PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie kosiarki spalinowe do 1000 zł

Dwa nowe obiektywy od Samyang

Dwa nowe obiektywy od Samyang

Jeszcze przed wakacjami do sprzedaży wejdą dwa, niezapowiadane wcześniej produkty marki Samyang przeznaczone do aparatów z matrycą APS-C. Będą to szerokokątny obiektyw 16 mm ze światłem f/2.0 oraz lustrzany 300 mm o jasności f/6.3.

Precyzyjny szeroki kąt – Samyang 16mm f/2.0

Ultraszerokokątny, jasny obiektyw Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS został zaprojektowany z niezwykłą starannością. Jego budowę optyczną oparto na 13 elementach w 11 grupach. W tym zastosowano jedną soczewkę typu ED o bardzo niskim współczynniku dyspersji, jedną asferyczną ze szkła optycznego oraz jedną hybrydowo-asferyczną. Soczewki pokryto wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi UMC, które zapewniają bardzo dobrą transmisję światła. Solidna obudowa i jakość wykonania w połączeniu z wysokimi parametrami optycznymi sprawiają, że obiektyw ma szansę stać się wyjątkowo atrakcyjnym i przystępnym narzędziem zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów fotografii.

Samyang 16mm

Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS jest przeznaczony do lustrzanek cyfrowych oraz aparatów kompaktowych z wymienną optyką wyposażonych w matrycę APS-C. Producent zadbał o szeroką dostępność produktu oferując mocowania do takich modeli jak: Canon EF i M, Nikon F, Sony A i E, Pentax K, Fujiifilm X, Samsung NX, MFT oraz Cztery Trzecie.

Lekkie, kompaktowe lustro – Samyang 300mm f/6.3 Reflex

Samyang Reflex f/6.3 300mm ED UMC CS to małogabarytowy obiektyw lustrzany przeznaczony do aparatów bezlusterkowych. W budowie optycznej znajduje się 9 elementów w 6 grupach, w tym jedna soczewka typu ED, która zapewnia wysoki kontrast i skutecznie zapobiega powstawaniu aberracji chromatycznej. Duża ogniskowa, wyjątkowo przystępna cena oraz niewielki rozmiar (obiektyw waży zaledwie 315 g) sprawiają, że szkło może stać się nieodłącznym towarzyszem miejskich i przyrodniczych wypraw. Aby sprostać oczekiwaniom użytkowników, dla których estetyka sprzętu jest równie istotna jak jego jakość i funkcjonalność, obiektyw zaprojektowano w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej. Dostępne mocowania: Sony E, Fujiifilm X, MFT oraz Canon M.

Samyang Reflex f 6.3 300mm

Samyang Reflex

Sugerowana cena detaliczna obiektywów w Polsce to 1545 złotych - Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS; 1675 złotych - Samyang AE 16mm f/2.0 ED AS UMC CS oraz 1085 złotych - Samyang Reflex f/6.3 300mm ED UMC CS. Nowe produkty wejdą do sprzedaży w lipcu 2013 roku.

blog comments powered by Disqus
Dwa nowe obiektywy od Samyang
Autor: Łukasz