PODPOWIEDZI:

Samsung NX2000 – nowy przedstawiciel nagradzanej linii NX

Samsung NX2000 – nowy przedstawiciel nagradzanej linii NX

Samsung Electronics Co., Ltd, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, poszerza linię wielokrotnie nagradzanych aparatów NX, wprowadzając na rynek model NX2000. To kompaktowy aparat systemowy (CSC) w stylowej obudowie łączący doskonałe, profesjonalne parametry z rewolucyjną technologią Samsung SMART CAMERA.

NX2000 umożliwia łatwą rejestrację zdjęć i filmów, a także ich błyskawiczne udostępnianie znajomym i rodzinie, przy zachowaniu zdumiewającej jakości. Teraz każdy może fotografować otaczający świat i z łatwością dzielić się najciekawszymi przeżyciami.

Przepis na wspaniałe zdjęcia

Dzięki dużej matrycy APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 MPix aparat NX2000 – stworzony od podstaw przez specjalistów firmy Samsung – gwarantuje idealnie ostre, pełne szczegółów zdjęcia. Kolory są wyraziste i nasycone nawet w słabym oświetleniu. Niezmiennie wysoką jakość fotografii zapewnia procesor DRIMe IV, zaprojektowany z myślą o redukcji szumu, poprawie szybkości i wiernym odzwierciedlaniu barw.

Za sprawą trybu zdjęć seryjnych wykonywanych z szybkością 8 kl/s NX2000 bez trudu dotrzymuje kroku dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, nie pozwalając, by umykały nam istotne chwile. Zdjęcia szybko poruszających się obiektów lub fotografie wykonywane w ruchu są teraz ostre i wyraźne dzięki krótkiemu czasowi otwarcia migawki – 1/4000 s – podczas gdy duży zakres czułości ISO (od 100 do 25600) pozwala uzyskać piękne efekty niezależnie od warunków oświetleniowych. NX2000 działa szybciej i skuteczniej, zatrzymując w kadrze każdy szczegół, aby można było z najwyższym realizmem odtworzyć niezapomniane przeżycia.

Samsung NX2000 2

Obraz pod kontrolą

Charakterystyczną cechą modelu NX2000 jest bezproblemowa obsługa, a dotykowy ekran WVGA o przekątnej 3,7 cala ułatwia docieranie do nawet najbardziej zaawansowanych funkcji. Wyposażony w dodatkowe opcje tryb SMART pomaga użytkownikowi uzyskać idealne ujęcie. Do dyspozycji jest 14 trybów tematycznych zapewniających optymalne ustawienia dostosowane do warunków otoczenia i do potrzeb fotografa. Szybko przemieszczające się obiekty, np. biegające dzieci, można uchwycić korzystając z trybu "zatrzymanie akcji" (Action Freeze), natomiast tryb "najlepsza twarz" (Best Face) przedstawi każdego "z jak najlepszej strony" – aparat wykonuje wówczas serię pięciu zdjęć, spośród których użytkownik może wybrać najlepsze wyrazy twarzy poszczególnych osób. Wystarczy ustawić jeden z trybów – stosownie do potrzeb – by cieszyć się rezultatem o najwyższej jakości.

Mając do dyspozycji aż 12 wymiennych obiektywów, ambitny fotograf zyskuje pełną kontrolę nad końcowym efektem pracy z aparatem NX2000. Od superpłaskich obiektywów szerokokątnych typu "pancake", poprzez uniwersalne zoomy, aż po wysokiej jakości obiektywy makro i portretowe – tak szeroka oferta zaspokoi nawet najbardziej wymagającego fotografa. Opracowany przez firmę Samsung innowacyjny system i-Function umożliwia kontrolowanie za pomocą pierścienia obiektywu najróżniejszych ustawień, np. ustawienia przysłony lub szybkości migawki, więc robienie doskonałych zdjęć jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Samsung NX2000

Oferowana przez NX2000 funkcja rejestrowania trójwymiarowych zdjęć i filmów – przy użyciu obiektywu Samsung 45 mm 2D/3D (sprzedawanego oddzielnie) – pozwala tchnąć w obraz prawdziwe życie. Pełne niezwykłego realizmu fotografie i materiały wideo można następnie odtwarzać i podziwiać na ekranach kompatybilnych telewizorów 3D. Nagrywane w formacie Full HD filmy zachowują szczegółowość, czystość barw i świetną jakość, przez co użytkownicy mogą wiernie przywoływać minione zdarzenia.

Stała łączność ze światem

Sercem modelu NX2000 jest ulepszony moduł łączności Wi-Fi, wspierany przez technologię SMART CAMERA 2.0 i oferujący szereg funkcji, dzięki którym można łatwo przesyłać i archiwizować zdjęcia bezpośrednio z poziomu aparatu. Aplikacja Samsung SMART CAMERA App pozwala bez trudu nawiązywać łączność pomiędzy inteligentnymi urządzeniami i wygodnie przechowywać najcenniejsze wspomnienia. Dzięki funkcji AutoShare aparat NX2000 przesyła najnowsze zdjęcia za pośrednictwem Wi-Fi do smartfonu lub tabletu od razu w momencie ich wykonywania. Wyjątkowe, utrwalone wspomnienia można błyskawicznie przesłać dalej z mobilnego urządzenia, jeśli użytkownik nie jest w danej chwili połączony z punktem dostępu Wi-Fi. Jednocześnie powstaje zapasowa kopia zdjęć, co jest szczególnie przydatne dla aktywnych fotografów, którzy nie chcą tracić czasu na archiwizację.

Samsung NX2000 3

Zintegrowany moduł technologii NFC (Near Field Communication) pozwalasprawniełączyć aparat NX2000 z licznymi smartfonami i tabletami z systemem Android. Wystarczy zbliżyć aparat do innego inteligentnego (wyposażonego w NFC) urządzenia, aby uruchomić aplikację Samsung SMART CAMERA App i automatycznie nawiązać bezpośrednie połączenie poprzez Wi-Fi. Ponadto użytkownik może synchronizować swój ulubiony portal społecznościowy – np. Facebook – z dedykowanym przyciskiem Direct Link, aby bez zagłębiania się w menu, jednym przyciskiem udostępnić wybrane zdjęcia.

W skład zestawu NX2000 wchodzi również oprogramowanie Adobe Photoshop Lightroom 4, co stanowi dodatkową zachętę dla zaawansowanych fotografów. Obejmująca szeroką gamę narzędzi aplikacja Adobe Photoshop Lightroom ułatwia entuzjastom fotografii i zawodowcom proces obróbki graficznej, organizacji i udostępniania zdjęć.

Model NX2000 będzie dostępny w kolorze białym, czarnym i różowym.

blog comments powered by Disqus
Samsung NX2000 – nowy przedstawiciel nagradzanej linii NX