PODPOWIEDZI:

Nokia Lumia 2520 - pierwszy w historii tablet Nokia z systemem Windows

Nokia Lumia 2520 - pierwszy w historii tablet Nokia z systemem Windows

Firma Nokia zaprezentowała sporo nowości, jeżeli chodzi o smartfony. Jeśli idzie dobrze z telefonami, to czemu nie spróbować z rynkiem tabletów? Być może tak pomyśleli sobie Finowie, gdyż wprowadzają na rynek model Nokia Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii z systemem Windows. Dowiedzcie się o nim więcej z naszego newsa.

Nokia Lumia 2520 może zrewolucjonizować, a na pewno bardzo ożywić rynek tabletów. Wygląda bowiem na bardzo zaawansowane urządzenia z paroma innowacjami i sporą funkcjonalnością. Wyświetlacz ma 10,1 cala i jak zapewnia Nokia - został stworzony z myślą o doskonałej czytelności zarówno w pomieszczeniach, jak i na dworze.

Nokia Lumia 2520

Przypatrzmy się innym ważnym cechom nowego modelu. Mamy tu na przykład łączność 4G LTE i Wi-Fi, zapewniającą sporą szybkość i płynność przeglądania stron internetowych. Tablet wyposażony jest też w aparat o rozdzielczości 6,7 megapiksela, a także w optykę Carl Zeiss. Szczególnie zastosowanie takiej optyki w tablecie, to z pewnością nowość na rynku. Urządzenie opiera się o system Windows RT 8.1, który posiada na przykład przydatną funkcją szybkiego ładowania, dzięki której już po godzinie bateria jest naładowana w 80%.

Jak przystało na rodzinę Lumia, tablet ma mnóstwo ciekawych aplikacji, a także przygotowany jest na najnowsze gry dedykowane tabletom. Muzyka w świetnej jakości, obróbka własnych nagrań wideo czy szybkie i niezawodne mapy - to kolejne udogodnienia nowego dzieła Nokii.

Nokia Lumia 2520 2

Warto też wspomnieć, że tablet możemy uzupełnić dedykowanymi akcesoriami, które jeszcze bardziej zwiększą jego funkcjonalność i komfort użytkowania. Będzie za to odpowiadać elegancka klawiatura Nokia Power Keyboard.

Nokia planuje rozpoczęcie sprzedaży w IV kwartale bieżącego roku, a cena bez uwzględniania podatków i dopłat ma wynosić 499 USD.

blog comments powered by Disqus
Nokia Lumia 2520 - pierwszy w historii tablet Nokia z systemem Windows