PODPOWIEDZI:

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 660 Ti - nowy oręż dla komputerowych graczy

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 660 Ti - nowy oręż dla komputerowych graczy

Premiera procesora graficznego GeForce‏‏ GTX 660 Ti firmy NVIDIA odbywa się pod znakiem architektury NVIDIA Kepler, która od czasu swojej premiery w marcu tego roku zrewolucjonizowała świat gier PC.

Procesor graficzny GTX 660 Ti jest znaczącym usprawnieniem względem starszych rozwiązań graficznych. Wysoka wydajność nowego układu gwarantuje płynność najbardziej wymagających gier w najpopularniejszej rozdzielczości wśród graczy, czyli 1080p. Procesor graficzny GTX 660 Ti jest szybszy średnio o 41% od procesorów GTX 560 Ti z 2011 r. i o 58% od procesorów GTX 470 z 2010 r.

Oprócz imponującej wydajności, karty graficzne GTX 660 Ti posiadają pełne wsparcie dla teselacji DirectX 11, obsługują wygładzanie krawędzi TXAA oraz technologię PhysX, a także umożliwiają podłączenie czterech wyświetlaczy do jednej karty graficznej, w konfiguracji 3+1.

Wysoka wydajność i niski pobór energii sprawiają, że GTX 660 Ti jest najstabilniejszym, najcichszym i najbardziej oszczędnym energetycznie rozwiązaniem do gier w swojej klasie cenowej. O wydajności energetycznej procesorów strumieniowych wbudowanych w każdym układzie Kepler niech świadczy fakt, że GTX 660 Ti dorównuje wydajnością konkurencyjnym produktom, które są droższe o 150 złotych, jednocześnie zużywając przy tym o 25% mniej energii .

Oszczędności wzrastają po połączeniu dwóch kart GTX 660 Ti w trybie SLI, które osiągają wtedy wydajność o 21% wyższą od konkurencji.

Gigabyte GV-N66TOC-2GD

Użytkownicy, którzy nabędą kartę graficzną GTX 660 Ti w sklepach uczestniczących w ograniczonej czasowo promocji, otrzymają wraz z kartą kupon uprawniający do otrzymania bezpłatnej kopii gry Borderlands 2 firmy Gearbox Software, której premiera odbędzie się w następnym miesiącu. Borderlands 2 będzie najprawdopodobniej jedną z najpopularniejszych gier dla komputerów PC w tym roku. Nowy tytuł obsługuje technologię PhysX, umożliwiającą generowanie wyjątkowych efektów graficznych.

Procesor graficzny GTX 660 Ti został zbudowany przy użyciu 28-nanometrowej architektury NVIDIA Kepler, dołączając do wprowadzonych wcześniej w tym roku procesorów graficznych GTX 680, GTX 670 i dwuprocesorowych kart GTX 690.

Dostępność

Karty graficzne GTX 660 Ti są dostępne już dziś od wszystkich wiodących producentów w tym firm ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle i Zotac.

blog comments powered by Disqus
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 660 Ti - nowy oręż dla komputerowych graczy