PODPOWIEDZI:

Jeden monitor, wiele innowacji – nowy model 3D marki PHILIPS

Jeden monitor, wiele innowacji – nowy model 3D marki PHILIPS

Firma MMD zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS zapowiada wprowadzenie na polski rynek na przełomie listopada i grudnia br. 27-calowego monitora 278G4DHSD 3D Gioco z matrycą AH-IPS (Advanced High Performance IPS). Przeznaczony głównie dla graczy, stylowy monitor nada nową jakość trójwymiarowej rozrywce, głównie dzięki podświetleniu Ambiglow.

Technologia Ambiglow

Innowacyjna technologia firmy PHILIPS dodaje nowego wymiaru multimedialnej rozrywce. Tworząc efekt odbicia światła z tylnej obudowy monitora na ścianie za monitorem, zgodnie z obrazem wyświetlanym na ekranie, Ambiglow powoduje wizualne powiększenie obrazu oraz intensyfikuje wrażenia widza. Szybki procesor analizuje zawartość obrazu wyświetlanego na ekranie i na bieżąco dostosowuje kolor i jasność emitowanego światła tak, aby współgrało z obrazem. Jasność można również dostosować ręcznie za pomocą dedykowanej ikonki dotykowej na obudowie monitora.

Dla optymalnego efektu monitor powinien być ustawiony w odległości około 30-45 centymetrów od ściany o białym lub jasnym kolorze. W ciemnych pomieszczeniach oraz nocą użytkownik może włączyć podświetlenie SmartBias – z tyłu monitora emitowane jest wówczas białe światło o temperaturze 6500 K. Zmniejsza ono wysiłek oczu oraz odbicia pochodzące z innych źródeł światła obecnych w pomieszczeniu, przez co oczy użytkownika mniej się męczą. Na jakość wyświetlanego obrazu pozytywnie wpływa zastosowanie matrycy AH-IPS i podświetlenia białymi diodami LED. Ten typ matrycy gwarantuje również bardzo szerokie kąty widzenia równe 178° zarówno w poziomie, jak i w pionie.

„Ambiglow sprawi, że użytkowanie monitora Gioco wciągnie każdego użytkownika” – mówi Bartłomiej Stajak, Product Manager, PHILIPS. „Ta innowacyjna technologia zastosowana w panelu LCD marki PHILIPS sprawia, że gry i filmy 3D dosłownie ożywają”.

Philips 278G4DHSD

Tryb 3D

Zastosowana technologia polaryzacyjna 3D pozwala na trójwymiarową rozrywkę bez migotania, za to z lekkimi okularami. Do transformacji obrazu 2D na 3D służy dołączone oprogramowanie DDD: Tridef 3D, a na bezpośrednie przechodzenie między tymi trybami pozwala umieszczony na obudowanie monitora dedykowany przycisk. Automatyczne uruchomienie trójwymiarowego obrazu następuje również od razu po podłączeniu odtwarzacza BluRay lub innego urządzenia kompatybilnego ze złączem HDMI 1.4a. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, PHILIPS przygotował również gotowe ustawienia dla różnych rodzajów gier. Za pomocą odrębnego przycisku można wybrać między innymi tryb FPS (First Person Shooters), który poprawia widzenie obiektów na ciemnym tle, RTS (Real Time Strategy) podświetlający wybrany fragment ekranu czy Racing, który charakteryzuje się szybszym czasem reakcji i lepszym nasyceniem kolorów.

Parametry monitora

W monitorze zastosowano ulepszony rodzaj matrycy AH-IPS, co przejawia się w bardzo dobrym odwzorowaniu kolorów, polepszonym czasie reakcji oraz zużyciu energii elektrycznej. Monitor PHILIPS 278G4DHSD w standardowym trybie pracy pobiera zaledwie 25,94 W (test EnergyStar 5.0).

Model ten wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 (Full HD), w formacie 16:9, maksymalnej jasności 250 cd/m2 oraz typowym kontraście wynoszącym 1000:1, który dzięki funkcji SmartResponse szczytowo osiąga wartość 20 000 000:1.

Philips 278G4DHSD 2

Konstrukcja monitora

Monitor Gioco przyciąga uwagę swoim nowym designem ze stylową podstawką, oryginalnie wyrzeźbioną tylną obudową, cienką ramką (2,5 mm) oraz wiśniowym kolorem obudowy. Monitor wyposażony jest w trzy porty HDMI, jeden port D-Sub oraz 4 szybkie wejścia USB 3.0, co zapewnia szeroką gamę zastosowań tego modelu.

PHILIPS 278G3DHSD waży 5,44 kg przy wymiarach 623×471×197 mm (z podstawą).

blog comments powered by Disqus
Jeden monitor, wiele innowacji – nowy model 3D marki PHILIPS