PODPOWIEDZI:

Samsung trendsetterem na rynku nowych technologii

Samsung trendsetterem na rynku nowych technologii

Nowe technologie ciągle wkraczają do kolejnych dziedzin życia i wypierają stare, uznawane do niedawna za najlepsze czy wręcz jedyne rozwiązania. Urządzenia Samsung to narzędzia, które wspierają i przyspieszają te zmiany.

Samsung jako lider rynku technologicznego śledzi światowe trendy, starając się wyprzedzać zapotrzebowanie rynku na nowe rozwiązania w wielu branżach. Narzędzia, które udostępnia zmieniają podejście do wielu tradycyjnych obszarów życia. Zupełnie niedawno do zrobienia zdjęcia niezbędny był aparat fotograficzny, do nagrania wideo kamera i kasety, wysokiej jakości filmy obejrzeć można było tylko z płyty DVD, odtwarzacz MP3 mieścił góra dwie – trzy płyty, SMS był szczytem mobilnej komunikacji, a żeby przeczytać gazetę, trzeba było iść najpierw do kiosku. Dziś nowoczesny smartfon czy tablet z linii GALAXY pozwala na robienie wszystkich tych rzeczy – i to szybciej sprawniej i w lepszej jakości. Co bardzo ważne - pozwala też na wiele więcej, funkcji i zastosowań ciągle przybywa.

Ostatnie papierowe wydanie amerykańskiego Newsweek’a pojawi się 31 grudnia 2012 roku. Od nowego roku dostępne będą już tylko wersje elektroniczne. Przejście na wersję przystosowaną do wyświetlania na tabletach umotywowane jest po pierwsze oszczędnościami związanymi z kosztami druku, po drugie lawinowo zwiększającą się ilością użytkowników tabletów. W Stanach jest ich już według Newsweek’a ponad 70 mln.

samsung

Amerykańskie spojrzenie na nowe technologie z pewnością jest wyznacznikiem trendów. Ale Europa czy Polska wcale nie są w tyle. To tylko kwestia skali. Opóźnienie wynika z dłuższego okresu osiągania punktu opłacalności. W Polsce użytkowników jest mniej, ale wcale nie są oni mniej wymagający i mniej świadomi możliwości, jakie dają im tablety.

„Newsweek Polska” jeszcze nie rezygnuje z wydania papierowego, ale też już od prawie półtora roku dostępny jest w wersji przystosowanej do wyświetlania na tabletach – pierwszym obsługiwanym tabletem z systemem Android był właśnie Samsung GALAXY Tab 7.0. Specjalną aplikację można pobrać poprzez sklep Samsung Apps.

Ta nowa forma dystrybucji wkroczyła już do wszystkich wiodących mediów prasowych w Polsce. W wersji elektronicznej od dawana dystrybuowane są też książki, muzyka i filmy. Dzięki urządzeniom takim jak GALAXY Note 10.1 i aplikacjom z Samsung Apps dostęp do nich jest prostszy i szybszy.

blog comments powered by Disqus
Samsung trendsetterem na rynku nowych technologii