PODPOWIEDZI:

Vivitek D835 i D837 – wielozadaniowe projektory XGA z trybem 3D

Vivitek D835 i D837 – wielozadaniowe projektory XGA z trybem 3D

Firma Vivitek zaprezentowała dwa nowe wielozadaniowe projektory o rozdzielczości XGA (1024 x 768 pikseli), jasności 3200 ANSI lumenów i kontraście 2500:1 z dwoma złączami VGA. Model D837 ma dodatkowo port HDMI (v.1.3) i gniazdo RJ45 umożliwiające sterowanie projektorem poprzez sieć LAN. Obydwa urządzenia – D835 i D837 – wykorzystują technologię DLP 3D Ready firmy Texas Instruments do projekcji filmów i prezentacji 3D.

Projektory Vivitek D835 i D837 to dwa nowe modele z rodziny popularnych projektorów wielozada-niowych rodziny Vivitek D8xx. Podstawowa rozdzielczość obydwu modeli to XGA (1024 x 768 pikseli) a maksymalna to SXGA+ (1400 x 1050 pikseli). Technologie Texas Instruments: DLP i BrilliantColor zapewniają uzyskanie obrazu o żywych i nasyconych barwach. Wysoka jasność – 3200 ANSI lume-nów – i kontrast 2500:1 zapewniają uzyskanie wysokiej jakości obrazu w normalnie oświetlonych pomieszczeniach bez konieczności przygaszania światła czy zasłaniania okien – znakomicie ułatwia to prezentacje w salach konferencyjnych i lekcyjnych.

Obydwa modele maja po dwa gniazda sygnału wejściowego VGA, co umożliwia jednoczesne podłą-czenie dwóch komputerów. Bardziej wymagający użytkownicy – w modelu D837 – znajdą dodatko-wo gniazdo HDMI (v. 1.3) ułatwiające podłączenie urządzeń HD redy i Full HD. Model D837 wyposa-żono także w gniazdo RJ45 umożliwiające zdalne monitorowanie i zarządzanie parametrami projek-tora poprzez sieć LAN.

Nowe modele mają zaimplementowaną technologię DLP 3D Ready firmy Texas Instruments, która umożliwia wyświetlanie filmów i prezentacji 3D. Do osiągnięcia efektu przestrzennego potrzebny jest projektor, odpowiedni materiał filmowy 3D i aktywne okulary polaryzacyjne. Maksymalna prze-kątna wyświetlanego obrazu wynosi 300 cali. Użytkownik może sterować powiększeniem w zakresie od 1 do 1,1 raza oraz regulować pionowe zniekształcenia trapezowe w zakresie +/- 15°.

Vivitek D837

Projektory są praktycznie bezobsługowe – dzięki zamkniętej budowie modułu optycznego są odpor-ne na kurz, a wyeliminowanie filtrów powietrza znacznie obniża koszty serwisowania i upraszcza eksploatację. Nowoczesny rodzaj lamp zastosowanych w tych modelach pozwala na spełnienie obecnych wymagań ekologicznych – zużycie energii w trybie czuwania jest poniżej jednego wata. Niewielki jest też pobór mocy przy pracy projektora – 290 W w trybie normalnym i 240 W w trybie Econo.

Do 4000 godzin wydłużono czas pracy lampy (w trybie Econo), co dodatkowo obniża koszty eksplo-atacji oraz przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów. Wszystkie projektory Vivitek zaprojekto-wano ze szczególną dbałością o środowisko. Przejawia się to m.in. w następujących rozwiązaniach:

  • do montażu wszystkich podzespołów używane jest spoiwo bezołowiowe
  • elementy optyczne wykonane są z najwyższej jakości szkła bezołowiowego (LFG)
  • opakowania kartonowe i instrukcje obsługi powstają wyłącznie z papieru pochodzącego z recy-klingu
  • projektory Vivitek w trybie czuwania (standby) pobierają zaledwie 1W mocy
  • zastosowanie zasilaczy o wysokiej sprawności pozwoliło dodatkowo ograniczyć pobór energii elek-trycznej podczas pracy

Obydwa nowe modele są już dostępne w sieci handlowej Vidis. Sugerowane ceny detaliczne z po-datkiem VAT wynoszą 2699 zł za D835 i 2899 zł za D837. Gwarancja na urządzenia wynosi 3 lata, a na lampę rok bez limitu godzin. Wszystkie modele Vivitek mogą pracować non-stop przez 24h, 7 dni w tygodniu.

blog comments powered by Disqus
Vivitek D835 i D837 – wielozadaniowe projektory XGA z trybem 3D