PODPOWIEDZI:

myTAB 7 – budżetowa alternatywa

myTAB 7 – budżetowa alternatywa

myTAB 7 to budżetowa wersja popularnego już tabletu myTAB 10 – premierowego urządzenia wyprodukowanego przez myPhone. Już od połowy września br. oficjalnie w sprzedaży w Polsce i kilku krajach Europy.

myTAB 7 to poręczny tablet z 7-calowym panoramicznym wyświetlaczem. Posiada on pięciopunktowy multitouch i pokryty jest szkłem odpornym na zarysowania. Dysponuje rozdzielczością 800x480 pikseli.

myTAB 7 wyposażony został w układ oparty na architekturze ARM v7 i jednordzeniowym procesorze Cortex-A8. Podobnie jak myTAB 10, również „siódemka” taktowana jest z częstotliwością 1,2 GHz. Takie rozwiązanie zapewnia naprawdę przyzwoite osiągi, przy zachowaniu umiarkowanego apetytu na energię. 32-bitowa pamięć operacyjna DDR3 o pojemności 512 MB oraz wbudowana pamięć wewnętrzna o pojemności 4GB w wystarczającym stopniu – zwłaszcza jak na budżetowy tablet przystało – wspomaga działanie urządzenia. Jeżeli jednak dla kogoś 4GB pamięci to zdecydowanie za mało, to nic nie stoi na przeszkodzie, by za pomocą wbudowanego złącza kart micro SD skorzystać z kilku kart pamięci micro SD (do poj. 32GB) . Wówczas nasz tablet mieć będzie praktycznie nieograniczony magazyn plików. Za obsługę grafiki odpowiedzialny jest znany z innych renomowanych urządzeń procesor graficzny Mali 400.

myTAB 7 umożliwia łączność z siecią Internet za pośrednictwem modułu WiFi, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć do tego zewnętrznego modemu 3G dowolnego operatora.

myTAB 7

Mocnym argumentem przemawiającym na korzyść myTAB 7 jest system dedykowany system operacyjny Android 4.0.4. Dotychczas w tabletach na podobnym poziomie cenowym królowała wersja 2.3. Zastosowanie wersji 4.0.4 zdecydowanie zwiększyło szybkość działania urządzenia, a sprawnie działający multitasking umożliwia korzystanie nawet z kilkunastu aplikacji jednocześnie.

Design myTAB 7 oparty został o najnowsze obowiązujące trendy. Obudowa z tworzyw sztucznych wysokiej jakości ma niewielkie wymiary, co zdecydowanie ułatwia trzymanie go w dłoni. Tylna część obudowy dostępna jest w dwóch kolorach – białym i srebrnym.

Tablet zasilany jest za pomocą akumulatora litowo-jonowego o pojemności 2800 mAh. Umożliwia on działanie tabletu bez konieczności ładowania do 6 godzin bezustannej pracy.

myTAB 7 dostępny jest już w sprzedaży detalicznej. Sugerowana cena brutto urządzenia to tylko 329 złotych. Tablet objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

myTAB 7 w ślad za myTAB 10 wszedł do sprzedaży w kilku krajach jednocześnie - w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, na Węgrzech, a także na Litwie, na Ukrainie i w Estonii.

blog comments powered by Disqus
myTAB 7 – budżetowa alternatywa