PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Smartfony do 1500 zł | TOP 5 | 2018

Wiosenne porządki również na Androidzie - zadbaj o jego płynność

Wiosenne porządki również na Androidzie - zadbaj o jego płynność

Na dworze coraz to ładniej, wiosna pełną parą i niedługo czas na wiosenno-wielkanocne porządki. Jeżeli mamy urządzenie lub urządzenia oparte na systemie Android, to warto również i jego uporządkować, by uniknąć zacięć aplikacji czy niezadowalającej płynności. Jak to zrobić? Cenne rady w materiale poniżej.

Wiele osób często narzeka na swoje tablety czy smartfony, że Android na nich chodzi źle, a większość aplikacji się zacina. Nie zawsze jest to jednak wina naszego urządzenia. Przygotowaliśmy dla Was parę cennych wskazówek jak zwiększyć płynność działania naszego Androida.

Porządki, porządki

Podstawową sprawą jest pamięć flash i jej zapełnienie - im mniej mamy miejsca, tym wolniej działa system operacyjny. Należy się więc zabrać do solidnych porządków - przejrzeć dokładnie listę aplikacji i usunąć te, które nie są nam potrzebne. Warto zwrócić szczególną uwagę na preinstalowane aplikacje, które często są na naszych smartfonach.

Przeczytaj o przystawce do Smart TV z Androidem - Measy U4C

Pamięć podręczna

Pomocne może się też okazać wyczyszczenie pamięci podręcznej. Pamięć podręczna polega na tym, że aplikacje pracujące na Androidzie zapisują pliki, które powinny przyspieszać ich pracę. Niestety czasem się zdarza, że liczba tych plików jest zdecydowanie za duża i "zamula" ona naszego Androida. Najnowsza wersja omawianego systemu - KitKat - daje nam bardzo łatwy dostęp do wyczyszczenia pamięci podręcznej jednym przyciskiem.

android

Miejsce instalacji

Często, by zwiększyć pojemność na nasze dane i odciążyć pamięć wbudowaną urządzenia z Androidem kupujemy karty pamięci. Warto jednak pamiętać, by dane/aplikacje na niej zapisywać, gdyż najczęściej nowe aplikacje domyślnie zapisują się na pamięci wbudowanej urządzenia. Co jeśli już omyłkowo zapisaliśmy coś nie tam gdzie trzeba? Istnieją aplikacje, które służą do bezpiecznego i szybkiego przenoszenia danych pomiędzy kartą pamięci, a wbudowaną. Jest nią np. aplikacja AppMgrIII.

Częste monitorowanie

Warto na co dzień dbać o naszego Androida, monitorując procesy, które w nim zachodzą. Pomocne może być także oprogramowanie antywirusowe, które uchroni nas przed wirusami.

Zobacz recenzję bardzo pojemnego banku mocy - Measy BAT1000

Lepsza bateria

Możemy też zadbać o lepszą wydajność naszej baterii, gdyż przy jej rozładowaniu, również płynność systemu sporo traci. Przydatna może się tu okazać aplikacja JuiceDefender, która będzie zarządzała połączeniem z Internetem tak, aby zużywać jak najmniej energii. Alternatywą jest Spare Parts, który odblokowuje niedostępne wcześniej funkcje systemu, takie jak wyłączanie aplikacji w tle. Zawsze możemy też zakupić przenośny bank energii, jak np. Measy BAT5000.

Zewnętrzna ochrona

Zacinanie się naszego systemu często może być spowodowane przez jakieś uszkodzenia zewnętrzne. Warto więc też zadbać o odpowiednią ochronę zewnętrzną naszego urządzenia. Do tabletu idealnie nada się solidnie wykonane etui ART T-21, które dodatkowo będzie cieszyło oko swoim designem.

blog comments powered by Disqus
Wiosenne porządki również na Androidzie - zadbaj o jego płynność
Autor: Łukasz