PODPOWIEDZI:

MeMO Pad Smart – 10-calowy tablet od ASUSa

MeMO Pad Smart – 10-calowy tablet od ASUSa

Memo Pad Smart to nowy tablet firmy ASUS, wyposażony w 10-calowy ekran HD i czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3. Tablet pracuje na systemie Android 4.1. Urządzenie kosztuje 299 dolarów.

MeMO to skrót od „My Mobile. My Moment”, który odzwierciedla ideę tabletu stworzonego dla osób będących w ciągłym ruchu. Tablet posiada ekran HD o przekątnej 10.1 cali, rozdzielczości 1280x800 i 10-punktowej matrycy multidotykowej, pozwalającej na łatwą obsługę aplikacji w systemie Android. Technologia IPS zapewnia świetną jakość obrazu i szerokie kąty widzenia (170 stopni), natomiast wysoka jasność wynosząca 350 nitów gwarantuje czysty i wyraźny obraz nawet w pełnym słońcu.

3

MeMO Pad Smart ma zaledwie 9.9 mm grubości i waży 580 g. Wyposażono go w bardzo wydajny czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 zapewniający płynną pracę systemu Android 4.1. Tablet może pracować na baterii przez nawet osiem i pół godziny (czas mierzony w trybie oszczędzania energii, przy odtwarzaniu filmu w jakości 720p, jasności 60 nitów oraz domyślnej głośności i podłączonych słuchawkach). 16GB wbudowanej pamięci można rozszerzyć przy pomocy karty SDHC, zyskując więcej miejsca na aplikacje, filmy i muzykę. Dwie kamery (tylna – 5 MP i przednia – 1,2 MP) sprawiają, że MeMO Pad Smart doskonale nadaje się do prowadzenia rozmów wideo oraz robienia zdjęć i nagrywania filmów.

Tablet pracuje na systemie Android 4.1, który posiada szereg dodatkowych aplikacji firmy ASUS. SuperNote Lite to wygodny pakiet aplikacji biurowych. Jego uzupełnieniem jest WebStorage Office – aplikacja do edycji i tworzenia dokumentów zgodnych ze standardem Microsoft Office. Wśród przydatnych programów znajdziemy również App Locker, pozwalający zabezpieczyć nasze dane oraz App Backup – program do tworzenia kopii zapasowych zainstalowanych aplikacji.

4

Folio Key to opcjonalny dodatek w postaci składanego ochronnego pokrowca dla MeMO Pad Smart. Pokrowiec posiada wbudowaną klawiaturę Bluetooth, która zwiększa efektywność i wygodę pracy na tablecie zarówno w podróży, jak i w domu. Wykonany z lekkiej mikrofibry i wyposażony w magnetyczny zaczep Folio Key posiada też podstawkę, która utrzymuje wyświetlacz pod wygodnym kątem podczas oglądania filmów i pisania. Klawiatura korzysta z własnej baterii, która pozwala nawet na miesiąc pracy bez konieczności ładowania.

ASUS MeMO Pad jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych, błękitnym, różowym i białym, w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 299 dolarów.

blog comments powered by Disqus
MeMO Pad Smart – 10-calowy tablet od ASUSa