PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Tabletów od 600 do 800 złotych

Nowe tablety firmy Toshiba z serii Excite oferują dużą wydajność i zaawansowaną obsługę multimediów

Nowe tablety firmy Toshiba z serii Excite oferują dużą wydajność i zaawansowaną obsługę multimediów

Zgodnie z przyjętą strategią opracowania tabletów nowej generacji firma Toshiba Europe GmbH poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu na rynek trzech modeli z nowej serii tabletów Excite o przekątnej ekranu 25,7 cm (10,1 cala). W tabletach zastosowano najnowszy system operacyjny dla urządzeń przenośnych Android 4.2, Jelly Bean.

Modele Toshiba Excite Pure, Pro i Write są zgodne z obecnymi wymaganiami użytkowników. Wszystkie modele są dostępne z opcjonalną klawiaturą Toshiba Keyboard Cover, uwzględnianą w zestawie lub oferowaną jako akcesorium w punktach sprzedaży. Klawiatura Toshiba Keyboard Cover umożliwia szybkie i precyzyjne wprowadzanie tekstu i zapewnia dodatkową ochronę tabletu. Sprzedaż nowych tabletów Toshiba Excite Pure, Pro i Write w Europie rozpocznie się w trzecim kwartale 2013 roku.

Cienki i lekki z wydają baterią

„Rynek komputerów typu tablet rozwija się” — stwierdził Matt McDowell, Dyrektor ds. marketingu w Dziale produktów i usług cyfrowych firmy Toshiba Europe GmbH. „W firmie Toshiba konsekwentnie odpowiadamy na zwiększone zapotrzebowanie klientów, oferując tablety o wysokiej jakości, z nowymi funkcjami i umożliwiając klientom nie tylko użytkowanie, ale również tworzenie multimediów. Klienci mogą używać tych nowych modeli tabletów Excite jako narzędzia do tworzenia i rozwijania swojej kreatywności i produktywności (zwłaszcza Excite Write)”.

Toshiba Excite Pro

Wszystkie modele wykonano ze srebrną obudową z teksturą punktową ułatwiającą trzymanie tabletu. Grubość wszystkich modeli wynosi tylko 10,5 mm, a waga zaledwie 600 gramów. W połączeniu z opcjonalną klawiaturą Bluetooth całkowita waga wynosi zaledwie 1,1 kg. Wszystkie modele są wyposażone w duży wyświetlacz pojemnościowy o przekątnej ekranu 25,7 cm (10,1 cala) o współczynniku proporcji 16:10 z pełną obsługą dotyku 10-punktowego. W modelu Excite Write zastosowano również szkło Corning Gorilla Glass 2 zapewniające dodatkową ochronę ekranu przed zarysowaniem i pęknięciem. Przeciętna wydajność baterii nowych tabletów Excite jest imponująca, umożliwia ciągłą pracę przez około 10 godzin od pełnego naładowania.

Wysoka jakość dźwięku i obrazu wideo

W nowej serii tabletów Toshiba Excite wprowadzono modele z zaawansowanymi funkcjami zgodnymi ze specyficznymi wymaganiami użytkowników. Modele Excite Pro i Write są wyposażone w najnowszy czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 4, oferując optymalne połączenie pracy wielozadaniowej, wysokiej jakości grafiki i wydajności. Ten wydajny procesor z łatwością zapewnia odpowiednią obsługę tabletu, zarówno podczas szybkiego przeglądania sieci, wykonywania zdjęć w rozdzielczości HD, korzystania z gier, jak i oglądania wideo na ekranie PixelPure o rozdzielczości 2560x1600 i zwiększonej ostrości obrazu. Aby dodatkowo podwyższyć jakość obsługi multimediów, w modelach Excite Pro i Write zastosowano zaawansowany system audio z dwoma wbudowanymi głośnikami Harman Kardon i oprogramowaniem DTS Sound. Dzięki zaawansowanym systemom odtwarzania dźwięku i obrazu te modele z serii Excite zapewniają na ekranie kompaktowego, ultra przenośnego tabletu komfort użytkowania na poziomie kina domowego.

Toshiba Excite Pro 2

Unikatowe oprogramowanie do obsługi pisma odręcznego

Oprócz powyższych zaawansowanych rozwiązań w modelu Excite Write zastosowano nowy moduł obsługi piór cyfrowych Toshiba do tabletów, specjalne pióro umożliwiające szybkie i intuicyjne wprowadzanie tekstu oraz zestaw aplikacji Toshiba TruNote do obsługi pisma odręcznego. Pióro cyfrowe emuluje pisanie konwencjonalnym piórem na papierze, a korzystając z tych nowatorskich funkcji opracowanych przez firmę Toshiba, użytkownicy mogą wykonywać szkice, notatki i adnotacje na ekranie, które po wprowadzeniu do komputera w czasie rzeczywistym mogą być edytowane np. w typowych aplikacjach pakietu Office. Aplikacja TruNote umożliwia również wyszukiwanie fragmentów tekstu w dokumentach stworzonych z wykorzystaniem pisma odręcznego. Funkcja TruCapture ułatwia natomiast kopiowanie zawartości z tablicy (konwencjonalnej lub typu flipchart) przy użyciu kamery internetowej i zapisywanie tych informacji w formacie cyfrowym.

Toshiba Excite Write

Toshiba Excite Write 2

Użyteczne oprogramowanie

Excite Pure to efektywny kosztowo, uniwersalny tablet. Procesor NVIDIA Tegra 3 zapewnia optymalną obsługę tabletu podczas przeglądania sieci, nagrywania i odtwarzania wideo oraz korzystania z gier, łącznie z obsługą technologii 3D oraz łącznością z popularnymi konsolami i kontrolerami do gier. Wszystkie nowe modele tabletów Excite są dostarczane z użytecznymi dodatkami, takimi jak zestaw narzędzi Toshiba Resolution+, umożliwiających podwyższenie jakości wideo dzięki ulepszeniu kolorów, kontrastu, wyświetlania krawędzi obiektów i eliminacji zniekształceń. W modelach Excite Pro i Write zastosowano również narzędzia do zarządzania kolorami w trybie 3D i ulepszania tekstur. Dodatkowe oprogramowanie to pakiet aplikacji biurowych ThinkFree Office Mobile dla systemu Android oraz narzędzia do ulepszania dźwięku i obsługi łączności, w tym funkcja WiFi Certified Miracast (modele Pro i Write) umożliwiająca bezprzewodowe przesyłanie treści multimedialnych z tabletu do telewizora. Dzięki dostępowi do sklepu Google Play użytkownicy otrzymują również dostęp do ponad 700 tys. aplikacji do pobrania.

Toshiba Excite Pure 2

Toshiba Excite Pure

blog comments powered by Disqus
Nowe tablety firmy Toshiba z serii Excite oferują dużą wydajność i zaawansowaną obsługę multimediów
Autor: Łukasz