PODPOWIEDZI:

LG wkracza na rynek tabletów z LG G PAD 8.3 - premiera na IFA 2013

LG wkracza na rynek tabletów z LG G PAD 8.3 - premiera na IFA 2013

Firma LG Electronics poinformowała o wprowadzeniu na rynek tabletu LG G Pad 8.3 w kategorii najwyższej klasy urządzeń mobilnych. Najnowszy 8-calowy tablet oferuje wyświetlacz Full HD, unikalne doświadczenia użytkownika oraz szeroką gamę funkcji usprawniających łączność. Jego oficjalna premiera odbędzie się w tym tygodniu na targach IFA 2013 w Berlinie. LG G Pad 8.3 jest kolejną po supersmartfonie LG G2 deklaracją zaangażowania LG w rozwój zaawansowanych technologii mobilnych.

„Tablet LG G Pad 8.3 idealnie uzupełnia ofertę smartfonów z serii G i wzmacnia linię urządzeń premium od LG” powiedział dr Jong-seok Park, Prezes oraz Dyrektor Gene-ralny działu LG Electronics Mobile Communications Company. „Nasz G Pad jest kolejnym przykładem unikalnych rozwiązań od LG, które - mamy nadzieję - spotkają się z uznaniem konsumentów na całym świecie.”

Poręczny rozmiar mieszczący się w kieszeni oraz długotrwała bateria G Pad 8.3 to efekt prac nad stworzeniem tabletu skrojonego na miarę potrzeb konsumentów. Wymiary urządzenia oraz wygląd jego kompaktowej obudowy zaprojektowano w oparciu o opinie konsumentów z całego świata. Zaowocowało to stworzeniem zgrabnego urządzenia, które pomimo dużego wy-świetlacza z łatwością może być trzymane w jednej dłoni, dzięki czemu tablet jest bardzo funkcjo-nalny. G Pad 8.3 jest również bardzo lekki – waży zaledwie 338 gramów, czyli tyle ile przeciętna gazeta, a jego bateria o pojemności 4600 mAh zapewni wyjątkowo długi czas pracy.

LG G PAD 8.3 3

Pierwszy wyświetlacz Full HD w klasie 8-calowych tabletów

Kluczowym elementem urządzeń z serii G jest wyświetlacz o dużej rozdzielczości. Idąc w ślad za smartfonami z tej półki, LG Swift G i LG G2, także i LG G Pad 8.3 wyróżnia się wyświetlaczem o niespotykanej jakości - jest to pierwszy na rynku 8-calowy tablet z wyświetlaczem Full HD. Zastosowany w nim ekran 1920 x 1200 WUXGA (Wide-screen Ultra Extended Graphics Array) umożliwia wyświetlanie obrazu o rozdzielczości większej niż standardowe Full HD. Ponadto, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 1,7 GHz zapewnia wydajność gwarantującą odtwarzanie treści z zachowaniem bezkompromisowej jakości.

LG G PAD 8.3 2

Współpraca między urządzeniami dzięki aplikacji QPair

Tablet LG G Pad 8.3, dzięki specjalnej aplikacji Qpair sprawia, iż informacje o połączeniach telefonicznych i odebranych wiadomościach pojawiają się także na tablecie, wraz z możliwością wysłania prostej odpowiedzi. Qpair pozwala tabletowi na współpracę z innymi urządzeniami, w tym smartfonami i tabletami innych producentów (zalecany system operacyjny Jelly Bean). Dodatkowo, notatki utworzone w aplikacji QMemo na tablecie G Pad można łatwo zapisywać na smartfonach oraz udostępniać z każego z tych urządzeń.

Dodatkowe funkcje dla maksymalnej efektywności

Tablet LG G Pad 8.3 wyposażono w praktyczne funkcje dostarczające realnych korzyści w codziennym użytkowaniu, jak na przykład rozszerzoną wielozadaniowość. Są one zoptymalizowane, by w pełni wykorzystać możliwości wyświetlacza Full HD. Należą do nich m.in.:

  • Slide Aside, który ułatwia pracę wielozadaniową poprzez proste „przesunięcie” otwartych okien aplikacji przy użyciu trzech palców,

  • QSlide, który umożliwia jednoczesną pracę z nawet trzema niezależnymi apli-kacjami otwartymi jednocześnie, co jest szczególnie wygodne przy dużym ekranie,

  • KnockON, pozwalający na uruchomienie lub wygaszenie tabletu poprzez intu-icyjne, dwukrotne zapukanie w jego ekran.

LG G PAD 8.3

Począwszy od czwartego kwartału 2013 r., tablet LG G Pad 8.3 będzie wprowadzany na kluczowe rynki, m.in Ameryki Północnej, Europy i Azji, a także inne regiony. Ceny zostaną podane wraz z rozpoczęciem sprzedaży.

blog comments powered by Disqus
LG wkracza na rynek tabletów z LG G PAD 8.3 - premiera na IFA 2013