogą robić zdjęcia klasy profesjonalnej w formacie RAW.

EX2F oferuje też pełne sterowanie ręczne oraz tryby preselekcji przesłony i migawki. Dwa koła nastaw i przednie pokrętło pozwalają szybko i łatwo regulować ekspozycję w sposób znany z modeli profesjonalnych. Wszystko to w obudowie, która jest kompaktowa i lekka, przez co można zabrać aparat w każde miejsce i robić znakomite zdjęcia bez niedogodności, jakich doświadczają użytkownicy ciężkich lustrzanek cyfrowych.

Jasny i intuicyjny ekran

Obrotowy ekran AMOLED o przekątnej 3 cali ułatwia kadrowanie zdjęć i oglądanie ich w każdych warunkach, a jednocześnie zużywa niewiele energii. Ekran reaguje szybko i wyświetla obrazy o wysokim kontraście, a ponieważ jest odchylany, umożliwia robienie zdjęć z niskiego lub wysokiego kąta. Interfejs użytkownika Samsung Smart Panel łączy wszystkie parametry na jednym ekranie, zapewniając pełną kontrolę nad końcowym rezultatem.

Samsung SMART FOTO EX2F 2

Fotografowanie i udostępnianie w każdym miejscu

EX2F to najnowszy członek rodziny Samsung SMART FOTO – aparatów obsługujących Wi-Fi, które łączą wysoką jakość obrazu z niespotykanymi dotąd możliwościami komunikacji. Łączność Wi-Fi umożliwia bezpieczne zapisywanie zdjęć w komputerze albo w chmurze. Można też łatwo publikować zdjęcia w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook lub Picassa, albo wysyłać je pocztą e-mail prosto z aparatu.

Funkcja Mobile Link umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów na smartfony bez potrzeby ich zmniejszania. Użytkownicy mogą również skorzystać z funkcji zdalnego wizjera (Remote Viewfinder), aby kadrować zdjęcia za pomocą ekranu smartfona. Przycisk SMART LINK pozwala uzyskać dostęp do wszystkich tych funkcji jednym dotknięciem, co ułatwia udostępnianie i zapisywanie zdjęć.

Aparat SMART FOTO EX2F trafi do sprzedaży w Polsce na przełomie sierpnia i września.

blog comments powered by Disqus
Nowy aparat SMART FOTO EX2F firmy Samsung - bardzo jasny obiektyw oraz funkcja łatwego udostępniania