PODPOWIEDZI:

Dying Light - powstaje nowy survival horror we współpracy studia Warner Brothers i Techlandu.

Dying Light - powstaje nowy survival horror we współpracy studia Warner Brothers i Techlandu.

Zapraszamy na garść informacji o niezwykle ciekawym projekcie, powstającym przy udziale studia Warner Bros. Interactive Entertainment oraz naszego rodzimego Techlandu. Nowa gra action-survival horrorze z perspektywy pierwszej osoby będzie nosiła tytuł Dying Light.

Z tego co wiemy Dying Light to gra action survival horror z perspektywy pierwszej osoby, osadzona w rozległym i niebezpiecznym otwartym świecie. Za dnia gracze będą przemierzać rozległe miejskie obszary spustoszone przez straszliwą epidemię, poszukując zapasów i budując broń, która pozwoli im odeprzeć ataki zainfekowanych mieszkańców. Nocą łowca staje się zwierzyną, a zainfekowani stają się agresywniejsi i o wiele bardziej niebezpieczni. Najbardziej przerażający są drapieżcy, którzy ruszają na łowy dopiero po zmierzchu. Gracze muszą wykorzystać wszystkie środki i umiejętności, by za wszelką cenę dotrwać do świtu.

Good Night. Good Luck.

Dying Light

Dying Light

Dying Light

Cechy gry:

  • Przetrwaj noc – Podczas dnia gracze przemieszczają się swobodnie w poszukiwaniu zapasów i broni. Po zmierzchu świat zainfekowanego miasta przechodzi dramatyczną transformację. Gracz z łowcy staje się zwierzyną, zainfekowani przybierają na sile a z czeluści nocy wyłania się coś bardziej mrocznego czyhającego na swoją ofiarę.
  • Poruszanie się w stylu parkour – Obojętnie czy polujesz na swoją zdobycz czy uciekasz przed drapieżcami, Dying Light pozwala graczom na intuicyjne i łatwe poruszanie się po zainfekowanym obszarze. Skacz pomiędzy budynkami, wspinaj się po ścianach i dopadaj swoich wrogów z wysoka.
  • Witamy w kwarantannie – Dying Light roztacza przed graczem ogromny, otwarty świat, pochłonięty przez chaos i zniszczenie. Zróżnicowane środowisko gry, wiele klas przeciwników i desperacka walka o przetrwanie w świecie, w którym zainfekowani nie są jedynym zagrożeniem, a za znikome zasoby trzeba zabijać.
  • Brutalna walka wręcz i na odległość – Zbliż się do swoich wrogów i walcz używając różnorodnego uzbrojenia idealnego w zwarciu, jak noże, kije, siekiery, młoty bojowe i inne, jeszcze bardziej egzotyczne narzędzia zniszczenia. Wykorzystuj broń palną do eliminacji celów na odległość.
  • Wybierz swój styl gry – w Dying Light gracz wciela się w jedną z czterech postaci, którą może dowolnie dostosować i ulepszać tak, aby pasowała do wybranego przez niego stylu gry.
  • Stwórz własną broń – Po co używać zwykłego klucza francuskiego, skoro możesz owinąć go w drut kolczasty pod napięciem. W Dying Light gracze będą mogli tworzyć własne wersje uzbrojenia i konstruować coraz bardziej śmiercionośne narzędzia walki oraz specjalną amunicję.
  • Oszałamiająca grafika i innowacyjna rozgrywka – Dying Light jest pierwszą grą stworzoną na silniku Chrome Engine 6, najnowszym, przełomowym wcieleniu autorskiej technologii firmy Techland. Zbudowany od podstaw dla nowej generacji konsol i zaawansowanej grafiki DirectX 11 na PC, zapewnia nową jakość i niezrównaną wydajność.Póki co premiera gry to rok 2014 a dostępna będzie na Next Geny oraz PlayStation 3, Xbox 360, PC

Dying Light

Patrząc na screeny oraz opis gry wprost nie mogę się jej już doczekać. Po świetnym Dead Island Riptide Techland nie spoczął na laurach. Gra Dying Light przywodzi mi na myśl mieszankę moich ulubionych gier, Stalkera, Metro 2033 oraz serii Resident Evil. Jeśli projekt będzie dopracowany to warto czekać :) Będziemy bardzo uważnie śledzić na portalu postępy w produkcji gry :)
redaktor Videotesty.pl - Marcin Staśkiewicz

Dying Light

blog comments powered by Disqus
Dying Light - powstaje nowy survival horror we współpracy studia Warner Brothers i Techlandu.