PODPOWIEDZI:

Połączenie diod LED z laserem zastępuje tradycyjne lampy w nowych projektorach Panasonic

Połączenie diod LED z laserem zastępuje tradycyjne lampy w nowych projektorach Panasonic

Panasonic zaprezentował dwa profesjonalne projektory cyfrowe PT-RZ470E i PT-RZ370E, w których źródłem światła jest połączenie diod LED z laserem. Rozwiązanie umożliwia uzyskanie dużej jasności obrazu o wartości 3 000 lumenów oraz dziesięciokrotnie zwiększa żywotność urządzeń. Projektory wyposażone są również w technologię 1-chip DLP, która zapewnia wysoką jakość projekcji, oraz Digital Link, umożliwiającą przesyłanie sygnału audio i wideo za pomocą jednego przewodu sieciowego LAN.

W nowych projektorach cyfrowych Panasonic PT-RZ470E i PT-RZ370E zamiast tradycyjnych lamp rtęciowych o dużej jasności, które należało wymieniać po około 2 tys. godzin pracy, jako źródło światła wykorzystano połączenie diod LED z laserem. Zastosowane rozwiązanie pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej jasności obrazu o wartości 3 000 lumenów bez szkodliwego wpływu na środowisko, umożliwiając zastosowanie urządzeń w jasnych pomieszczeniach biurowych. Nowe źródło światła zmniejsza również koszty eksploatacji urządzeń, wydłużając ich żywotność do 20 tys. godzin. Oznacza to, że projektory, pracując średnio przez 2 godziny dziennie, będą mogły być wykorzystywane przez około 30 lat.

Panasonic PT-RZ470E 2

Panasonic PT-RZ470E i PT-RZ370E wykorzystują również technologię 1-chip DLP. Zaletą tego rozwiązania jest bardzo wysoki kontrast, wynoszący w przypadku PT-RZ470E 20 000:1, oraz zdolność do nieprzerwanej pracy gdy w powietrzu unosi się dużo kurzu i zanieczyszczeń. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom nowe modele, dostępne w dwóch wersjach o rozdzielczości 1080p (1920 x 1080) lub WXGA (1,280 x 800), charakteryzują się wysoką jakością obrazu.

W projektorach Panasonic PT-RZ470E i PT-RZ370E zastosowany został obiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym. Pracę urządzeń wspiera technologia Panasonic Daylight View Basic. Za pomocą czujnika światła dostosowuje ona pracę projektora do natężenia oświetlenia zewnętrznego, zapewniając wyraźny obraz nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Ponadto modele zostały wyposażone w technologię Digital Link, pozwalającą na sterowanie nimi oraz przesyłanie sygnału audio i wideo na odległość do 100 metrów za pomocą jednego przewodu sieciowego LAN. PT-RZ470E posiada również funkcję wyświetlania obrazu w trybie portretowym oraz możliwość instalacji umożliwiającej obrót urządzenia o 360o wokół własnej osi.

Panasonic PT-RZ470E

„Zastosowanie technologii ledowo-laserowej w PT-RZ470E oraz PT-RZ370E jest dowodem tego, że Panasonic ciągle szuka sposobów na stosowanie nowoczesnych, ekologicznych i oszczędnych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że dzięki nim zwiększy się satysfakcja użytkowników naszych projektorów, a same urządzenia znajdą specjalistyczne zastosowanie w cyfrowej reklamie zewnętrznej czy też muzeach.” – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager z Panasonic.

Projektory PT-RZ470E i PT-RZ370E dostępne będą na polskim rynku u autoryzowanych dystrybutorów firmy Panasonic od stycznia 2013 roku.

blog comments powered by Disqus
Połączenie diod LED z laserem zastępuje tradycyjne lampy w nowych projektorach Panasonic