PODPOWIEDZI:

Bose przedstawia cyfrowy system muzyczny Soundlink Air oraz głośnik Soundlink Bluetooth Mobile II

Bose przedstawia cyfrowy system muzyczny Soundlink Air oraz głośnik Soundlink Bluetooth Mobile II

Firma Bose wprowadza na rynek dwa nowe głośniki bezprzewodowe SoundLink: cyfrowy system muzyczny SoundLink Air, pierwszy w historii firmy produkt z technologią Apple AirPlay, oraz głośnik SoundLink Bluetooth Mobile II — unowocześnioną wersję przenośnego głośnika SoundLink, który miał swoją premierę w 2011 r. Użytkownicy mogą teraz przesyłać muzykę z urządzeń mobilnych do systemu SoundLink Air przez sieć Wi-Fi lub do głośnika SoundLink Mobile II za pośrednictwem technologii Bluetooth uzyskując czysty, potężny dźwięk, niezależnie od wybranego bezprzewodowego rozwiązania firmy Bose.

Nowa jakość w połączeniu z technologią AirPlay

Cyfrowy system muzyczny SoundLink Air to głośnik bezprzewodowy, który pozwala przesyłać muzykę z takich urządzeń jak iPad, iPhone, iPod touch czy komputer z biblioteką iTunes za pośrednictwem technologii Apple AirPlay i sieci Wi-Fi. Korzystając z rozwiązania SoundLink Air, użytkownik zachowuje pełną kontrolę nad urządzeniem zawierającym pliki muzyczne, może więc przeglądać strony internetowe, wysyłać wiadomości lub rozmawiać przez telefon, a jednocześnie cieszyć się nową jakością dźwięku oferowaną przez kompaktowy system zgodny z technologią AirPlay.

System SoundLink Air cechuje się eleganckim wzornictwem, a zarazem zapewnia wyjątkową jakość dźwięku. Jest wyposażony w zastrzeżoną technologię waveguide firmy Bose, przetworniki neodymowe i technologię Bose cyfrowego przetwarzania sygnału, dzięki czemu generuje pełen detali dźwięk, który wypełnia pomieszczenie w pełnym zakresie częstotliwości niezależnie od poziomu głośności. System odtwarza muzykę w precyzyjny sposób — dźwięk jest czysty i naturalny, bez słyszalnych zniekształceń, czy przesadnego uwypuklenia poszczególnych częstotliwości.

Bose SoundLink Air

Konfiguracja jest bardzo prosta. Aby przyłączyć system SoundLink Air do domowej sieci Wi-Fi, wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą znajdującego się w zestawie kabla USB, a następnie wejść na stronę Bose.com/wifisetup i wykonać kilka prostych kroków. Po zakończeniu konfiguracji w urządzeniu firmy Apple lub na komputerze z biblioteką plików iTunes (Mac lub PC) automatycznie pojawi się ikona AirPlay. Jej kliknięcie pozwala na natychmiastowe uruchomienie przesyłania muzyki do systemu SoundLink Air.

Rozwiązanie SoundLink Air udostępnia dwie opcje sterowania podstawowymi funkcjami: za pomocą urządzenia z systemem operacyjnym Apple iOS lub załączonego pilota na podczerwień. Jest też wyposażone w gniazdo AUX-IN umożliwiające podłączanie innych urządzeń audio oraz opcjonalny akumulator litowy do wielokrotnego ładowania, który zapewnia użytkownikom większą swobodę. System można odłączyć od zasilania, umieścić go w dowolnym miejscu w zasięgu sieci Wi-Fi i słuchać muzyki nieprzerwanie przez długie godziny.

Głośnik SoundLink Bluetooth Mobile II

Wprowadzony na rynek po raz pierwszy w 2011 r. przenośny głośnik SoundLink szybko na nowo zdefiniował kategorię głośników Bluetooth. Rozwiązanie zaprojektowano pod kątem współpracy z większością urządzeń obsługujących technologię Bluetooth, takich jak iPhone, iPad, telefony z systemem Android czy tablety. Głośnik SoundLink zdobył uznanie na całym świecie, jako produkt zapewniający nową jakość dźwięku, mobilność i trwałość wśród urządzeń tej kategorii. Nowa technologia sprawia, że mimo tej samej wielkości głośnik SoundLink Mobile II podnosi poprzeczkę postawioną przez jego pierwszą wersję, oferując zoptymalizowany, bardziej realistyczny i lepiej odtworzony dźwięk w pełnym zakresie.

Inżynierowie firmy Bose wbudowali w system akustyczny nowe przetworniki neodymowe i udoskonalony algorytm cyfrowego przetwarzania sygnału. Dzięki połączeniu tych elementów z opatentowanymi przez firmę podwójnymi, przeciwstawnymi radiatorami pasywnymi głośnik SoundLink Mobile II generuje niskie tony o większej głębi i nadaje większą wyrazistość i jasność dźwiękom o średniej i wysokiej częstotliwości.

Bose SoundLink Mobile II

Głośnik SoundLink Mobile II jest wyposażony w nową zintegrowaną z głośnikiem osłonę – składaną na pół, skórzaną lub nylonową, która służy także jako stand urządzenia. Aby nawiązać połączenie z głośnikiem, wystarczy rozwinąć osłonę i uruchomić połączenie Bluetooth ze smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem obsługującym tę technologię. Dodatkowo sześć ostatnio używanych urządzeń Bluetooth zostaje zapisanych w pamięci urządzenia, co eliminuje konieczność ponownego parowania. Transfer muzyki może odbywać się podczas wysyłania wiadomości SMS i e-mail lub podczas przeglądania stron internetowych. Aby wyłączyć system, należy po prostu zamknąć osłonę.

Dostępność

Cyfrowy system muzyczny SoundLink Air i głośnik SoundLink Mobile II będą dostępne od 13 września 2012 r. w salonach firmy Bose, u autoryzowanych Dealerów Bose oraz poprzez sklep online na www.bose.pl.

blog comments powered by Disqus
Bose przedstawia cyfrowy system muzyczny Soundlink Air oraz głośnik Soundlink Bluetooth Mobile II