PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Komputer czy laptop na prezent dla dziecka?

Computex 2013: VivoMouse i VivoPC – innowacyjne urządzenia firmy ASUS

Computex 2013: VivoMouse i VivoPC – innowacyjne urządzenia firmy ASUS

Na odbywających się w tym tygodniu targach Computex Taipei 2013 odwiedzający mogą zobaczyć przy stoisku firmy ASUS dwa nowe urządzenia wyróżniające się innowacyjnym designem i funkcjonalnością. Pierwsze z nich łączy w sobie touchpada, myszkę i pilota – VivoMouse zaprojektowano z myślą o bezdotykowych urządzeniach z systemem Windows 8. Drugie natomiast to VivoPC - stylowy i kompaktowy komputer stacjonarny typu Home Theater PC z szybką łączność sieciową dzięki obsłudze standardu 802.11ac Wi-Fi.

VivoMouse – bezprzewodowa myszka z nowymi możliwościami

To zupełnie nowa kategoria urządzenia. W ciekawy sposób łączy w sobie funkcję tradycyjnej, optycznej myszki i bezprzewodowego pilota. Bez problemu mieści się w dłoni i pozwala z łatwością nawigować komputerem. W górnej części posiada wbudowany duży i okrągły touchpad, który rozpoznaje gesty wykorzystywane przez system Windows 8. Znajdzie więc swoje zastosowanie np. z komputerami, które współpracują z tym systemem, ale nie zostały wyposażone w ekran dotykowy. Łączność bezprzewodowa daje użytkownikowi możliwość zdalnego sterowania komputerem stacjonarnym np. z innego pokoju.

Asus VivoMouse 2

Asus VivoMouse

VivoPC – atrakcyjny wygląd HTPC

VivoPC to kompaktowy komputer PC, wyróżniający się eleganckim, metalicznym designem. Będzie nie tylko służył jako domowe narzędzie do pracy i rozrywki, ale również swoim wyglądem wkomponuje się w każdą przestrzeń. Jego niewielkie rozmiary – 56mm wysokości i szerokość kartki A4 – sprawiają, że zmieści się niemal wszędzie. Urządzenie wykorzystuje technologię ASUS SonicMaster, która zapewnia doskonałą jakość dźwięku przy użyciu głośników zewnętrznych. Zastosowana w nim najnowsza technologia bezprzewodowej łączności internetowej 802.11ac umożliwiają płynne strumieniowanie filmów HD i plików audio w wysokiej jakości.

Asus VivoPC

Pomimo kompaktowych rozmiarów, VivoPC daje możliwość rozbudowy. Przesuwana osłona obudowy pozwala użytkownikowi bez problemu dostać się m.in do gniazd pamięci RAM. Wyposażony został w procesor Intela wraz ze zintegrowaną grafiką oraz może obsługiwać zarówno nośniki SSD, jak i dyski twarde.

Asus VivoPC 2

ASUS VivoMouse i VivoPC będa dostępne w trzecim kwartale 2013 roku.

blog comments powered by Disqus
Computex 2013: VivoMouse i VivoPC – innowacyjne urządzenia firmy ASUS
Autor: Łukasz