PODPOWIEDZI:

Intel prezentuje platformę „Bay Trail” dla tabletów i urządzeń 2 w 1

Intel prezentuje platformę „Bay Trail” dla tabletów i urządzeń 2 w 1

Dzisiaj, podczas targów branżowych w Tajpej, Hermann Eul – dyrektor generalny Intel Mobile and Communications Group – ujawnił szczegóły dotyczące układu Intel Atom SoC dla tabletów („Bay Trail-T”), który ma pojawić się na rynku w sezonie świątecznym bieżącego roku.

Oparta na nowej mikroarchitekturze Silvermont nowa generacja 22-nanometrowej technologii Intel dla tabletów i urządzeń ultramobilnych umożliwi konstruowanie stylowych urządzeń, które będą działać 8 godzin lub dłużej na zasilaniu bateryjnym2 i pozostawać przez wiele tygodni w stanie gotowości, a ponadto obsługiwać systemy Android i Windows 8.1. Eul mówił ponadto o najnowszych trendach i zapowiadanych premierach w sektorze smartfonów. Zaprezentował też wielosystemowe rozwiązanie Intel XMM 7160 4G LTE, przechodzące obecnie testy zgodności operacyjnej u najważniejszych dostawców z Ameryki Północnej, Europy i Azji.

Nowa generacja 22-nanometrowych układów Atom SoC do tabletów i urządzeń 2 w 1

Hermann Eul zapowiedział, iż nowe produkty Atom zapewnią efektywne czterordzeniowe przetwarzanie, zwiększające wydajność dwukrotnie w stosunku do poprzedniej generacji. Nowa generacja Atom SoC dla tabletów („Bay Trail”) gwarantuje najlepszą możliwą równowagę pomiędzy wydajnością, funkcjonalnościami oraz czasem pracy baterii. W pełni wykorzystując szerokie spektrum możliwości oferowanych przez opracowane wewnętrznie technologie, mikroarchitekturę, 22-nanometrowy tranzystor Tri-Gate oraz najbardziej zaawansowane technologicznie narzędzia produkcji, Intel może szybko zwiększać bądź zmniejszać wydajność i energooszczędność układów, w celu spełnienia potrzeb różnych rynków i produktów. Dzięki nowej 22-nanometrowej architekturze Silvermont, Intel zapewnia najlepszą w branży wydajność przy użyciu mniejszej liczby rdzeni, co pozwala platformom Intel zaoferować najwięcej dodatkowych funkcji i możliwości.

Bay Trail

Eul mówił także o tym, iż Intel skupia się obecnie na zwiększeniu wydajności grafiki, by zapewnić użytkownikom lepsze doświadczenia przy obsłudze multimediów. Nowa grafika Gen 7 zaoferuje trzykrotnie większe możliwości i obsłuży DX11, umożliwiając tym samym korzystanie z większej liczby gier i aplikacji. Nowa platforma Atom wyposażona jest w zabezpieczenia sprzętowe McAfee Live Safe. Pakiet ten chroni prywatność cyfrowej tożsamości, przeciwdziała atakom phishingowym i zapewnia bezpieczeństwo danych. Nowa generacja procesora Atom dla tabletów zapewni zwiększenie wydajności i produktywności. Jakiekolwiek zadanie wykonywane na tablecie lub urządzeniu 2 w 1, od prostej edycji zdjęć po korzystanie z aplikacji biurowych, przebiegać będzie znacznie szybciej i przybierze bardziej interaktywną formę. Użytkownicy otrzymają urządzenia o większym potencjale, gwarantujące m.in. niesamowitą jakość gier 3D, stylowy design oraz dłuższy pracy na baterii. Wprowadzając Bay Trail, Intel po raz pierwszy oferuje klientom mobilną platformę, która jest elastyczna pod względem zastosowania systemu operacyjnego. Nieznany dotąd poziom wydajności i grafika wysokiej rozdzielczości będą oferowane w przystępnych dla konsumenta cenach.

