PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Łączność nowej generacji i szybkie udostępnianie z routerem ASUS RT-AC56U

Łączność nowej generacji i szybkie udostępnianie z routerem ASUS RT-AC56U

W portfolio firmy ASUS znajdzie się kolejny router obsługujący Wi-Fi nowej generacji 802.11ac. Dwupasmowy, bezprzewodowy RT-AC56U został wyposażony w dwurdzeniowy procesor 800MHz i 256MB pamięci DDR3. Pracując równolegle na obu częstotliwościach zapewnia prędkość rzędu 1167Mbit/s. Zastosowano w nim technologię AiRadar, która zwiększa pokrycie sygnałem do 150 proc. w porównaniu z urządzeniami jej nie wykorzystującymi. Dzięki portom USB 3.0 bardzo szybko transferuje dane. Urządzenie wyróżnia się czarnym, stylowym designem znanym z serii Black Diamond.

Pasmo 5GHz może pracować z przepustowością 867Mbps, a 2.4GHz z przepustowością 300Mbps, co razem zapewnia 1167Mbps. To trzykrotnie więcej, niż w przypadku standardowych bezprzewodowych routerów 2x2 N.

ASUS RT-AC56U

Technologia ASUS AiRadar zwiększa zasięg sygnału

Ekskluzywna technologia ASUS AiRadar, biorąc pod uwagę liczbę urządzeń w sieci domowej oraz ich położenia, w sposób inteligentny wzmacnia połączenia pomiędzy nimi a routerem. Silny wzmacniacz optymalizuje stabilność sygnału oraz jego emisję we wszystkich kierunkach. W porównaniu z podobnymi routerami, które nie wykorzystują technologii ASUS AiRadar, RT-AC56U zwiększa pokrycie sygnałem Wi-Fi nawet do 150%, przez co doskonale sprawdza się w dużych domach i biurach.

Funkcjonalność serwera i szybki transfer danych

RT-AC56U posiada po jednym porcie USB 2.0 oraz USB 3.0 (działa 10-krotnie szybciej, niż USB 2.0). Użytkownicy mogą łatwo zmienić router w serwer plików, drukarek lub 3G/4G oraz udostępniać dane i zasoby dzięki łączności USB. Porty USB 3.0 umożliwiają szybkie udostępnianie plików i strumieniowanie zawartości HD z urządzeń podłączonych do routera.

ASUS RT-AC56U

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu Download Master RT-AC56U pobiera pliki bezpośrednio na urządzenia magazynujące nawet, jeśli wszystkie powiązane komputery są wyłączone. Nieprzerwana praca oszczędza czas, zwłaszcza w przypadku dużych plików multimedialnych w jakości HD.

Przyjazny dla użytkownika interfejs i optymalne działanie w chmurze

Nowy router współpracuje z aplikacją ASUS AiCloud. Korzystając z niej użytkownik może połączyć się z routerem z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym np. za pomocą urządzeń mobilnych opartych o system Android lub iOS. Darmowa aplikacja obsługuje mobilne udostępnianie, strumieniowanie i synchronizowanie zawartości pomiędzy różnymi urządzeniami.

ASUS RT-AC56U 3

RT-AC56U wykorzystuje najnowszą wersję oprogramowania sprzętowego ASUSWRT, z którym użytkownik w 30 sekund skonfiguruje urządzenie. ASUSWRT oferuje dostęp do dwóch pracujących równolegle pasm o łącznej przepustowości 1167Mbit/s, jak również do różnorodnych, łatwych w obsłudze funkcji zarządzania routerem.

blog comments powered by Disqus
Łączność nowej generacji i szybkie udostępnianie z routerem ASUS RT-AC56U