PODPOWIEDZI:

ASUS zapowiedział urządzenia Wi-Fi nowej generacji i zasilany bateriami projektor

ASUS zapowiedział urządzenia Wi-Fi nowej generacji i zasilany bateriami projektor

Na ubiegłotygodniowych targach Computex Taipei 2013 ASUS zaprezentował wiele nowych produktów i innowacyjnych rozwiązań. Wśród nich znalazły się Wireless Duo, urządzenie magazynujące, umożliwiające udostępnianie plików poprzez sieć Wi-Fi, dwupasmowy router RT-AC68U obsługujący standard 802.11ac oraz zasilany bateriami przenośny projektor P2B.

Przenośny, bezprzewodowy dysk dla urządzeń mobilnych

ASUS Wireless Duo to kompaktowe, przenośne urządzenie magazynujące. Jego niewątpliwą zaletą jest proste udostępnianie plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi. Dostępny będzie w dwóch wersjach – z wbudowanym dyskiem 500GB lub 1TB. Znajdzie zastosowanie jako zewnętrzne, bezprzewodowe urządzenie magazynujące dla smartfonów i tabletów, odciążając w ten sposób pamięć wewnętrzną tych urządzeń. Z Wireless Duo można przesyłać strumieniowo na urządzenia mobilne pliki muzyczne lub filmy w wielu różnych formatach. Urządzenie współpracuje z systemami: Android, iOS i Windows. Jednocześnie może udostępniać pliki nawet pięciu urządzeniom mobilnym. Wbudowany czytnik kart SD pozwala na szybkie tworzenie zapasowych kopii danych i daje natychmiastowy dostęp do zdjęć zrobionych aparatem cyfrowym, eliminując potrzebę noszenia ze sobą kilku kart pamięci, które łatwo zgubić. Wireless Duo wyposażono w port USB 3.0, który zapewnia bardzo szybki transfer przez połączenie przewodowe. Wbudowana bateria pozwala na sześć godzin strumieniowania multimediów.

Pierwszy na świecie router AC1900

ASUS RT-AC68U to pierwszy na świecie dwupasmowy router 802.11ac z łączną przepustowością AC1900 rzędu 1900Mbit/s. Pracuje w standardzie 802.11ac, który zapewnia trzykrotnie większą szybkość, niż 802.11n. Na tym jednak nie koniec. Prezentowany router jest jeszcze szybszy dzięki przesyłowi 600Mbit/s na częstotliwości 2.4GHz – to o 33 proc. szybciej, niż standardowe routery Wi-Fi. RT-AC68U odciąży intensywnie wykorzystywane sieci domowe.

ASUS RT-AC68U

W urządzeniu zastosowano, znane już z innych produktów sieciowych firmy ASUS, technologie:

ASUS AiRadar zapewnia mocniejszy, bardziej odporny na zakłócenia sygnał Wi-Fi. Dzięki temu zapewnia o 150 proc. większe pokrycie sygnałem w porównaniu z innymi routerami.

ASUS AiCloud z funkcją Router-to-Router Sync, ułatwia udostępnianie plików bez konieczności korzystania z serwerów FTP. Prosty interfejs automatycznie synchronizowuje pliki znajdujące się na dyskach USB z innymi kompatybilnymi routerami firmy ASUS bez potrzeby uruchamiania komputerów.

Przenośny projektor zasilany bateriami

ASUS P2B to kompaktowy, niewiele większy od opakowania płyty CD, projektor zasilany bateriami. W małej obudowie, drzemie duża moc. Przy pomocy diod LED zapewnia oświetlenie o jasności 350 lumenów. Natychmiast uruchamiają się i wyłączają, umożliwiając szybkie spakowanie sprzętu tuż po prezentacji. Proporcje rzutu 1.1:1 sprawiają, że P2B może rzucać obraz o przekątnej 42 cali na odległość 1 metra przy rozdzielczości 1280 x 800 WXGA.

ASUS P2B

Projektor posiada wejście D-Sub oraz port HDMI/MHL (Mobile High-Definition Link), który pozwala na podłączenie kompatybilnego smartfonu lub tabletu jako źródła obrazu i jednoczesne jego ładowanie. Obrazy, filmy i dokumenty w różnych formatach mogą być odczytywane bezpośrednio z urządzeń magazynujących USB i kart micro SD, a wbudowany głośnik eliminuje potrzebę korzystania z zewnętrznych urządzeń. Zastosowana w P2B bateria litowo-jonowa może pracować 90 minut przy ustawieniach jasności 300. Zmniejszając jasność można przedłużyć czas pracy na akumulatorze.

blog comments powered by Disqus
ASUS zapowiedział urządzenia Wi-Fi nowej generacji i zasilany bateriami projektor