PODPOWIEDZI:

Dwa nowe obiektywy od Samyang

Dwa nowe obiektywy od Samyang

Jeszcze przed wakacjami do sprzedaży wejdą dwa, niezapowiadane wcześniej produkty marki Samyang przeznaczone do aparatów z matrycą APS-C. Będą to szerokokątny obiektyw 16 mm ze światłem f/2.0 oraz lustrzany 300 mm o jasności f/6.3.

Precyzyjny szeroki kąt – Samyang 16mm f/2.0

Ultraszerokokątny, jasny obiektyw Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS został zaprojektowany z niezwykłą starannością. Jego budowę optyczną oparto na 13 elementach w 11 grupach. W tym zastosowano jedną soczewkę typu ED o bardzo niskim współczynniku dyspersji, jedną asferyczną ze szkła optycznego oraz jedną hybrydowo-asferyczną. Soczewki pokryto wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi UMC, które zapewniają bardzo dobrą transmisję światła. Solidna obudowa i jakość wykonania w połączeniu z wysokimi parametrami optycznymi sprawiają, że obiektyw ma szansę stać się wyjątkowo atrakcyjnym i przystępnym narzędziem zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów fotografii.

Samyang 16mm

Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS jest przeznaczony do lustrzanek cyfrowych oraz aparatów kompaktowych z wymienną optyką wyposażonych w matrycę APS-C. Producent zadbał o szeroką dostępność produktu oferując mocowania do takich modeli jak: Canon EF i M, Nikon F, Sony A i E, Pentax K, Fujiifilm X, Samsung NX, MFT oraz Cztery Trzecie.

Lekkie, kompaktowe lustro – Samyang 300mm f/6.3 Reflex

Samyang Reflex f/6.3 300mm ED UMC CS to małogabarytowy obiektyw lustrzany przeznaczony do aparatów bezlusterkowych. W budowie optycznej znajduje się 9 elementów w 6 grupach, w tym jedna soczewka typu ED, która zapewnia wysoki kontrast i skutecznie zapobiega powstawaniu aberracji chromatycznej. Duża ogniskowa, wyjątkowo przystępna cena oraz niewielki rozmiar (obiektyw waży zaledwie 315 g) sprawiają, że szkło może stać się nieodłącznym towarzyszem miejskich i przyrodniczych wypraw. Aby sprostać oczekiwaniom użytkowników, dla których estetyka sprzętu jest równie istotna jak jego jakość i funkcjonalność, obiektyw zaprojektowano w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej. Dostępne mocowania: Sony E, Fujiifilm X, MFT oraz Canon M.

Samyang Reflex f 6.3 300mm

Samyang Reflex

Sugerowana cena detaliczna obiektywów w Polsce to 1545 złotych - Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS; 1675 złotych - Samyang AE 16mm f/2.0 ED AS UMC CS oraz 1085 złotych - Samyang Reflex f/6.3 300mm ED UMC CS. Nowe produkty wejdą do sprzedaży w lipcu 2013 roku.

blog comments powered by Disqus
Dwa nowe obiektywy od Samyang