PODPOWIEDZI:

BenQ LX60ST – laserowy projektor z technologią BlueCore

BenQ LX60ST – laserowy projektor z technologią BlueCore

Względy ekonomiczne są często poważnym argumentem przy wyborze projektora multimedialnego. Koszty eksploatacji, wymiany podzespołów, czy szybkości zużycia mają dla wielu zainteresowanych zakupem, kluczowe znaczenie. Nowy projektor z serii „laserowej” - BenQ LX60ST jest nie tylko nowoczesny, ekonomiczny, ale i ekologiczny.

BlueCore to opracowane przez konstruktorów BenQ laserowe źródło światła o żywotności do 20 tys. godzin pracy oraz przyjazne środowisku bo nie zawiera nawet śladowych ilości rtęci oraz ma niewielki pobór energii elektrycznej. BlueCore pozwala na zmniejszenie, nawet o 90%, poboru energii potrzebnej do pracy w porównaniu z tradycyjnymi projektorami opartymi na lampach rtęciowych. Dodatkowo cechy tej technologii pozwalają na:

• Pracę do 20.000 godzin w trybie Eco

• Ultra wysoki kontrast 80.000:1

• Natychmiastowe wyłącznie lub włączenie projektora, co skraca czas nagrzania lub ochłodzenia urządzenia

• Bezrtęciowe źródło światła, które jest przyjazne dla środowiska

Dzięki technologii BlueCore SmartEco Advanced możliwa jest optymalizacja wydajności pracy źródła światła projektora w celu uzyskania wysokiej jasności, a także odpowiedniego oszczędzania pracy lampy i wydłużenia cyku jej pracy:

• Tryb SmartEco: automatycznie ustawia optymalny poziom jasności w zależności od źródła sygnału oraz wyświetlanej treści, sterując poborem mocy i generując najlepszy kontrast;

• Tryb detekcji źródła sygnału: automatycznie obniża jasność projektora o 10% jeżeli w ciągu trzech minut nie nastąpi podłączenie sygnału źródłowego;

• Tryb Eco Blank: pozwala prowadzącym prezentację na przełączenie projektora w tryb blank w czasie przerwy w prezentacji

BenQ LX60ST

LX60ST ma jasność 2.000ANSI lumenów, i kontrast 80.000:1 rozdzielczość XGA współczynnik projekcji 0.6, co odpowiada obrazowi o przekątnej 202 cm (81 cali) z odległości 1 metra od ekranu. Maksymalna przekątna obrazu to 300 cali – 750cm. BlueCore zapewnia bezawaryjną pracę do 20.000 godzin w trybie Eco, natomiast w normalnym do 10.000 godzin. BenQ LX60ST może wyświetlać obrazy i filmy 3D – konieczny jest zakup aktywnych okularów 3D.

Obrazy i filmy prezentować można bezpośrednio z pamięci USB – bez podłączania komputera. Opcjonalnym wyposażeniem jest moduł WI-FI podłączany przez USB.

Projektor dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 8.129 zł (z VAT).

Gwarancja 3 lata door-to-door.

blog comments powered by Disqus
BenQ LX60ST – laserowy projektor z technologią BlueCore