Urządzenia mobilne z Intel Inside

Platformy i programy wsparcia firmy Intel od dziesięcioleci stanowią fundament innowacji wprowadzanych przez firmy OEM i ODM. Eul zaznaczył, że firma jest obecnie skupiona na współpracy z wiodącymi producentami ODM i OEM, aby przyspieszyć czas wprowadzania na rynek najbardziej nowatorskich urządzeń mobilnych, opartych na technologii Intel. Działania Intela na rzecz rozwoju ekosystemu początkowo skoncentrują się na tabletach z procesorem Atom i systemem operacyjnym Android oraz Windows. Firma zapewnia rozwiązania o uproszczonych modułach konstrukcyjnych, aby odpowiednio dostosować projekty zarówno do potrzeb rynków wysoko rozwiniętych, jak i rozwijających się. Eul powiedział, iż tajwański rynek jest kluczowy dla tych działań.

intel

Long-Term Evolution (4G LTE)

Celem firmy Intel jest dostarczenie wiodących międzynarodowych rozwiązań modemowych, pracujących w różnych pasmach, regionach i urządzeniach. XMM 7160 to jedno z najmniejszych na świecie i najbardziej energooszczędnych wielopasmowych i wielosystemowych rozwiązań LTE. Modem ten obsługuje 15 pasm LTE równocześnie i zawiera konfigurowalną w znacznym stopniu architekturę RF, obsługującą algorytmy w czasie rzeczywistym, co umożliwia dopasowywanie napięcia oraz dostrajanie anteny, prowadząc do oszczędnych konfiguracji wielopasmowych, dłuższego czasu pracy na baterii oraz globalnego roamingu LTE w pojedynczej jednostce. Eul zaprezentował to rozwiązanie za pomocą opartego na Bay Trail tabletu i połączenia sieciowego LTE, stwierdzając, że Intel rozpocznie dostawy w najbliższych tygodniach, po zakończeniu testów zgodności operacyjnej u najważniejszych dostawców z Ameryki Północnej, Europy i Azji.

Intel w smartfonach i tabletach

Eul wspomniał także o popularności procesorów Intel Atom Z2580 oraz Intel Atom Z2650 („Clover Trail+”).

Bay Trail 2

Jerry Shen – CEO ASUS – dołączył do Eula na scenie, aby przedstawić dwa innowacyjne urządzenia oparte na procesorach Intel – ASUS Fonepad Note FHD 6 i ASUS MeMO Pad FHD 10.

Firma Lenovo ogłosiła niedawno ogólną dostępność w sprzedaży smartfona Lenovo K900 z Intel Inside. Urządzenie oparte na procesorze Atom Z2580 jest już oferowane w Chinach, a wkrótce będzie można nabyć je także w Indiach, Indonezji, Malezji, Rosji, Tajlandii, Wietnamie i na Filipinach. Kolejne rynki zostaną podane niebawem. Lenovo K900 łączy wydajność z elegancją i przyjaznymi dla użytkownika funkcjami (m.in. zaawansowane opcje aparatu fotograficznego i bogata grafika HD).

Firma ZTE również zapowiedziała wprowadzenie smartfonów z Intel Inside – ZTE Grand X2 IN oraz ZTE GEEK. Urządzenia z procesorem Intel Atom Z2580 będą dostępne w Europie, a następnie w Chinach, w drugiej połowie roku.

Patrząc w przyszłość, Eul pokazał nowy produkt Intel – przeznaczony dla smartfonów układ Atom SoC o nazwie „Merrifield”. Wykorzystując nową, wszechstronną architekturę 22-nanometrową Silvermont, Merrifield umożliwi zwiększenie wydajności o ponad 50%, równocześnie wydłużając czas pracy baterii w stosunku do obecnej generacji „Clover Trail+”. Platforma zawiera zintegrowany monitor środowiska oraz lepszą ochronę danych, urządzeń i prywatności.

blog comments powered by Disqus
Intel prezentuje platformę „Bay Trail” dla tabletów i urządzeń 2 w 1